Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Týden: Bude odveta Kličko vs. Povětkin? Golovkin prodal 'jen' 150 tisíc PPV

  • Napsal V. Tauchmanová/Boxingmalacky

Kličko vs. PovětkinKličko vs. PovětkinPRAHA – Uplynul další podzimní týden. Týden, ve kterém byly dohodnuty nové zápasy, bijci vyjádřili své naděje a jak to tak občas bývá, tak i zklamání...

Ellerbe: Stát se PPV hvězdou může trvat roky

Dle Leonarda Ellerbe, výkonného ředitele Mayweather Promotions, bude trvat ještě několik let tvrdé dřiny, než se Gennadij Golovkin (34-0, 31 KO) stane hvězdou pay-per-view. Při jeho debutu minulou sobotu si zápas koupilo jen něco málo přes 150 000 lidí.

„PPV hvězdou se nestanete přes noc, může to trvat roky. Musíte splňovat spoustu požadavků,“ řekl Ellerbe. Dle něho byl přesně takovou hvězdou Mayweather. „Dokázal porazit úplně všechny. Stal se celosvětovou hvězdou. Můžete ho milovat, můžete ho nenávidět, ale je to génius. Obrovský dříč, který byl ochoten zasvětit boxu celý svůj život.“

Připomeňme, že dvojicím Golovkin vs. Lemieux a Román Gonzalez vs. Brian Viloria se povedlo zlomit letitý rekord Madison Square Garden, když přímo do legendární arény našlo cestu 20 548 fanoušků, který jen za vstupenky utratili více jak 2 miliony dolarů.

Společně s prodanými PPV by mohl zisk činit kolem 10 až 12 milionů dolarů, což znamená, že podnik rozhodně nebude pro pořadatele ztrátovým. Golovkin měl garantovaných 2 miliony dolarů, Lemieux 1,5, Gonzalez pak 250 tisíc, Viloria 100 tisíc dolarů.

Golovkin nechce meziváhu, Canelo se střední necítí

A když už jsme u kazašské hvězdy, tak ještě jedna zpráva. Ačkoliv ještě nemá Mexičan Saul „Canelo“ Alvarez (45-1-1, 32 KO) za sebou ani listopadový duel s Miguelem Cottem (40-4, 33 KO), už on i jeho manažer Oscar de la Hoya začali řešit případný souboj právě s Golovkinem. Téma? Váha!

Přestože je Alvarez stále vedený coby lehká střední, neboxoval v ní už téměř dva roky, v posledních duelech nastupoval v meziváze pod hranicí střední divize, které vládne právě „GGG“. A ten už několikrát důrazně naznačil, že coby šampion této váhy jednoduše nemá důvod shazovat do meziváhy.

„Momentálně se na střední váhu ještě necítím. Moje tělo na ni není připraveno. Možná za rok, dva, ale ne nyní,“ citovala pětadvacetiletý talent zámořská média. Ten přitom tři týdny před duelem s Cottem váží téměř 76 kg, což je necelých šest kilo nad dohodnutý limit. Jeho slova i ta de la Hoyi, který za ním stojí, jsou zřejmě jen hrou o čas.

Alvarez dříve, nebo později do střední váhy vstoupí, nechce ale ihned jít do bitvy s Golovkinem. Jenže pokud porazí Cotta, bude se mu muset během půl roku postavit. V opačném případě o pás mistra světa WBC přijde. Stejná podmínka stojí také před Portoričanem, který ale tuto skutečnost neřeší a soustředí se pouze na svůj nejbližší souboj.

Sanchez: Golovkina by nejvíce prověřil Quillin

A ještě dvě novinky ke kazašské mlátičce. Jeho trenér odpověděl Boxingscene.com, kdo je podle něj nejtěžším možným současným protivníkem pro „GGG“. „Z ohledem na styl je to Peter Quillin. Ten zápas se ale nejspíše neuskuteční. Jde hlavně o Quillina a jeho manažera Ala Haymona. Nikdy za duel nedostal přes milion dolarů, po nás ale chce pět, nebo dokonce deset milionů,“ řekl Sanchez.

Griffin: Golovkinův faul na diskvalifikaci nebyl

Přestože většina fanoušků řešila po výhře Golovkina nad Lemieuxem především skvělý výkon prvně jmenovaného, našli se i tací – především pak kouč Kanaďana Marc Ramsey – kteří nezapomněli na úder „GGG“ v pátém kole na bradu Lemieuxe, který předtím poklekl na koleno, aby se nechal počítat. Našli se i tací (včetně Ramseyho), kteří se dožadovali i diskvalifikace Kazacha.

„Naše situace s Royem Jonesem byla trochu jiná. Golovkin jej nachytal dobrým úderem na tělo, já jsem byl na nohou, Jones mě nedostal do downu. Já jsem jen poklekl, podíval se na rozhodčího a čekal, když v tu chvíli mě Jones dvakrát trefil. To bylo jiné. Sudí mohl dát Davidovi dle pravidel pět minut na zotavení a strhnout Golovkinovi bod. Do té doby vedl, nic by se nestalo, ale diskvalifikace? To ne,“ řekl svůj pohled na věci Montell Griffin.

Právě právě díky diskvalifikaci legendárního Jonese ukončil v roce 1997 jeho profesionální neporazitelnost. Odvetu o pět měsíců později ovládl americký fenomén během 151 vteřin prvního kola.

Jones vs. Tarver IV?

A u šestačtyřicetiletého šampiona čtyř váhových divizí Roye Jonese Jr. (62-8, 45 KO) ještě chvíli zůstaneme. 12. prosince by měl totiž v Moskvě boxovat o status „super-šampiona“ WBA v křížové váze. Jedním z možných soupeřů je údajně i jeho krajan a vrstevník Antonio Tarver (31-6-1, 22 КО).

Problémy se vyskytly dva – Tarver údajně neprošel po svém posledním souboji se Stevem Cunninghamem dopingovým testem a promotér plánované show Vladimir Chrjunov nedávno přišel o rukou licenci. „Jednali jsme celou noc. Čekáme až nám z New Yorku pošlou spis Tarvera týkající se jeho dopingového nálezu, poté se rozhodne. Pokud by dostal jen tříměsíční distanc, boxovat by mohl,“ řekl ruským médiím Chrjunov.

Jones i Tarver se utkali už třikrát, dvakrát slavil druhý jmenovaný, poprvé přitom senzačně knockoutem ve druhém kole.

Kauffman: Cítím, že vyhraji

Datum 12. prosince bude dnem zápasu mezi Chrisem Areolou (36-4-1, 31 KO) a Travisem Kauffmanem (30-1, 22 KO). Zápas bude znamenat velkou šanci především pro Kauffmana. „Lidé sice tvrdí, že zápas mezi mnou a Chrisem pro mě bude příliš velkým krokem, protože jsem se ještě nikdy nepostavil proti někomu takovéto úrovně. Mají pravdu, přesto cítím, že vyhraji,“ řekl třicetiletý bijec z amerického Readingu.

Mansour: Myslím, že jsem měl vyhrát

Většina těch, kteří 13. října sledovali zápas mezi Amirem Mansourem a Geraldem Washingtonem, si myslí, že prvně jmenovaný si zasloužil více než remízu. A podobně to i s odstupem času cítí také sám americký veterán přezdívaný „Hardcore“.

„Myslím, že jsem měl vyhrál. Cítil jsem se jako vítěz. Ale už to tak prostě dopadlo. Jednou z rozhodčích navíc byla Adalaide Byrdová, která by měla udělat laskavost sobě i našemu sportu a skončit. Mrzí mě to, navíc když si spočítám, kolik jsem do přípravy na zápas vložil úsilí. Příště se budu snažit ještě více, abych byl ještě lepší,“ řekl Mansour.

Inoue a Parrenas se proti sobě postaví dva dny před koncem roku

Neporažená muší váha Naoya Inoue se definitivně vrací do ringu. Talentovaný Japonec se chystá na obhajobu svého titulu proti Filipínci Warlitovi Parrenasovi 29. prosince doma v Tokiu. Inoue (8-0, 7 KO) se během roku 2014 neuvěřitelně vypracoval a BoxingScene.com ho jmenovali boxerem roku.

Pokud dvaadvacetiletý mladík nad Parrenasem (24-6-1, 21 KO) vyhraje, bude ho čekat náročný rok 2016, během kterého by se měl utkat i s hvězdným Nikaragujcem Romanem Gonzalezem (44-0, 38 KO). Ten večer se do ringu postaví mezi jinými i Inoueův mladší bratr Takuma.

Canelo: Prohra s Mayweatherem mě posunula vpřed

Už jednou zmíněný Mexičan Saul Alvarez na jednu stranu nerad vzpomíná na prohru s Floydem Mayweatherem, na druhou přiznává její jistý přínos. „Byla to obrovská rána pro moji čest. Navíc nebylo vyhověno mému přání o odvetě. Ale přeci jen jsem si díky zápasu uvědomil hodně věcí a celkově mě posunul vpřed,“ řekl Canelo, který se postaví už za měsíc v Mandalay Bay v Las Vegas proti Migueli Cottovi (40-4, 33 KO).

Leo Santa Cruz se musí konečně rozhoupat

Leo Santa Cruz (31-0-1, 17 KO) bude muset učinit jasné rozhodnutí ohledně své budoucnosti. Momentálně je Cruz šampionem WBA šampionem v pérové váze a držitelem titulu mistra světa WBC v super bantamové váze.

Pokud neporažený Mexičan zůstane v super bantamu, bude obhajovat titul WBC proti Jesusovi Cuelarovi, jestli se vrátí o váhu níže, čeká jej Julio Ceja. „Už jsme informovali Al Haymona (Cruzův manažer – pozn. red.) o situaci, ale ještě neodpověděl,“ zní v prohlášení WBC.

Ortiz a Jennings se konečně utkají 19. prosince

Luis Ortiz (23-0, 20 KO), který minulý týden zastavil v Madison Square Garden Matiase Vidonda, se utká 19. prosince v rámci série „Boxing After Dark“ v Turning Stone Casino ve Veron s Bryantem Jenningsem (19-1, 10 KO). Oba se měli utkat již minulý týden jako předzápas souboje Golovkin vs. Lemieux, ale zástupci obou stran ale nenašli shodu ohledně peněz.

Pokud by se Ortizovi povedlo Jenningse porazit, znamenalo by to v jeho kariéře velký posun. „Ortiz bude těžkým soupeřem pro kohokoliv. A strach z něho má i Deontay Wilder, po Ortizově ráně by se již na nohy nikdy nepostavil. Jestli Ortiz knockoutuje Jenningse, což se nepovedlo ani Kličkovi, bude mít Ukrajinec konečně pořádného vyzývatele,“ řekl Kubáncův promotér Oscar de la Hoya. „Jakmila se postaví do ringu, všichni si ho zamilují – publikum i HBO,“ dodal jeho manažer Jay Jimenez.

Kličkův manažer: Odveta s Povětkinem by byla zajímavá

Právě jediný přemožitel Jenningse Ukrajinec Vladimir Kličko (64-3, 53 KO) se kromě příprav na listopadovou bitvu s další neporaženým bijcem Tysonem Furym (24-0, 18 KO) už pomalu poohlíží po dalších výzvách. Respektive zástupci z jeho skupiny K2 Promotions.

„Nový zápas s Alexanderem Povětkinem by byl fantastický. Ale, Vladimir nejdříve musí porazit Furyho a Saša Deontaye Wildera. Pokud oba zvítězí, pak budeme moct začít realizovat tento souboj. Jsou to dva psychicky odolní bijci, nejsou vtaženi do žádné politické hry, takže proč ne?“ řekl Bernd Bönte, manažer Ukrajince, Boxingscene.com.

Otázkou je, kdy ale může na tento souboj dojít. Wilder s Povětkinem totiž stále nejsou domluveni a je zřejmé, že Kličko touží po zbylém pásu mistra světa, který aktuálně drží Američan. Dalším případným triumfem nad jeho povinným vyzývatelem by mu dal šanci na další dobrovolné obhajoby.

Souboj Kličko vs. Povětkin by mohla urychlit pouze podobná situace, jako je ve střední váze, kde si šampion WBA a IBF Gennadij Golovkin vybojoval pozici nejprve prozatímního šampiona WBC a nyní již také tu povinného vyzývatele regulérního mistra světa.

Gary Gittelsohn: Netuším, co bude s Brianovou kariérou

Gary Gittelsohn, manažer bývalého šampiona ve dvou divizích Briana Viloriy, prý rozhodně nepředpokládal, že by mohl jeho chráněnec padnout s Románem Gonzalezem, se kterým před týdnem prohrál v devíti kolech. „Netuším, co bude dále s Brianovou kariérou, jsem ale rád, že bere porážku statečně,“ řekl Gittelsohn.

Sám rodák z Havaje dodal: „Roman je prostě nejlepší. Má výbornou techniku, je skvělý v defenzivě. Je to bez jakýchkoliv pochyb ten nejlepší bijec, proti kterému jsem se kdy postavil. Prohrál jsem, ale bylo to proti skvělému chlapovi. Bojovat proti němu byla čest. Gratuluji Ti, Bůh Ti žehnej!“

Roberto Durán: Nejlepší v historii jsem já!

Slavný panamský boxer Robert Durán se nechal před pár dny slyšet, že rozhodně nepovažuje Floyda Mayweathera (49-0, 26 KO) za nejlepšího boxera všech dob a následně dodal, že by legendárního Američana ve vzájemném duelu porazil.

„Určitě není nejlepší. To jsem já. V ringu jsem stál celkem v pěti dekádách, šestkrát jsem se stal mistrem světa a to ve čtyřech vahách. Navíc my jsme boxovali na patnáct kol. Pokud bych se s ním utkal, porazil bych ho. Už jsem to jednou říkal, v mojí době by byl 'Pan Nikdo',” řekl Durán Boxingscene.com.

Stiverne se při návratu utká s Derrikem Rossym

Poté, co byl před týdnem oznámený návrat Kanaďana Bermana Stiverneho (24-2-1, 21 KO) mezi šestnáct provazů, je nyní znám i jeho soupeř – bude jím nepříjemný americký journeyman Derric Rossy (30-10, 14 KO). K duelu dojde už 14. listopadu v Las Vegas, kde Stiverne žije.

Briggs: Kličko a jeho holka Beyonce Wilder tu pěkně smrdí

Po nějaké době na sebe opět slovně upozornil třiačtyřicetiletý bývalý mistr světa v těžké váze Shannon Briggs. Na svém instagramu zkritizoval – jak jinak – ukrajinského vládce divize Vladimira Klička a také druhého šampiona těžké váhy Deontaye Wildera.

„Co se stalo se šampionem? Nic! Jen už jsem unavený z robota Klička a jeho holky Beyonce Wilderové, kteří tu akorát překáží a pořádně smrdí. Neodstranil mě Haymon, žebříčky nemluví pravdu. Nepouští mě do televizí, nechtějí mi dát prostor. Ale mě neumlčí, dokud nedostanu to, co chci,“ napsal Briggs.

Parkera prověří v lednu poprvé „Jižní tlapa“

Neporažená novozélandská naděje těžké váhy Joseph Parker (16-0, 0 KO) se už 23. ledna postaví znovu do ringu, přestože ještě nemá za sebou ani svůj další – prosincový – duel. Jméno soupeře pro show nazvanou „Rumble in Paradise“ sice ještě není potvrzené, jeho manažer ale už nyní slibuje, e půjde o nepříjemného a nebezpečného leváka.

„Pro Parkera jsou důležití vysocí soupeři, proti kterým v poslední době boxovat. Ale chceme jej postavit také proti obrácenému gardu (v angličtině je otočený střeh označovaný jako southpaw či-li 'Jižní tlapa'), abychom zjistili, jak mu to půjde. Nejsou tak obvyklí, je třeba otestovat Josepha proti všemu,“ řekl David Higgins z Duco Events.

A Parker proti názoru svého chlebodárce nic nenamíta. „Je to jiný a nepříjemný styl boxu. Leváci stojí hodně jinak a také jinak trefují své údery,“ pronesl sám třiadvacetiletý Parker. Kdo bude oním tajuplným levákem?

Ze zámořských boxerů se nabízí z těch těžších například Amir Mansour, nebo průměrní – ale nepříjemní – Donnovan Dennis s Joeym Abellem. Z Evropanů by mohli při zajímavé nabídce kývnout na zápas Francesco Pianeta, nebo Steffen Krettschmann. Aktuálně je v elitní světové stovce těžké váhy pouze dvanáct levorukých boxerů.

De la Hoya: S Joshuou budeme muset začít brzo počítat

Už i šéf Golden Boy Promotions Oscar de la Hoya si všiml vycházející britské hvězdy těžké váhy Anthonyho Joshuy (14-0, 14 KO). „Viděl jsem ho i na olympiádě a od té doby se neskutečně zlepšil. Už brzo bude hrozbou pro celou těžkou váhu. Má talent, rychlost i výbušnou úderovou sílu,“ řekl pro americká média slavný Mexičan.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze