Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Spolu psali historii… Ruiz ale kouče Roblese propustil, pomocnou ruku mu nabídl Fury

  • Napsal Antonín Vavrda

Ruiz a Robles takto slavili triumf nad JoshuouRuiz a Robles takto slavili triumf nad JoshuouPRAHA – Manny Robles už není trenérem Andyho Ruize Jr. (33-2, 22 KO), který loni v červnu způsobil prvotřídní senzaci, když z pozice náhradníka porazil vysoce favorizovaného Brita Anthonyho Joshuu (23-1, 21 KO). Jenže v odvetě o půl roku později Američan s mexickými kořeny prohrál a nyní následuje rozchod s oblíbeným koučem.

„Nebýt Mannyho Roblese, nikdy bych nebyl tam, kde jsem. Bez něj bych nikdy neporazil AJ,“ prohlašoval během oslav triumfu na britskou hvězdou sympaťák z kalifornského Imperialu. Jenže už v tu chvíli se mluvilo o tom, že vztahy obou mužů ochladly.

VÍCE K ANDYMU RUIZOVI:

Robles vlastně během celého léta Ruize neviděl, ten se sice následně hlásil na kempu před odvetou, ovšem v něm si dělal, co chtěl. To ostatně sám muž, který oproti prvnímu duelu přibral hrozivých osm kilo a v ringu působil jako zpomalený film, po prohře před arabskými šejky v Dirijahu přiznal.

Jak na tiskovce, tak v následném prohlášení na Instagramu se omlouval na všechny strany. A sliboval nápravu, poučení. To si ale dle všeho vyložil po svém.

Propuštěním Roblese.

„Nepřekvapilo mě to ale příliš. A když mi ve středu zavolal jeho otec, bylo mi jasné, co se stane,“ přiznal populární trenér pro ESPN. Dle něj byl vzájemný kontakt od prosincového duelu minimální.

„Ale i tak se pořád usmíval, vždy pozdravil. Stejné to bylo i s jeho otcem. Řekl jsem mu upřímně, co se děje během kempu, že jsem viděl, jak se Andy chová, jak neposlouchá. Že ani on, ač je jeho manažerem, nad ním neměl žádnou kontrolu, což ostatně Andy i řekl. Ovšem čekal jsem, že když si po zápase posypal hlavu popelem, že se ozve, omluví i mne a pojedeme dál,“ pokračoval ve vyprávění Robles.

Ten sám ze změny Ruize, který se stal prvním hispánským mistrem světa v těžké váze, neviní. „Dle toho, co řekl jeho otec, jde o rady Ala Haymona (Ruiz patří do jeho projektu Premier Boxing Champioship). Prostě nechtěli opakovat, co se stalo v prosinci a zjevně usoudili, že se tak stane, když se naše cesty rozejdou,“ prohlásil muž, který trénuje, nebo trénoval Dominika Breazealeho, Michaela Conlana, Terrella Gausha či Oscara Valdeze.

„Mohli jsme to spolu zvládnout. Jako muži, jako svěřenec a trenér, jako přátelé. Ale pokud jedna strana nechce, nic s tím neuděláte,“ poznamenal přece jen smutně Robles.

Vzápětí ale ještě přidal: „Rozhodně jsem Andymu i jeho otci vděčný. Byl jsem požehnán být u této příležitosti psát historii, být součástí něčeho výjimečného. Být u toho, kdy se stal prvním mexickým mistrem světa v těžké váze. Za to budu oběma navždy vděčný. Jen škoda...“

Kdo nyní bude připravovat milovníka tyčinek Snickers na další bitvy, jasné není. Jisté ale už nyní je, že na konci března na jeho duel s Dillianem Whytem v londýnské O2 Arena nedojde. Pokud již Ruiz potají nedrtí své tělo v tělocvičně a boxerně, pak nemá šanci se včas pořádně připravit.

Stále totiž platí, že i tento střet bude pro bijce, který v amatérském ringu reprezentoval Mexiko, nesmírně důležitý. A že bude velmi sledovaný. Ruiz v něm totiž bude dokazovat celému světu a sobě, že si 7. prosince nesypal popel na hlavu jen jako gesto pro média a fanoušky, ale že to myslel vážně...

Mimochodem, včera se mu skrze sociální sítě nabídl rival v těžké váze Tyson Fury: „Pokud chce uspět a získat své tituly zpět, ať dorazí do mého kempu v Las Vegas. Můžeme spolu potrénovat a já mu ukážu správnou cestu. Prošli jsme si tím oba. Znám jeho situaci. A dokážu mu pomoct.“

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze