Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Těžká váha v těžkém očekávání: během jara v akci šampioni Wilder, Parker i Joshua

  • Napsal Vojtěch Šmahel

Wilder, Parker a JoshuaWilder, Parker a JoshuaPRAHA – Po okurkové sezoně se naplno rozebíhá kolotoč zápasů napříč světovými ringy. V dnešním článku se zaměříme na to nezajímavější, co nás v dalších dnech a týdnech čeká v nejtěžší váhové kategorii.

Mezi vybranými duely jsou hned tři o všechny pásy top čtyř federací WBC, WBO, WBA a IBF.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

23. ÚNORA 2017 – NIŽNIJ TAGIL (RUSKO): SERGEJ KUZMIN (8-0, 5 KO) vs. VÁCLAV PEJSAR (11-3, 9 KO) – O volný pás WBC Euroasia Pacific Boxing Council

Václav Pejsar je momentální česká jednička. Za hranicemi naší země však ani jednou ze třech pokusů neuspěl a nejinak by tomu mělo být proti ruskému prospektu Kuzminovi. Cokoliv jiného než jeho prohra před limitem by mělo být bráno milé překvapení.

TIP AUTORA NA VÍTĚZE: Kuzmin TKO 3. kolo

25. ÚNORA 2017 – ŠTĚTÍN (POLSKO): KRZYSZTOF ZIMNOCH (20-1-1, 13 KO) vs. MIKE MOLLO (21-6-1, 13 KO)

Jde o odvetný duel za první setkání obou boxerů téměř přesně před rokem (20. února). V prvním zápase podceňovaný Mollo dokázal svého soupeře doslova ubít v prvním kole. Nyní má Zimnoch šanci na reparát. Po čistě boxerské stránce by měl být někde zcela jinde, pokud však přistoupí na přestřelku, opět může zle narazit.

TIP AUTORA: Zimnoch 3-0 na body

25. ÚNORA 2017 – BIRMINGHAM (USA): DOMINIC BREAZEALE (17-1, 15 KO) vs. IZUAGBE UGONOH (17-0, 14 KO)

Breazeale se vrací po porážce s Joshuou, kterou si na rozdíl od krajanů Moliny, či Martina ostudu neudělal. Kdo by však čekal něco lehkého na rozehřátí, bude mile překvapen. Soupeřem mu bude neporažený „Polák“ Ugonoh. Tréninkový parťák Josepha Parkera má velkou šanci v tomto otevřeném duelu překvapit.

TIP AUTORA: Breazeale 2-1 na body

25. ÚNORA 2017 – BIRMINGHAM (USA): DEONTAY WILDER (37-0, 36 KO) vs. GERALD WASHINGTON (18-0, 12 KO) – O titul mistra světa WBC

Ač se jedná o náhradníka, můžeme vzhledem k dosavadnímu výběru Wilderových soupeřů pro titulové obhajoby říct, že se jedná o to lepší, co nám šampion WBC nabídne. Washington je velký, silný a disponuje tvrdým úderem. Na Wildera však velmi ztrácí v technice, rychlosti a kondici a ač hodně snese, čeká se prohra před limitem.

TIP AUTORA: Wilder TKO 6. kolo

4. BŘEZNA 2017 – LONDÝN (V. BRITÁNIE): DAVID HAYE (28-2, 26 KO) vs. TONY BELLEW (28-2-1, 18 KO)

Kdo čekal, že David Haye po svém návratu bude směřovat ke světovým titulům, může být jeho soubojem s Bellewem zklamán. Mainstreamoví fanoušci jsou však nadšeni. Souboj s Bellewem, kterého v poslední době i kromě velmi slušných výkonů v ringu proslavila role ve filmu Creed bude hlavně jedna velká show. Bellew, který je světovým šampionem v křížové váze na Hayeho ve všem ztrácí. Na těžkou váhu je zároveň i hodně malý. O titul v kříži však nepřijde a zároveň těžce vydělá.

TIP AUTORA: Haye TKO 5. kolo

11. BŘEZNA 2017 – BONN (NĚMECKO): MANUEL CHARR (30-4, 17 KO) vs. ODLANIER SOLIS (22-3, 14 KO)

Ještě před pěti lety by většina fanoušků skákala hlavou takřka do stropu. Nyní střet naturalizovaného Němce proti kubánské amatérské legendě, která ale v profesionálním ringu dokonale promrhala svůj talent, uspokojí málokoho. V tomto duelu bude velmi záležet i na počtu vypsaných kol. Solis je na tom kondičně bídně a pokud by se náhodou boxovalo na 10 nebo 12 kol, těžko věřit tomu, že vydrží boxovat až do konce.

TIP AUTORA: Charr TKO 10. kolo

17. BŘEZNA 2017 – READING (USA): TRAVIS KAUFFMAN (31-1, 23 KO) vs. AMIR MANSOUR (22-2-1, 16 KO)

Velmi zajímavý a otevřený duel. Amir Mansour potřebuje vzhledem ke svému věku zvítězit, případná prohra pro něho znamená konec na velké duely. Dokáže tento bijec a la 80. léta překvapit mladšího krajana, nebo se Travis Kauffman, který oficiálně naposled prohrál před více jak sedmi lety, přiblíží titulovému zápasu? Vzhledem k progresu v posledních duelech je mírným favoritem Kauffman.

TIP AUTORA: Kauffmann 2-1(0) na body

18. BŘEZNA 2017 – LIPSKO (NĚMECKO): ERKAN TEPER (16-1, 10 KO) vs. MARIUSZ WACH (32-2, 17 KO)

Loňský rok nebyl ani pro jednoho z borců tím nejšťastnějším. Teper ztratil neporazitelnost, když ho těsně vybodoval Hammer, Wach se v ringu představil jen jednou a upoutal na sebe pozornost mizerným výkonem proti Brazilci Nascimentovi. Nyní oba bojují o svojí pověst a o šanci dostat se k lukrativnějším zápasům. Coby favorit se jeví Němec.

TIP AUTORA: Teper 3-0 na body

18. BŘEZNA 2017 – MALMÖ (ŠVÉDSKO): ADRIAN GRANAT (14-0, 13 KO) vs. ALEXANDER DIMITRENKO (39-3, 25 KO) – O Mezinárodní titul IBF

Střet dvou věží. Na jedné straně neporažený Adrian Granat, který po technicko-taktické stránce roste každým svým dalším zápasem a na straně druhé Alexander Dimitrenko, který patřil zhruba před sedmi lety mezi největší talenty těžké váhy, ale jeho současné výkony jsou spíše k smíchu a pomalu se posouvá do kategorie journeymanů.

TIP AUTORA: Granat KO 4. kolo

1. DUBNA 2017 – AUCKLAND (NOVÝ ZÉLAND): JOSEPH PARKER (22-0, 18 KO) vs. HUGHIE FURY (20-0, 10 KO) – O titul mistra světa WBO

Nesmírně zajímavý střet dvou nejmladších talentů těžké váhy z užší špičky. Pětadvacetiletý Novozélanďan bude svůj pás světového šampiona poprvé hájit proti bratranci a tréninkovém parťákovi Tysona Furyho, který dokázal předloni ukončit nadvládu legendárního Ukrajince Vladimira Klička. A kdo ví, třeba se právě na tomto galavečeru vrátí v jednom z předzápasů mezi šestnáct provazů...

TIP REDAKCE: Fury 3-0 na body

29. DUBNA 2017 – LONDÝN (V. BRITÁNIE): ANTHONY JOSHUA (18-0, 18 KO) vs. VLADIMIR KLIČKO (64-4, 53 KO) – O tituly mistra světa IBF a WBA (Super)

Jeden z nejočekávanějších duelů nejen v těžké váze poslední doby. Dokáže mladý ostrovní dravec skolit legendu stejně jako osmnáct předchozích soupeřů, nebo se naopak po osmnáctiměsíční pauze vrátí jednačtyřicetiletý Ukrajinec do ringu hladový a nažhavený dokázat, že ještě není na odpis?

TIP REDAKCE: Joshua TKO do 10. kola

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze