Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Sluneta se rozbouří opět v dubnu: tituly budou hájit Bytyqi a Šour. Proti Šálkovi!

  • Napsal Antonín Vavrda

Šour vs. ŠálekŠour vs. ŠálekPRAHA – Už 6. dubna se mohou čeští fanoušci profesionálního boxu těšit na další galavečer z ústecké Slunety. Organizátor, manažer a trenér Lukáš Konečný na něm hodlá představit pochopitelně i své svěřence. Už nyní je jisté, že si na akci zaboxuje dvojice Fabiana Bytyqi (14-0, 5 KO) a Tomáš Šálek (9-0, 7 KO). Soupeřem druhého jmenovaného by měl být český šampion těžké váhy Pavel Šour (10-1, 6 KO).

Ne, nepůjde o aprílový žertík, i když v tom týdnu právě tento měsíc odstartuje. Půjde o pořádně našlapaný boxerský galavečer. „Chci tam tradičně osm až deset zápasů,“ prozradil Profiboxing.cz Konečný, který pomaličku rozjíždí přípravy.

Shání sponzory, domlouvá se s mateřskou stájí SES Boxing. Ta mu už nyní posvětila dvě slušné lahůdky.

DALŠÍ NOVINKY Z DOMÁCÍ SCÉNY:

Svůj pás šampionky WBC v atomweight bude obhajovat stále populárnější „Andělská pěst“ alias Fabiana Bytyqi. Soupeřka? Ze zámoří, Konečný a SES cílí do Mexika, kde se pohybují spolu s Asií nejlepší boxerky nižších vah.

Tou druhou bude pro tuzemské fanoušky možná ještě větší lákadlo. „Rád bych Tomáše Šálka,“ zopakoval po svých posledních dvou výhrách – nad Václavem Pejsarem a Iraklim Gvenetacem český šampion Pavel Šour.

A nyní se dle všeho dočká. „Jsme domluveni, oba to ví. Ale podepsáno ještě nic není,“ potvrdil jednání a ruku v rukávu Konečný, který je mimo jiné také Šálkovým trenérem. Toho ale střet domácích šampionů z amatérského ringu z let 2015 (Šour) a 2016 (Šálek), kdy oba shodně po ziscích titulů zamířili mezi profíky, nechává tradičně v klidu.

„Těším se jako na každý jiný zápas. Přes svátky jsem přibral šest kilo, ale nyní už to je zase dole a to díky tréninkům Lukáše, který nás tradičně nešetří. A ví proč. Ale mne to nevadí, trénovat se mi chce, miluji box,“ usmívá se stále teprve dvacetiletý talent.

Ten toužil po mezinárodních pásech, juniorských titulech prestižních organizací. „Ano, to jsem říkal, ale já o tom nerozhoduji, jde jen o přání. Moji kariéru mají v rukou Lukáš a Němci. Co mi řeknou, to prostě udělám. Teď mi bude stát v cestě nejspíše Pavel, tak porazím nejdříve jeho,“ dodává.

Navíc, případný titulový triumf nad o šestnáct let starším a také výrazně zkušenějším soupeřem by byl pro zmíněné mezinárodní kolbiště skvělým vkladem. A v neposlední řadě by se dostal na počet deseti zápasů, což je u hodně federací hranice pro vstup do titulových duelů.

Jeho protivník má ale na vzájemný střet pochopitelně zcela odlišný názor. „Je to kvalitní a atraktivní soupeř. Má v hodnocení BoxRec.com o bod méně než já, takže mě případné vítězství posune v ratingu prudce nahoru. U nás patří rozhodně mezi špičku, vždyť ve finále českého šampionátu před třemi lety porazil Dominika Musila,“ zaznělo od plzeňského obra, který měl během svátků také lehce problémy s kondiční morálkou.

„Ano, výhra nad Tomem je pro mne velkou motivací. Má nejen hodně bodů, ale také chci sám sobě dokázat, že se ještě dokážu špičkově připravit a dostat se ze své povánoční 'prasečí' formy,“ rozesmál se bijec, který má z amatérského ringu celkem čtyři tituly (vedle toho z roku 2015 ještě triumfoval 2005, 2008 a 2014).

„Mým cílem je rovných 100 kilogramů, což jsem měl naposledy před deseti lety. Vím, že budu výrazně lehčí než Tom, ale také budu rychlejší. Vím, že musím využít všech zbraní, abych ho přejel, jelikož budu bojovat na jeho území, de facto venku,“ přidává bojovně naladěný Šour. Mimochodem, aktuálně váží 116 kilogramů.

Čí předsevzetí se nakonec naplní, to zjistíme za tři měsíce. Už nyní se ale máme nač těšit. A určitě vás budeme informovat i o dalších novinkách týkajících se nejen tohoto souboje, ale celého galavečera. „Věřím, že to bude stát za to. Že bude vyprodáno a že to bude v televizi. O právech momentálně ale jednáme,“ dodává na závěr Konečný, který věří, že jeho akce podpoří současný boom bojových sportů v Česku.

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze