Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Týdny se škádlili na sítích, teď je tu válka. Usyk a Chisora se utkají už na konci října

  • Napsal Antonín Vavrda

Usyk vs ChisoraUsyk vs ChisoraLONDÝN – Fanoušci profesionálního boxu a těžké váhy zvlášť se mohou těšit na další skvělý duel. Promotér Matchroom Boxing Eddie Hearn včera potvrdil, že se 31. října uskuteční na britských ostrovech už dvakrát odložený střet mezi Ukrajincem Alexandrem Usykem (17-0, 13 KO) a Britem Dereckem Chisorou (32-9, 23 KO).

Jistě jste si toho na sociálních sítích všimli. Tu si Ukrajinec udělal z britského ranaře vtípek na vodě, tu v tělocvičně při posilování břišních svalů, tu jej popíchnul svým tancem. Brit narozený v Zimbabwe okamžitě kontroval, na trénink břicha například podobnou show s nyní kamarádem a sparingpartnerem (a manažerem) Davidem Hayem.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Dalo se čekat, že se něco chystá, že se blíží oznámení jejich dvakrát odloženého souboje. Poprvé za to mohl koronavirus (kdo jiný také), podruhé zranění ramene ukrajinské hvězdy, bývalého absolutního krále křížové divize.

Teď už jsou ale oba připraveni, hladoví. Ta pauza byla příliš dlouhá. Pro oba.

Usyk naposledy boxoval loni v polovině října, když v sedmi kolech vyprášil při premiéře v těžké váze náhradníka Chazze Witherspoona (38-4, 29 KO). Chisora má pauza jen o dva týdny kratší, na konci stejného měsíce ve čtyřech kolech zničil krajana Davida Priceho (25-7, 20 KO).

„Box mi opravdu hodně chyběl. Pracuji tvrdě v tréninkovém kempu, abych byl připravený na 31. října. Očekávám skutečný test, Dereck je silný, tvrdý a odolný. Je to opravdu pořádně velký chlap, který má tvrdý úder,“ řekl olympijský vítěz z Londýna při oznámení třetího, a pevně věřme, že posledního termínu tohoto hodně sledovaného souboje. Souboje, který by měl být skutečnou vstupní zkouškou Usyka v těžké váze.

„Dereck zrušil svoji poslední rodinnou dovolenou, aby se připravil na tento zápas. Dvakrát marně. Ale díky tomu je nyní lepší, efektivnější, protože se opravdu chystal na tento zápas. Ví, že musí být daleko chytřejší, pokud chce proti Usykovi uspět. Je obrovským outsiderem, jen málo expertů mu věří. Ale všichni víme, že pokud umí někdo překvapit, pokud má někdo bradu, srdce, aby prošel skutečným peklem, pak právě on,“ chválil svého bývalého rivala Haye.

Podobná slova volil také Hearn. „Chisora může vyvolat stejný rozruch, jako naposledy Povětkin. Pokud může někdo prověřit dovednosti Usyka pro těžkou váhu a případně ho zaskočit svým drtivým úderem, pak Chisora. Je to absolutní pecka zápas, který může opět otřást těžkou vahou,“ pronesl spokojený promotér obou bijců.

On i manažer Ukrajince Alexander Krassjuk z K2 Promotions připomněli, že Usyk bude ten, který je pod větším tlakem očekávání. Pokud zvítězí, bude možná právě on tím posledním, kdo může zhatit britský šlágr Anthony Joshua (23-1, 21 KO) vs. Tyson Fury (30-0-1, 21 KO). O domluvě mezi nimi na dva souboje ve druhé polovině příštího roku se mluví už týdny a potvrdily ho obě strany.

Kromě Usyka, který je povinným vyzývatelem skrze federaci WBO (pořád se spekuluje, že duel s Chisorou by mohl být o volný, či prozatímní verzi tohoto pásu), ale musí ještě britští kohouti zvládnout své nejbližší souboje – Joshua s Kubratem Pulevem a Fury třetí setkání s Deontayem Wilderem.

A pochopitelně pak musí i levoruký přízrak, který ale z amatérského ringu zná i to, jaké je to prohrát před limitem, zdolal odhodlaného Brita přezdívaného „War“. Kdo tuhle válku zvládne lépe?

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze