Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

SVĚTOVÍ ŠAMPIONI IX.: Lehká váha? Crawford nemá konkurenci!

  • Napsal Antonín Vavrda

Terence Crawford / zdroj foto: Top RankTerence Crawford / zdroj foto: Top RankPRAHA – Během přelomu roku se toho ve světě profesionálního boxu příliš neděje. A je jedno, jestli je řeč o lokálních večerech a zápasech, nebo o těch titulových. Proto jsme se rozhodli vám postupně představit šampiony všech váhových kategorií.

Těch je mezi profesionálními provazy celkem sedmnáct. My vám nabídneme vždy profil vládců čtyř top organizací (WBC, WBA, WBO a IBF) a přidáme i jedničku našeho žebříčku dle Profiboxing.cz.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Devátý díl našeho mini-seriálu pokračuje lehkou váhovou kategorií.

LEHKÁ VÁHA (do 61,2 kg – do 135 liber)

ŠAMPION WBC: Pětadvacetiletý Omar Figueroa (24-1-0) loni dvakrát obhájil titul mistra světa WBC, přesto jej ty největší výzvy teprve čekají. Přece jen jména jako Jerry Belmontes, či Daniel Estrada nejsou ta, která by vám pomohla se zapsat do historie. To ale ani zdaleka neznamená, že by byl americký mladík s mexickými kořeny špatným boxerem. Naopak. Je rychlý, je tvrdý, je to bojovník. Rok 2015 by klidně mohl patřit právě jemu!

ŠAMPION WBA: Dvaatřicetiletý Kubánec Richar Abril (19-1-3) si udělal největší jméno ostrým a vyhecovaným soubojem (prohraným) s tehdy ještě neporaženým americkým rváčem Brandonem Riosem. Od té doby stál kvůli zraněním v ringu pouze dvakrát, přesto dostal díky posunu Riose o váhu výše šanci získat světový titul znovu a povedlo se mu to.

Letos v září de facto na poslední možnou chvíli pás uhájil proti Finovi Edisi Tatlimu (23-1) a nyní by se měl postavit prozatímnímu šampionovi Darleyi Perezovi (31-1), který pokud o víkendu porazí Jonathana Maicelu (21-1), už by se rád u svého jména (respektive svých zápasů) zbavil dovětku „interim" (prozatímní).

ŠAMPION IBF: Jednatřicetiletého Američana Mickeyho Beye (21-1-1) před rokem a půl knockoutoval rváč John Molina a nevypadalo to s ním vůbec dobře. Jenže Bey se i díky svým manažerům dokázal vrátit zpět na vítěznou vlnu loni v září v předzápasech na galavečeru Mayweather-Maidana II. dokázal šokovat favorizovaného Mexičana Miguela Vazqueze.

Zatímco tak jeho přemožitel Molina od jejich vzájemného souboje už dvakrát padl (jednou v nádherné otevřené bitvě s Lucasem Martinem Matthyssem), Bey je nyní mistrem světa. Další důkaz toho, jak může být sport (nejen box) krutý a krásný zároveň.

ŠAMPION WBO: V březnu si Američan Terence Crawford (25-0) dojel pro titul mistra světa do Anglie za tehdejší jedničkou této divize Rickym Burnsem, aby v létě vystřelil z ringu protěžovaného Kubánce Yuriorkise Gambou a v listopadu vyškolil i zkušeného mexického sympaťáka Raymunda Beltrana. Sedmadvacetiletý „Lovec" má za sebou jednoduše parádní rok!

JEDNIČKA PROFIBOXING.CZ - TERENCE CRAWFORD: Výše zmíněné tři duely, několik kandidatur na Boxera roku 2014 prestižních světových webů (s dovolením také našeho serveru), rychlost, šikovnost, síla, schopnost měnit taktiku během zápasů, změna gardů. Crawford tak trochu bez světla ramp vyrostl v komplexního a špičkového bojovníka, aby loni svůj talent naplno rozbalil! Tenhle první boxerský mistr světa z Omahy může být hvězdou budoucnosti.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze