Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Šok! Mayweather chce McGregora: Ten zápas fanoušci chtějí, tak ho dostanou

  • Napsal Antonín Vavrda

Floyd Mayweather vs Conor McGregorFloyd Mayweather vs Conor McGregorPRAHA – Nečekaný vývoj mají už skoro roční „námluvy“ mezi Floydem Mayweatherem a Conorem McGregorem, tedy králi boxerského ringu a oktagonu, ohraničující svět MMA. Americká hvězda o víkendu poprvé připustila, že zápas s irským bouřlivákem je reálný.

Dlouho ten duel odmítal, McGregora, Dana Whita i celý svět MMA častoval svými vtípky a v této hře měl výrazně navrch. A má i nyní. Jen s tím rozdílem, že necelý měsíc před svými 40. narozeninami Američan Floyd Mayweather totálně otočil.

VÍCE K TÉMATU:

„Jsem přesvědčený, že na ten zápas by mohlo dojít! Conor McGregor to těžký protivník a v průběhu své kariéry v UFC prokázal své schopnosti v boji v postoji,“ řekla neporažená boxerská legenda pro stanici Showtime během víkendu, kdy navštívila galavečer v MGM Grand, kde byl vrcholem souboj mezi Leem Santa Cruzem a Carlem Framptonem.

„Doufejme, že na ten duel dojde,“ přidal ještě hodně nečekaná slova. Ta následovala jen pár hodin poté, co o jedenáct let mladší Conor McGregor poskytl ve svém rodném Manchesteru během své akce „An Experience with 'The Notorious' Conor McGregor“ obsáhlý on-line rozhovor pro placený kanál na svých stránkách.

„Ten zápas je pořádně zkoumán. Momentálně na tom dělá hodně lidí. Je to boj, který lidé chtějí. Je to boj, který chci já,“ zaznělo z úst irského bijce, který si jako první v historii UFC podmanil dvě váhové divize najednou.

A zdá se, že momentálně ztratil coby nastávající otec svého potenciálního nástupce (ve stejném rozhovoru přiznal, že jeho snoubenka Dee Devlinová čeká jejich syna) motivaci pokračovat mezi pletivem oktagonu. „Budu ho trénovat od útlého dětství, i když mi je jasné, že se to Dee nebude líbit,“ usmíval se McGregor. „Můj syn bude jediný, kdo bude moct překonat můj odkaz,“ přidal.

„Součástí toho odkazu doufám bude souboj s Floydem. Je to jediný soupeř, který mě momentálně zajímá,“ vysvětlil toho času už „jen“ šampion UFC v lehké váze.

Dle všeho je nyní naladěný i na stejnou vlnu jako Mayweather. „Ano, fanoušci chtějí ten boj, fanoušci si jej žádají, tak by ho měli dostat. Je to všechno o zábavě. A mě to všechno přijde hodně zábavné. Je velmi otevřený a komunikativní, což jsem také. Takže pojďme dát fanouškům to, co chtějí vidět,“ pronesl rodák z Grand Rapids.

Co je nejdůležitější, oba se momentálně shodují i co se týče finanční stránky věci. „Nabídka od Dana Whita na 25 milionů dolarů pro každého je zajímavá, o tom žádná, jsem za ni rád. Ale je jasné, že není konečná, že je třeba ji ještě navýšit. Ale myslím, že se pomalu blížíme mým představám. Pokud dokázal vydělat Floyd s Mannym půl miliardy dolarů, my můžeme vydělat miliardu! Lidé za tuhle show musí zaplatit,“ zaznělo odvážně z úst McGregora.

Proč odvážně?

Protože pořád jsou tu dvě zásadní překážky. On sám získal zatím jen boxerskou licenci pro stát Kalifornie, kterou si lze s trochou nadsázky pořídit i z gauče na druhém konci světa. Mayweather boxuje výhradně v Nevadě a MGM Grand a s nevadskou sportovní komisí to má McGregor celkem rozházené po svém prvním setkání s Natem Diazem. Dosud totiž nezaplatil pokutu 50 tisíc dolarů, kterou mu komise udělila za nepřístojné chování před tímto duelem.

Jistě, s jistotou několika desítek milionů dolarů na kontě by to byly pro McGregora drobné, a i v současnosti jde spíše o jeho pýchu než o to, že by na tuto pokutu neměl dostatek financí. Je tu ale ještě jedna překážka.

Dan White, šéf UFC a muž, který má McGregora pod smlouvou. „Chcete vědět, co si o tom myslím? Skutečnost, že se tento duel přiblížil realitě, je asi taková, jako že já budu příští víkend při Super Bowlu krýt coby náhradní quarterback záda Tomu Bradymu,“ pronesl rázně White, který se s Mayweatherem kočkuje už nějaký ten pátek (rok) a kterému se dle čtení mezi řádky dvakrát nezamlouvá ani současná rozpínavost McGregora.

Zároveň nepřímo pohrozil irskému zápasníkovi ukončením smlouvy s UFC.

Tak, či onak, slova vyřčená z úst všech tří výrazně míchají kartami a je otázka, zda je to jen další hra, nebo americký boxerský král, který nestál v ringu od září roku 2015, o souboj s McGregorem skutečně stojí. Není tajemstvím, že pokud mu na něčem záleží ještě více než na spokojeném životě a pevném zdraví, jak sám tvrdí, pak jsou to peníze.

A je tu ještě jeden zajímavý faktor, který může sehrát, nebo už hraje roli v této hře.

Ano, Nate Diaz!

Velký to rival McGregora, muž, který ukončil jeho neporazitelnost v UFC a také muž, který zažádal v minulém týdnu o boxerskou licenci ve státě Nevada (a na rozdíl od Ira zaplatil zmíněnou pokutu 50 tisíc dolarů) a údajně je blízko tomu, aby ji také dostal. Že by Ir následoval jeho kroky a že by si ještě před Mayweatherem coby součást dohody (smlouvy) střihl „zahřívací“ boxerský duel v rámci trilogie s Diazem?

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze