Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

The Baddest Man on The Planet! Ngannou chce absolutní vládu, čeká ho Mike Tyson

  • Napsal Antonín Vavrda

Koláž Ngannou vs. TysonKoláž Ngannou vs. TysonPRAHA – Je to pár dní, co kamerunský obr Francis Ngannou ovládl těžkou váhu v UFC, když ve druhém kole zdemoloval šampiona Stipeho Miocice. Nyní má před sebou další cíl. Teda krom nadvlády nad těžkou vahou ve světě MMA.

Příběh kamerunského chasníka, který s pár eury v kapse ke štěstí ve Francii a později také v Americe přišel, plní sportovní deníky a weby od chvíle, kdy Francis Ngannou naposledy kladivem zasáhl bezvládné ležící tělo Stipeho Miocice.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Také se několikrát připomnělo, že původně chtěl Ngannou dobýt svět boxu, jelikož jeho vzorem byl jistý Mike Tyson. Ten Tyson, který rozséval hrůzu a děs na konci 80. let minulého století a kterému se začalo přezdívat „The Baddest Man on The Planet“.

Toto alias mělo patřit dlouhodobě králi těžké váhy, jenže jeho následovníci jej tak úplně nenaplňovali. A tak si jej sem tam uzmul i šampion této divize v UFC, která pomalu začala v posledním desetiletí získávat na lesku a slávě.

Francis NgannouFrancis Ngannou

Předně Cain Velasquez a nyní i Ngannou. Ostatně, kdo jiný by se jí měl pyšnit, než dvoumetrový a 120kilový obr s dynamitem v rukou a přezdívkou „Predátor“?

On sám si své postavení moc dobře uvědomuje, stejně jako si uvědomuje, že k tomu, aby se mohl plnohodnotně označovat za „Nejstrašnějšího muže světa“ musí dobýt i svět boxu. „Box je budoucnost. Budu boxovat. Mým hlavním snem bylo vždy toto ušlechtilé umění. Odklonil jsem k MMA, které miluji, ale v boxu mám stále nesplněný cíl,“ řekl včera v jednom z rozhovorů čtyřiatřicetiletý obr.

A následně přidal: „Chci být nezpochybnitelným držitelem přízviska The Baddest Man on the Planet. Proto jsem oslovil Mika Tysona. A jelikož ten stále hledá pro květnový zápas soupeře, nebylo těžké najít shodu.“

Dohodu potvrdili Dana White za vedení UFC a také nejmladší šampion těžké váhy, který se loni vrátil do ringu po více než patnácti lety exhibicí s Royem Jonesem Jr. A který opakoval, že to nebylo naposledy. „Ano, ten zápas bude,“ řekl s úsměvem muž, pro kterého to bude velká výzva. Už se totiž ozvala i federace WBC, která chce dát v případě regulérního zápasu Tysonovi šanci zařadit se do ratingu těžké váhy.

Střet s Ngannou tuto možnosti otevírá nejen pro něj. Kdo ví, třeba se 29. května dozvíme jméno povinného vyzývatele šampiona WBC, kterým je nyní Brit Tyson Fury. Pokud mu tedy pás nesebere v létě ostrovní rival Anthony Joshua.

Dlužno dodat, že případný střet manchesterského obra s mužem, na jehož počest má křestní jméno, nebo jeho přemožitelem by možná smetl ze stolu zatím nedotaženou dohodu dvou současných světových šampionů těžké váhy...

Mike TysonMike Tyson

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze