Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

To by byla pecka! Shieldsová koketuje s Nunesovou a ze zámoří zní: Co Harrisonová?

  • Napsal Antonín Vavrda

Shieldsová vs. HarrisonováShieldsová vs. HarrisonováPRAHA – Je to taková trochu nenápadná zpráva. Ale v roce 2020 by z toho mohla být pořádná show. Američanka Claressa Shieldsová (9-0, 2 KO) neustále mluví o tom, že by se ráda představila také v oktagonu. V jejím hledáčku je Brazilka Amanda Nunesová...

Psal se rok 2010 a UFC ještě nebyla tak sledované jako nyní. Ex-šampiona polotěžké a těžké váhy Randyho Coutureho vyzval James Toney, jeden z nejlepších obranářů v historii profesionálního boxu, který zářil především ve střední váze, ale i v té těžké dokázal trápit nejednoho favorita. Nikdy mezi šestnácti provazy neprohrál před limitem.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Ve veteránském souboji s Couturem (nyní v 56 letech už dávno herec) ale o pět let mladší Toney vydržel v oktagonu pouhých 199 sekund, než ho favorit na galavečeru UFC 118 Edgar vs. Penn 2 ukončil na arm-triangle choke. Tedy na zemi, kde se tento bývalý americký reprezentant v řecko-římském zápase cítil jako doma.

Nyní je tu už nějaký ten pátek jiný příběh.

Dvojnásobná olympijská šampionka a mistryně světa dvou vah, která si to 10. ledna rozdá s Chorvatkou Ivanou Habazinovou o pásy ve třetí divizi, neustále hledí směr oktagon. Směr „champ-champ“ Amanda Nunesová, která porazila její kamarádku Cristiane „Cyborg“ Justinovou a která se označuje coby „G.O.A.T.“ bojovnice – tedy „nejlepší bojovnice všech dob“.

Claressa ShieldsováClaressa Shieldsová

A přestože mezi oběma dámami je velký respekt, právě toto označení čtyřiadvacetiletého „T-Rexe“ pobuřuje. Je to ona, kdo se považuje za nejlepší mezi ženami (sama mluví i o zápasech s muži), když spolu s amatérskou kariérou prohrála jediný z 87 duelů.

Známý americký expert na MMA toho času pracující pro ESPN Ariel Helwani ale přišel s jiným zápasem. Jiným měřením sil.

„Amanda opakovaně mluví jedině o zápase v kleci, Claressa je ochotná udělat ono srovnání – jeden duel v ringu, druhý v kleci, proto navrhuji něco jiného – postavte ji Kaylu Harrisonovou (7-0),“ napsal ve svém obsáhlém textu.

Důvodů uvádí hned několik:

1. Nunesová bojuje ve váze do 61,2 kg, tedy bantamu, byť právě proti „Cyborg“ vybojovala pás také ve váze pérové do 65,8 kg. Jenže ačkoliv Shieldsová tvrdí něco jiného, tak pro ni bude s největší pravděpodobností stropem boxerská lehká střední váha do 69,9 kg.

Kayla HarrisonováKayla Harrisonová

2. UFC je nyní už přece jen v jiné pozici. Nemá potřebu podobných duelů jako v případě Couture vs Toney, který druhý jmenovaný dostal bez jakékoliv zkušenosti s klecí. A hned byl tento souboj poslední předzápas hlavního taháku. A Shieldsová – při vší úctě – momentálně nemá takové jméno.

3. Devětadvacetiletá Harrisonová bojuje v ženské PFL, kde zatím zapsala sedm výher, pouze jednou šla až na body. A hlavně – bojuje ve velteru do 74,8 kg a je stejně jako čtyřiadvacetiletá rodačka z Flintu nedaleko Detroitu dvojnásobnou olympijskou šampionkou. Harrisonová opanovala v letech 2012 a 2016 ženské tatami ve váze do 78 kg v judu!

Helwani si navíc zahrál už i na promotéra a na tento „dvou-zápas“ se Harrisonové zeptal. Její odpověď? „Bylo by to vzrušující. Jsem připravena. Jdu do toho!“

Co vy na to?

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze