Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Bitva legend nebude. Abraham končí, Sturm se nejspíše utká s dravcem Feigenbutzem

  • Napsal Antonín Vavrda

Abraham vs. SturmAbraham vs. SturmPRAHA – Přestože poslední zápas odboxoval Němec Arthur Abraham (47-6, 30 KO) už v dubnu roku 2018, kariéru oficiálně ukončil až ve středu. A díky jeho oznámení padla také možnost, že by se přece jen střetnul se svým velkým domácím rivalem, Felixem Sturmem (41-5-3, 18 KO), který se naopak loni v prosinci po téměř pětileté pauze mezi šestnáct provazů vrátil coby aktivní boxer.

„Chci trávit čas se svojí rodinou, dětmi a rodiči. Už nemám žádnou touhu znovu boxovat v ringu,“ řekl za měsíc čtyřicetiletý Abraham pro arménskou národní televizi. Právě v Jerevanu se coby Avetik Abrahamjan 20. února 1980 narodil.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Ovšem coby mladý se s rodinou přestěhoval do Německa, které reprezentoval v amatérském i profesionálním ringu. Celou kariéru strávil ve stáji Sauerland Event a pod vedením bývalého šéftrenéra německé reprezentace Ulliho Wegnera. Zda skončí i ten – ostatně, jak osmasedmdesátiletá ikona v posledních letech opakovala – je zatím ve hvězdách.

Abraham se stal mistrem světa ve střední váze a tu opustil coby neporažený šampion. Poprvé padl až ve váze super střední, když prohrál třikrát v rámci legendárního turnaje Super Six. Nejprve skončila diskvalifikací jeho bitva s Andrém Dirrellem, poté ho jasně přeboxoval Carl Froch, aby nakonec padl také s Andrém Wardem.

Bijce přezdívaného „King“ ale prohry nezastavily, v roce 2012 poprvé porazil Roberta Stieglitze a stal se šampionem ve druhé váze. S jedním ze svých německých rivalů pak absolvoval skvělé čtyři duely, kdy tři z nich vyhrál, jednou – v březnu 2013 slavně na půdě soupeře v Magdeburgu – padl už po třech kolech.

Zbylé dvě prohry zapsal v letech 2016 a 2017, když nejdříve odjel odevzdat pás šampiona do Las Vegas Gilbertu Ramirezovi, aby rok na to prohrál ve Wembley s Chrisem Eubankem Jr. Jak už je nyní jasné, kariéru ukončil výhrou 2-1 na body nad Dánem Patrickem Nielsenem v dubnu 2018.

Stejně tak je jasné, že na rozdíl od Stieglitze se neutká se Sturmem. Další naturalizovaný Němec s pásem mistra světa ve střední i super střední váze (Adnan Catič má kořeny v Bosně, byť se narodil už v německém Leverkusenu) ale už má dle všeho náhradu.

A hodně kvalitní náhradu. Zpět do super střední váhy láká stále teprve pětadvacetiletého dravce Vincenta Feigenbutze (32-3, 28 KO), který proslul jako hodně silový a tvrdý ranař bojující v ringu de facto „all-in“.

Zatímco brzo dvaačtyřicetiletý Sturm boxoval naposledy v prosinci, kdy v deseti kolech snadno zdolal průměrného, ale úplně špatného Tima Rosta, Feigenbutz po neúspěšné snaze sesadit šampiona IBF v super střední váze Caleba Planta, zdolal ve dvanácti kolech Jama Saidiho. Ve váze střední, kam se rozhodl posunout kvůli větší šanci na úspěch s ohledem na své skvělé fyzické dispozice.

Je ale jasné, že kvůli domácí legendě, se kterou už ho někteří spojovali pět let zpět, by si rád znovu případně odskočil do váhy super střední. Podrobnosti ale zatím nejsou známy, mlčí také oba boxeři. Dle německých zdrojů je případným datem duelu 24. dubna letošního roku a momentálně se řeší už jen formality.

Na druhou stranu nás historie naučila, že ony formality mohou „již jisté dohody“ rázně zničit...

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze