Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Superfight žen nebude. Shieldsová: Laila se zbláznila, chtěla 5 milionů dolarů za zápas

  • Napsal Antonín Vavrda

Claressa Shieldsová vs. Laila AliClaressa Shieldsová vs. Laila AliDETROIT – Fanoušci nechaly obě dámy chvíli v nejistotě a očekávání, že by na ten střet opravdu mohlo dojít. Dle všeho se ale setkání Claressy Shieldsové (10-0, 2 KO) a Laily Ali (24-0, 21 KO) v jednom ringu nedočkáme.

Ty dvě se pár let zpět objímaly a společně fotily. Přidaly k tomu staredown pro kamery, ale tím to haslo. Přece jen, stále teprve pětadvacetiletá Shieldsová teprve startovala kariéru. Jenže tu amatérskou zvládl s jedinou prohrou a dvěma olympijskými zlaty, mezi profíky pak během deseti zápasů ovládla tři váhové divize.

VÍCE K TÉMATU:

To už na sebevědomí přidá. A „T-Rex“ není výjimkou. Kamarádky brazilské hvězdy MMA Cris Cyborg se převtělila do role spasitelky ženské bojové scény a čelní představitelky za rovnoprávnost. Jenže kromě toho stihla urazit kde koho, včetně dcery boxerské legendy Muhammada Aliho, který před čtyřmi lety zemřel.

Dámy se shodly, že je čas si rozpory vyřešit v ringu a byť se to zdálo jako sci-fi, očividně alespoň nějaké kontakty proběhly. Ovšem hodně rychle také vyhasly. Stačilo stočit řeč na peníze.

„Pokud chce bojovat, tak bude bojovat, ale ona měla jen naprosto nesmyslné požadavky. Chtěla pět milionů dolarů z prodaných lístků, přitom žádná žena nikdy takové peníze nevydělala, je to nesmysl,“ řekla Shieldsová pro Boxingscene.com. Jako by ji najednou snaha po rovnoprávnosti najednou opustila. Stejně jako silná slova.

Co na tom, že pro to má pádný argument. „Ona bojovala 21 zápasů (ve skutečnosti 24) a nikdy nevydělala více než 600 tisíc dolarů. Já jich zatím stihla deset a můj nejvyšší výdělek byl 400 tisíc dolarů,“ přidala rodačka z Flintu nedaleko Detroitu. Naposledy proti Chorvatce Ivaně Habazinové zinkasovala 300 tisíc dolarů.

Přitom to není tak dávno, co ona sama tvrdila, že jsou schopny prodat skoro milion PPV, což by generovalo jen z prodeje práv přes 50 milionů dolarů. Navíc jde o hranici skutečné boxerské hvězdy, která není pro každého (či každou). Přitom jde o stejnou Shieldsovou, která stále tvrdí, že by si obě dámy měly rozdělit zisky v poměru 60 ku 40 v její prospěch, nikoliv padesát na padesát.

Přesto se v ataku na Ali pokračovala. „Nejdříve mluví o zápase a pak říká, že potřebuje alespoň rok, aby se dostala do formy, aby si zajistila hlídání pro děti a podobné nesmyslů. Co si budeme povídat, existuje sto způsobů, jak říct ne, a jeden, jak říct ano. Je to tak snadné. Ale jsem fér holka, má možnost se připravit a pak můžeme jít na to. Správná propagace by všemu prospěla,“ přidala absolutní šampionka super střední i střední váhy.

V té lehké střední zatím zvládla vybojovat pásy „pouze“ dvou z nejprestižnějšího kvarteta federací. Třetí by mohla přidat v dalším souboji, stále platí, že by se měla utkat s Kanaďankou Marií Eve Dicairovou (17-0), který je šampionkou IBF v této divizi. „Chci s ní bojovat, je nebezpečná a kvalitní boxerka. Možná nemá knockoutové výhry, ale to neznamená, že nemá tvrdý úder,“ řekla na konto duelu, který se měl původně uskutečnit 9. května. Koronavirus ale tyto plány pozměnil.

Ovšem celkové tohoto pětadvacetiletého dravce nikoliv. Jako by si nakonec Shieldsová přece jen rozpomněla na svoji „velkou hubu“, která se stále více lidem začíná zajídat.

„Porazím kohokoliv. Marii Eve, stejně jako Lailu. Pokud na ten zápas s ní nedojde, budu naštvaná, ale stojí na tom moje kariéra? Ne. Myslí si, že je větší boxerské jméno, ale není. Budu první holka, která vydělá milion dolarů. Ať s Lailou Ali, nebo bez ní. Věřte mi. Příjmení Shieldsová to zvládne,“ dodala bojovně a opětovně tak popíchla rivalku, která ve třiačtyřiceti letech a třináct let po konci aktivní kariéry stále mnohými považována za nejlepší boxerku historie.

Dlužno dodat, relativně krátké historie ženského boxu...

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze