Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Střední váha potřebuje sjednocení. Hearn: Nechápu, nač Golovkin čeká. Andrade je zde!

  • Napsal Antonín Vavrda

Gennadij GolovkinGennadij GolovkinPRAHA – Po uplynulém víkendu máme za sebou kolečko obhajob titulů šampionů střední váhy. Pojďme se podívat, jak divize legend Raye Robinsona, Bernarda Hopkinse, Harryho Greba, Marvelouse Marvina Haglera či Carlose Monzona aktuálně vypadá.

BoxRec.com říká, že její jedničkou je kazašská mlátička Gennadij Golovkin (41-1-1, 36 KO). S tím se sice stále dá souhlasit, nikdo ale nemládneme a „GGG“ už táhne na čtyřicet. Poslední duel s tehdy neporaženým Polákem Kamilem Szeremetou pro něj navíc nebyl nic více než ostřejším sparingem. Poslední opravdovou prověrku zažil v říjnu 2019, kdy svedl tvrdou dvanáctikolovou bitvu s Ukrajincem Sergejem Derevjančenkem. Toho zdolal až těsně 115-112 (2x) a 114-113 na body.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Hned za šampionem federace IBF je mistr světa organizace WBC, Jermall Charlo (31-0, 22 KO). Ten se měl v červnu utkat s lepším z Poláků v širší špičce divize, Maciejem Suleckim (29-2, 11 KO), nakonec jej ale prověří náhradník Juan Macias Montiel (22-4-2, 22 KO). Zajímavý to Mexičan přezdívaný „Juanito“, který ale svůj největší dosavadní duel – s krajanem Jaimem Munguiaou (36-0, 29 KO) – před čtyřmi lety expresně a drtivě prohrál.

Právě čtyřiadvacetiletý rodák z Tijuany je momentálně nejžhavějším zbožím ve střední váze. Dokonce bude boxovat ve stejný termín jako Charlo – 19. června. Jenže s ohledem, že zatím ještě nezná ani jméno soupeře, nedá se očekávat žádná ostrá zkouška.

PĚT NEJLUKRATIVNĚJŠÍCH DUELŮ VE STŘEDNÍ VÁZE DLE PROFIBOXING.CZ:

Gennadij Golovkin – Jermall Charlo (téměř nereálné, dvě jiné stáje, televize)
Gennadij Golovkin – Chris Eubank (pokud Brit vyhraje, může se stát realitou)
Demetrius Andrade – Jermall Charlo (dvě jiné stáje, televize, ovšem Američané s příběhem)
Chris Eubank – Jermall Charlo (momentálně téměř nemožné)
Chris Eubank – Jaime Munguia (stejná televizní síť, jiní manažeři, možné to na podzim je)

Přitom jak on, tak Charlo, tak Andrade, šampion federace WBO, touží po střetu s Golovkinem. „Být GGG či Charlem, tak sleduji Andradeho a říkám si: Jak ho asi mohu porazit? A proč to neudělat právě teď. Gennadij Golovkin, velký to šampion, plánuje zápas 31. prosince s Rjotou Muratou (16-2, 13 KO), ale my jsme právě nyní v dubnu. Kde to jsme? Proč za námi nepřijde a neřekne, že teď v létě si dá Andradeho a pak Muratu?“ pustil se o víkendu do „GGG“ hodně ostře Eddie Hearn.

Ten má ve své stáji právě Američana přezdívaného „Boo Boo“, skrze DAZN pak spolupracuje i s Golovkinem. Skoro to ale vypadá, že také on začíná ztrácet s kazašskou hvězdou, která má ještě čtyřzápasový kontrakt s DAZN, lehce trpělivost. Zvláště, když Canelo Alvarez „utekl“ do super střední váhy a završení jejich trilogie je v nedohlednu.

Pro Golovkina, který tvrdošíjně zůstává ve střední váze se tak rázem příliš možností v rámci DAZN neotevírá. Lukrativních možností. Vlastně opravdu jen Andrade, nebo v minulosti odmítnutý Munguia.

Murata, který byl posledním držitelem pásu WBA, je zajímavý z pohledu toho, že je to olympijský vítěz z Londýna, zatímco Golovkin získal stříbro z pod pěti kruhů o osm let zpět. Navíc jde o „východní“ duel, který by se v Rusku či Japonsku rozhodně prodal. Jenže říkejte to Hearnovi a DAZN...

Navíc britský promotér má pod sebou ještě jedno eso – Chrise Eubanka Jr. (29-2, 22 KO), kterého příští víkend čeká souboj s Marcusem Morrisonem (23-3, 16 KO). Také on je alternativou pro Golovkina, klidně se ale může stát, že nakonec postaví Hearn syna slavného otce Andrademu. A Kazach v prosinci po souboji s Muratou ukončí kariéru...

Charlo, který se nemůže se svým krajanem ani cítit, pak po červnovém souboji bude nejspíše směřovat svůj zájem v rámci Premier Boxing Champions. To znamená buď znovu na Suleckiho, Vincenta Feigenbutze, Michaela Zerafu, nebo... další stárnoucí legendu, osmatřicetiletého Kubánce Erislandyho Laru. Ten se taktéž na 1. května představí v ringu, v premiéře ve střední váze si to rozdá o volný titul WBA s podceňovaným Thomasem Lamannou (30-4-1, 12 KO).

Jak tato škatulata nakonec dopadnou?

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze