Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Souboj legend čeká pokračování. Arce vzkazuje Chavezovi Sr.: Už tě šetřit nebudu

  • Napsal Antonín Vavrda

Chavez Sr vs. ArceChavez Sr vs. ArceMEXICO CITY – Exhibice „Souboj mexických legend“ Julia Cesara Chaveze Sr. (107-6-2, 85 KO) a Jorgeho Arceho (64-8-2, 49 KO) se dočká odvety. Ta je naplánovaná na pátek 28. února do víceúčelového centra v Hermosillu.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Když se utkali poprvé, psal se datum 22. listopadu. „Z exhibicí, kterých jsem se v minulosti účastnil, odcházeli lidé spokojeni. Reflexy už nejsou takové jako během aktivní kariéry, ale pořád existují záblesky toho boxera, kterým jsem byl,“ pronesl před prvním „soubojem“ s Arcem pro mnohé nejlepší mexický boxer všech dob.

A v ringu to následně potvrdil. Dokonce se dle dostupných videí zdálo, že sedmapadesátiletá legenda dokázala svého o sedmnáct let mladšího rivala „roztančit“. A oba kohouty na konci třetího tříminutového kola musel roztrhnout ringový. Až na několikátý pokus.

Zápas měl primárně charitativní podtext, akce, na které se představily i další boxerské legendy, byl uspořádán pro syna slavného Joseho Luise Castilla – Christiana. Ten zkolaboval v létě během sparingů před svým druhým profesionálním duelem, a skončil s krvácením do mozku v nemocnici.

Z nejhoršího se sice dostal a nyní již úspěšně rehabilituje, aby se navrátil zpět do normálního života, k tomu ale je pochopitelně potřeba finančních prostředků. A právě kvůli nim se sešli boxeři na akci v Tijuaně.

Jenže v Chavezovi a Arcem jako by jejich střet probudil osobní rivalitu. Zvláště, když druhý jmenovaný následně zkritizoval syna svého soupeře – Julia Cesara Chaveze Jr. – za jeho vystoupení proti Danielu Jacobsovi. „Není Chavez jako Chavez,“ nechal se mimo jiné slyšet šampion muší a bantamové váhy.

A reakce na sebe nenechala dlouho čekat. Chavez sdílel video, na kterém běží na páse a na kterém vzkazuje, že je momentálně v úplně jiné kondici, než byl v listopadu. Že tím nepřímo dal Arcemu zapravdu, je věc druhá.

Chavez Sr. vs Arce před exhibicíChavez Sr. vs Arce před exhibicí

„Pořádně se připrav ty bastarde jeden, protože to bude špatné a hodně ošklivé. Takže pokračuj dál ty parchante a já tě dopravím do nemocnice hajzle,“ přidal už hodně ostrá slova muž, který byl šampionem v super pérové, lehké i lehké velterové váze. A který vyhrál svých prvních 87 zápasů profesionální kariéry.

„Jsem připraven,“ reagoval Arce. „Byl to můj idol, nechal jsem ho boxovat, nechal jsem ho vyhrát. Z respektu k němu. Teď je to jiné. Uráží mne. Naštval mne. V Hermosillo napravím své chyby,“ zakončil slovní přestřelku bijec přezdívaný „Travieso“ s dovětkem, že on nikdy neměl problémy s alkoholem a rekreačními drogami (jako oba Chavezové).

Potvrdil tak zároveň datum a místo konání druhé „exhibice“ mezi oběma mexickými velikány. Zda půjde tentokrát o skutečný duel, třeba i s profesionální licencí, to se teprve dozvíme. Stejně jako skutečnost, zda je od obou jen o hru, nebo se jejich vztahy během měsíce tak extrémně vyšponovaly...

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze