Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

To bude týden! V akci budou Usyk, sličné dámy, Davis a Muradov. Navíc i v televizích

  • Napsal Antonín Vavrda

Pozvánka na parádní víkendPozvánka na parádní víkendPRAHA – Fanoušci bojových sportů se mají o tomto víkendu nač těšit. V sobotu večer a také v noci na neděli bude v televizi boxu a MMA, že to člověk nebude vědět, co sledovat dříve. Skvělou zprávou budiž, že hodně lákavé menu nabídnou také tuzemské televize.

Dámy a pánové, tohle bude stát za to. Našlapanou sobotu doprovodí ještě čtvrteční odpoledne, kdy se od 18:00 hodin tuzemského času uskuteční tisková konference ke šlágru legend – Mike Tyson vs. Roy Jones Jr. Prvně jmenovaný jej slíbil volně streamovat na sociálních sítích (nejspíše na Youtube kanále agentury Thriller), ti z vás, kteří si platí například službu FITE, dostanou tiskovku – a také následný expertní rozbor – v rámci stálého měsíčního poplatku 5 dolarů.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

A to bude teprve předkrm. Posuďte sami:

Zajímavé akce budou k vidění v Německu, nebo Mexiku, kde se představí například fenomenální Mariana Juarézová (54-9-4, 18 KO). Už čtyřicetiletá Barbie vstoupí do svého 68. profesionálního zápasu, už 45. souboje o světový, či mezinárodní pás! Žádná boxerka historie či současnosti nemá na kontě více titulových bitev.

V ruské Krasnaja Poljana se představí Rus Murat Gassijev (26-1, 19 KO), který po více než dvouletém čekání konečně absolvuje debut v těžké váze. V ní ho uvítá podobně stavěný (váhově) Nuri Seferi (41-9, 23 KO), který prohrál před limitem pouze jednou v kariéře. A to se psal rok 2001...

ALEXANDER USYK (17-0, 13 KO) vs. DEREK CHISORA (32-9, 23 KO) – TV SPORT 1, 20:00 hodin

Asi tomu chtěl osud, že ve stejný den bude v ringu také jeho jediný přemožitel, který po vzájemném souboji též zamířil směr těžká váha. A za stejnou dobu stihl jen jeden duel, s „taxikářem“ Chazzem Witherspoonem. Derek Chisora by měl být trochu jinou zkouškou. Pro oba to je souboj, který vítěze může nasměrovat k souboji o světový titul.

A nebojte se, Matchroom Boxing nestaví galavečer jen na těchto dvou. Eliminaci IBF v lehké váze absolvuje nezmar Lee Selby (28-2, 9 KO), v akci budou Tommy McCarthy (16-2, 8 KO) i David Allen (18-5-2, 15 KO), další ozdobou akce by měl být souboj o volný titul WBO ve střední váze mezi zkušenými Savannah Marshallovou (8-0, 6 KO) a Hannah Rankinovou (9-4, 2 KO).

MACH MURADOV (24-6) vs. KEVIN HOLLAND (19-5) – TV NOVA SPORT 2, 23:30 hodin

Ještě možná neskončí galavečer v Londýně a už tu bude další paráda. Mach Muradov bude v Las Vegas na galavečeru UFC Fight Night 181 hájit českou mužskou neporazitelnost v roce 2020. A vlastně i celkovou neporazitelnost současné česko-slovenské (uzbecké) formace v této lize, která vedle něj čítá ještě Davida Dvořáka, Jirku Procházku a Lajoše Kleina. Kombinovaný rekord? 6-0.

Navíc v případě výhry by mohl Muradov následovat prvně dva jmenované do elitní patnáctky ratingu své váhy – tedy střední. Holland totiž platí za velmi kvalitního bojovníka, který má zkušenost také z Bellatoru, do UFC se probil z Contender Series Dana Whita a zatím drží bilanci 6-2, když prohrál hned ve své premiéře s jistým Thiagem Santosem. Stejně jako Muradov pak má skalp Alessia Di Chirica.

NAOYA INOUE (19-0, 16 KO) vs. JASON MOLONEY (21-1, 18 KO) – TV SPORT 2, 1:30 hodin

Japonský přízrak, pardon „Monstrum“ má před sebou americkou premiéru a Bob Arum z něj plánuje vytvořit novou hvězdu světového ringu. Nového Mannyho Pacquiaa. Jako první mu v této misi bude stát zkušený Australan Jason Moloney, který už za velkou louží boxoval a který je rozhodně nebezpečným protivníkem. Zvláště, když je přirozeně těžším boxerem. Na druhou stranu, před dvěma lety těsně prohrál s Emmanuelem Rodriguezem, kterého loni Inoue doslova „vystřelil z trenek“.

Oba pánové budou mít více než líbivé garde. O pás WBO v super pérové váze si to rozdají v možná „nejkrásnějším“ zápase historie domácí vyzývatelka Mikaela Mayerová (13-0, 5 KO) a polská šampionka Ewa Brodnická (19-0, 2 KO).

GERVONTA DAVIS (23-0, 22 KO) vs. LEO SANTA CRUZ (37-1-1, 19 KO) – TV SPORT 2, NEDĚLE 19:00 hodin

Sice až ze záznamu, protože prostě to jinak nejde, přesto se máme nač těšit. Trojka lehké váhy a čtyřka super pérové váhy si to rozdají v nižší z vah o světové tituly obou. Ten v lehké drží Davis, ten v super pérové pak Santa Cruz. Paradoxně, tím vyšším z dvojice bude druhý jmenovaný. Tak, či onak, právě toto může být boxerský vrchol večera, na obřím, leč téměř prázdném Alamodome v texaském San Antoniu, se utkají dva elitní boxery svých vah i napříč žebříčky.

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze