Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Top Rank chce z bubliny ven. New York touží po divácích na sport, box by toho měl využít

  • Napsal Antonín Vavrda

Bob Arum v MGM Grand BubbleBob Arum v MGM Grand BubblePRAHA – Už celkem šestadvacet galavečerů uspořádala stáj Top Rank Boxing ve svém prozatímním útočišti – MGM Grand Bubble. Povětšinou naprosto bez diváků. Letos devadesátiletý promotér Bob Arum ale pevně věří, že tuto skutečnost brzo změní.

PPV NA SAVE BOXING ÚSTÍ NAD LABEM ZAKUPUJTE JIŽ NYNÍ ZDE!

Skoro to vypadá, že se s tím naučili žít. Oni, fanoušci, producenti. V konferenčním sále MGM Grand našla stáj Top Rank Boxing „dokonalé“ útočiště. Pro samotné boxery se kromě covidových procedur vlastně nic výrazného nezměnilo – pořád bydlí a boxují na jednom místě. Jen ve chvíli, kdy sjedou výtahem ze svého pokoje zamíří na druhou stranu luxusního a obřího resortu.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

A když vejdou do arény, nečekají na ně ovace publika. Jen kamery, týmy, rozhodčí, čistící četa a členové promotérského týmu. „Je ale čas, abychom se vrátili zpět k fanouškům. Chceme, aby se dalších galavečerů zúčastnili opět diváci,“ má jasno Arum. Ano, spolu s dalšími se dokázal se současnou situací vypořádat, rozhodně ale ne smířit.

Do rukou dostává zajímavé možnosti a nástroje. Město New York oznámilo ústy guvernéra Andrewa Cuoma, že by se mohli vrátit fanoušci do hledišť. Zatím sice jen z deseti procent, ale i to je úspěch. A pro Top Rank je toto místo klíčové podobně jako Las Vegas. Právě v městě, které nikdy nespí, uspořádal v minulosti Arum ty největší své akce. Zde má ostatně i on sám své kořeny.

„Jsme nadšeni touto zprávou. Je to důležitý krok pro nás a pro fanoušky. Těšíme se na to, že se tyto počty budou nadále zvyšovat,“ komentoval novinky Brad Jacobs, provozní ředitel Top Rank Boxing.

Mimochodem, jeden paradox za všechny. Právě Top Rank byl po UFC prvním promotérem, který rozjel galavečery bojových sportů v zámoří. A až na pár desítek lidí na zápasech Lopéz vs. Lomačenko a Crawford vs. Brook všechny akce konal za zavřenými dveřmi na jednom místě. Podobně jako nenáviděný rival Dana White, který taktéž pro americký kontinent zvolil cestu jednoho hlavního stanu – vlastní komplex v Las Vegas, před cestováním za možností bojovat třeba i před fanoušky.

Top Rank Boxing v MGM Grand BubbleTop Rank Boxing v MGM Grand Bubble

Tak, jak to například učinilo DAZN, nebo Premier Boxing Champions v Texasu či na Floridě. Oba směry dávají smysl, jeden se snaží přilákat publikum (a také vydělat na vstupném), druhé spoléhá na rutinu a fakt, že vše jede víkend, co víkend podle najetého scénáře s co možná nejmenšími náklady.

Rutina se ale nesmí změnit v nudu. Nesmí se změnit v ustrnutí. „Nemůžeme zůstat v bublině, musíme umístit tuto pandemii do zpětného zrcátka, jak jen to bude možné a jak jen se bude situace zlepšovat,“ má ostatně jasné Arum, na svůj věk neskutečně vitální muž.

Ten má nyní lehkou výhodu v přípravách na své následující kroky. Už dopředu avizoval, že v dalších necelých dvou měsících žádnou akci pořádat nebude. Ne, že by nechtěl, nebo by neměl co nabídnout. To jen televize ESPN, se kterou má smlouvu, vysílá také velké zámořské soutěže – včetně univerzitních – které v těchto týdnech vrcholí.

A zkušený promotérský bard prostě nechce bojovat s momentálně většími a silnějšími soupeři. Raději si počká. Proto další galavečer bude pořádat až 24. dubna, kdy Mexičan Emanuel Navarrete (32-1, 27 KO) bude obhajovat svůj pás WBO v pérové váze proti Portoričanovi Christopheru Diazovi (26-2, 16 KO), následovat by mohl očekávaný střet o všechny tituly v lehkém velteru mezi Josem Carlosem Ramirezem (26-0, 17 KO) a Joshem Taylorem (17-0, 13 KO) nejspíše 22. května.

Za ideálních podmínek už s fanoušky v hledišti. Místa konání? Zatím nejisté, nejspíše ale už nikoliv v Las Vegas, jelikož v Nevadě a celkově na západním pobřeží se jen na sport ještě chodit nebude. Favority jsou Florida (Kissimmee), onen New York, nebo některé z velkých texaských měst.

Jedno je jisté, Arum se svým týmem udělá maximum pro to, aby dostal pandemii do zpětného zrcátka a diváky zpět do hal a arén. Pro blaho a radost vlastně úplně všech...

Top Rank Boxing v MGM Grand BubbleTop Rank Boxing v MGM Grand Bubble

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze