Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Týden: Cormier se v ringu bojí o GSP a tím i MMA, hádky v týmu Furyho a chtivý Ortiz

  • Napsal Antonín Vavrda

Fury vs. Joshua vs. WilderFury vs. Joshua vs. WilderPRAHA – Svět profesionálního boxerského ringu rozhodně nezpomaluje, naopak, tak si pojďme shrnout dění posledních dní.

Další dny pro vás chystáme příběh Nonita Donaireho, nejstaršího mistra světa bantamové váhy historie, reakci Lukáše Konečného na páteční duely v Anglii a také chystaný galavečer v Ústí, snad i video ohlédnutí za další šokující prohrou Artura Szpilky, story smolaře smolařů Alexe Cverny a poté se už budeme dívat vstříc dalšími víkendu, který bude pořádně nabitý.

St. Pierre vs. Oscar de la Hoya: bojí se také Cormier

Měl to být senzační střet dvou stylů, dvou legend svých sportů, nakonec na to ale nejspíše nedojde. Dana White, prezident UFC, který má Kanaďana Georgese St. Pierra stále pod smlouvou, střetu s Oscarem de la Hoyou zelenou nedá.

A to přesto, že sám GSP pronesl, že by se boxovalo dle mírnějších pravidel, spíše exhibičních. Tak, jako v listopadu při souboji Mika Tysona s Royem Jonesem Jr. „Myslím, že v tomto ohledu je box bezpečnější než MMA. Tam ty rukavice nafouknout moc nemůžeš, stejně tak je zde spousta možností, jak se zranit, v boxu se soustředíš jen na to jedno,“ pronesl GSP, jeden z nejlepších zápasníků MMA historie.

„Pro náš sport by to bylo příliš riskantní. Jeden z největších zápasníků MMA v ringu s de la Hoyou? Tomu chlapovi může být 55 let klidně (ve skutečnosti je o sedm let mladší), ale pořád je to olympijský šampion, mistr světa několika vah. GSP by nemohl vyhrát, neměl by co získat, krom peněz. Pro náš sport (MMA) by to bylo špatně,“ reagoval na námluvy Daniel Cormier, šampion UFC dvou vah a nyní respektovaný expert.

Ortiz: Na mě připravený nejsi, ale na AJ ano?

Kubánec Luis Ortiz je řádně nažhavený na další velký zápas. Dvaačtyřicetiletý ranař, kterého v profesionálním ringu porazil jen Deontay Wilder, má chutě jak na Anthonyho Joshuu, tak Andyho Ruize Jr. Dle slov promotéra Eddieho Hearna, je spolu s Ruizem a také Whytem mezi vytypovanými bojovníky, pokud by AJ nakonec neobhajoval pás WBO s Alexandrem Usykem. A právě to Ortizovi vadí.

„Jsem neustále v tréninku a také čekám, co se stane dál. Chci být připravený na chvíli, kdy zazvoní telefon od mého manažera a ten mi řekne místo a čas dalšího zápasu. Upřímně, štve mě Andy, který opětovně hledá Joshuu, přestože mě po duelu s Arreolou řekl, že potřebuje na náš vzájemný střet více času. Na AJ ho nepotřebuje? Myslím, že by mi neměl lhát a postavit se mi. A ukázat, kdo si zaslouží duel se šampionem,“ nechal se slyšet bijec s přezdívkou „King Kong“.

Haney se snaží posouvat. „Má na to,“ řekl mu v šatně Linares

V ringu mezi nimi byla velká rivalita. Jorge Linares (47-6, 29 KO) měl v sobotu před sebou nejspíše poslední šanci na titul mistra světa. S mladíkem Devinem Haneym (26-0, 15 KO) postupně prohrával, v desátém kole byl ale blízko zvratu, když v závěru šampionem WBC v lehké váze řádně otřásl a poté mu lehce posměšně ukazoval cestu do rohu.

Emoce ale zůstaly v ringu, tak, jak to má být, a po duelu přišel dvaadvacetiletý mladík přezdívaný „The Dream“ za svým o třináct let starším soupeřem do šatny. Poděkovat za zápas a také pro rady. „Mám dostatečně kvalitní úder?“ zněla otázka rodáka ze San Franciska.

„Ano, máš ho dost tvrdý, máš ho i kvalitní, jen je třeba zapracovat na tom, abys ho používal častěji, více, varioval různé kombinace. Používal jsi celý zápas jen jeden, to samé,“ reagoval s úsměvem Venezuelan žijící dlouhodobě v japonském Tokiu. Dá Haney na jeho rady a posune se zase v dalším souboji?

Logan Paul: Jdu knockoutovat Floyda Mayweathera

Už v noci na pondělí budeme svědky další exhibice legendárního Floyda Mayweathera, kterého čeká o hlavu větší a patnáct kilo těžší Youtuber Logan Paul. A ten si pochopitelně věří. I díky své fyzické převaze.

„Dostane na prdel, bude to na osm kol po třech minutách, desetiuncové rukavice. To vše hraje pro mě. Neví, co ho čeká. Opravdu si myslí, že jsem jen Youtuber. Že jsem falešný boxer. Chápu to. Ale tvrdě za tento pohled zaplatí, pošlu ho k zemi. Bude to jedna z největších sportovních událostí historie – on, boxerská legenda a pak... ano, já, neskutečný,“ nechal se o víkendu slyšet pro mnohé floutek, který si ale spolu s bratrem před třemi lety box zamiloval...

Pascal měl v těle tři zakázané látky, odveta s Jackem nebude

...Vrcholem večera – tedy tím reálně boxerským – měla být odveta dvou veteránů polotěžké váhy – Badou Jacka (23-3-3, 13 KO) a Jeana Pascala (35-6-1, 20 KO), který jejich první vzájemný střet ovládl. Jenže v pátek se objevila hodně nepříjemný zpráva – osmatřicetiletý Kanaďan neprošel dopingovou zkouškou, v jeho těle se objevily hned tři zakázané látky. Všechny na bázi steroidů.

„Jsem v šoku, nikdy jsem nebral zakázané látky. Vždy jsem bojoval za čistý sport a budu v tom pokračovat. Během třinácti let jsem prošel nespočetněkrát dopingovými testy. Udělám vše pro to, abych se očistil, klidně se nechám testovat každý den. Omlouvám se všem svým fanouškům, kteří mi věřili,“ řekl pro kanadské novináře Pascal, který zároveň okamžitě vyhodil svého kondičního trenéra.

Duel obou velkých rivalů se tak pochopitelně neuskuteční, po stažení Pascal následoval po 24 hodinách marného hledání náhrady stejný krok také u sedmatřicetiletého Švéda, který je velkým kamarádem Floyda Mayweathera. A který si pochopitelně do soupeře na sociálních sítích řádně rýpl.

Pacquiao bude obnoven jako šampion WBA

Federace WBA opět ukazuje, jak nedělat dobře svoji práci. V lednu zbavila Mannyho Pacquiaa (62-7-2, 39 KO) pozice „super“ šampiona ve velteru, protože přes rok a půl neboxoval. Titul tak dala do rukou Jordenisovi Ugasovi (26-4, 12 KO). Jenže nyní čeká legendárního Filipínce srpnový duel s mistrem světa WBC a IBF Errolem Spencem Jr. (27-0, 21 KO) a federace WBA chce být pochopitelně u toho.

„Původní plán zněl, že se spolu utkají Ugas s Mannym, ale nyní je to jinak, Manny chce titul zpět a my na tom pracujeme. Musíme to ještě projednat, ale je to reálné,“ řekl médiím prezident federace, která má v některých vahách až tři mistry světa, Gilberto Mendoza. Mimochodem, o souboji Pacquiaa s Ugasem skutečně nikdy nikdo nejednal a ani ho neočekával jako reálný...

Bouře v týmu Furyho

Otec Tyson Furyho – John – je řádně naštvaný na svého potomka i jeho tým. Důvod? Završení trilogie s Američanem Deontayem Wilderem, který vyhrál arbitráž o doložku ve smlouvě k jejich loňské únorové odvetě. Dle Johna Furyho měl syn zahodit titul WBC a jít do sjednocujícího souboje s krajanem Anthonym Joshuou, který je dle něj to největší, co dnes může box nabídnout.

Dlužno dodat, že ani tak (odevzdám pásu) by se Tyson Fury nevyhnul případným sankcím z americké strany, které by mohly vyvrcholit třeba i neudělením víz pro vstup do USA.

„Je to zbytečný risk, dva zápasy, které mohou zmařit ten největší možný boj. Víte, obávám se, jestli je Tyson schopen ještě posunout svůj výkon z posledního duelu. Protože Wilder prostě je nebezpečný. Existuje hodně velká šance, že se něco pokazí. Navíc Wilder bude mít na své straně i rozhodčí, protože proč by jinak odmítal 20 milionů dolarů za to, aby počkal? Věří si a musí vědět, proč. Lidi kolem Tysona to podělali a dle mého největší díl viny leží na Bobu Arumovi,“ řekl Fury starší.

Zmíněný Arum je zámořským promotérem šampiona WBC a on, stejně jako i Frank Warren celou dobu ujišťovali, že arbitráž nemůže zhatit námluvy mezi britskými hvězdami. Samozřejmě se stal pravý opak.

„Museli jsme to udělat. Bohužel. Co se týče jednání Fury vs. Joshua, všichni jsme udělali hodně chyb, hodně jsme mluvili a dostali se do spirály oznámení a reakcí. Holt musíme nyní vyřešit problém jménem Wilder a pak se vrátit tam, kde jsme skončili s Hearnem (promotér Joshuy),“ reagoval Warren, ostrovní promotér rodáka z Manchesteru, na zlobu Johna Furyho.

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze