Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Sluneta se blíží a bude třeba i bez diváků. Konečný: Kvalitnější akci jsem nedělal

  • Napsal Antonín Vavrda

Tiskovka ke Slunetě / zdroj foto: O. BičištěTiskovka ke Slunetě / zdroj foto: O. BičištěÚSTÍ NAD LABEM – Minimálně dvanáct zápasů uvidí diváci na galavečeru Boxing Live v ústecké Slunetě už v pátek 25. září. Promotérem večera pod hlavičkou České unie boxerů profesionálů (ČUBP) je Lukáš Konečný, který bude mít na akci jako vždy i své chráněnce. Hlavním duelem bude ten o český titul ve střední váze mezi Viktorem Agateljanem (8-1, 5 KO) a Matúšem Babiakem (8-2, 5 KO).

Už 25. dubna se měla rozburácet ústecká Sluneta díky boxerské akci. Pandemie koronaviru vše zhatila, stejně jako náhradní červnový termín. Konečný ve spolupráci s ústeckou radnicí plánoval Open Air na začátku srpna, jenže opět zasáhla vyšší moc. V tomto případě především vláda, která omezila venkovní akce.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Bývalý mistr světa v lehké střední váze ale přispěchal s plánem B. Ústecký galavečer ve Slunetě už 25. září. „Jsem odhodlaný ji tentokrát udělat za jakoukoliv cenu. I bez diváků, pokud by přišly na řadu další restrikce, přednost by pochopitelně dostaly V.I.P. hosté a ti, co se na galavečeru podíleli. Věřím, ale že k tomu nedojde, stejně jako k uzavření hranic, a dorazí plný dům,“ řekl pro Profiboxing.cz Konečný.

Plný dům tentokrát znamená 750 platících diváků. Je tak jasné, že peníze za prodané lístky budou činit minimální část výdělku. „Podpora města už ve smlouvě pevně dána, věřím, že se nám povede získat i podporu Ústeckého kraje,“ věří v politickou pomoc, o které ostatně opakovaně mluví premiér Andrej Babiš (obecně na sport) či šéf Národní sportovní agentury (NSA) Milan Hnilička.

Při pohledu na startovku se dá říct, že oprávněně. „Pevně věřím, že i když neboxuje Fabča (Bytyqi) o svůj světový titul, tak je to nejlepší startovní listina na akci, kde působím v roli promotéra a matchmakera. Spousta duelů má otevřený konec,“ přidává Konečný, který bude v rohu nejen šampionce WBC v lehké minimuší váze, ale pochopitelně i Tomáši Šálkovi a také své dceři Jarce a Stanislavu Eschnerovi.

Tiskovka ke Slunetě / zdroj foto: O. BičištěTiskovka ke Slunetě / zdroj foto: O. Bičiště

Čtrnáctiletou pokračovatelku slavného jména čeká odveta s Nikolou Herzinovou, se kterou v létě debutovala na akci „doma“ v Hospůdce Eden. „Dříve jsem amatérské zápasy na akci nedával, ale kvůli dceři jsem se rozhodl tam dva zařadit. Když se rozhodla boxovat, tak ji chci podpořit a dát šanci se ukázat,“ usmíval se hrdý otec na dnešní ohlašovací tiskové konferenci.

Eschnera pak nečeká s bývalým kulturistou Michalem Řehákem klasický boxerský duel, ale souboj dle pravidel Bare Knuckle, tedy tzv. „holých kloubů“. V Česku už existuje organizace tohoto sportu, která chystá první akci na listopad, ostatně sám Eschner se s jejími zakladateli dobře zná.

„Já mu podobný duel rozmlouval, ale když teď nebyl adekvátní soupeř do profi? S pořadateli Bare Knuckle CZ jsem se spojil, zda nechtějí spolupracovat. Bohužel odmítli, zároveň mi nechtějí bránit v organizaci tohoto souboje. Proto jsem kontaktoval světovou organizaci BareKnuckle FC a komunikujeme s nimi ohledně tohoto duelu tak, aby byl zanesen do oficiální statistik. Ale nelpíme na tom,“ vysvětlil Konečný.

Tiskovka ke Slunetě / zdroj foto: O. BičištěTiskovka ke Slunetě / zdroj foto: O. Bičiště

Ten pochopitelně řeší také záležitosti s covid-19, především testování boxerů. „Někteří zahraniční účastníci test potřebují, takže pochopitelně coby pořadatelé hradíme všechny náklady s akcí spojenými. Uvidíme, co vše bude potřeba, pochopitelně se řídíme všemi nařízeními. Z tohoto pohledu je vše náročnější. Samo o sobě zorganizování akce složité není, ale nyní v tom je ona nejistota,“ řekl také k tomuto aktuálně nejsledovanějšímu tématu.

To se týká také soupeřky Bytyqi, kterou bude v muší váze sedmadvacetiletá Maďarka Judit Hachboldová (5-9, 1 KO). A jelikož – jak už bylo zmíněno – nepůjde o titulovou bitvu, nejočekávanější duel tentokrát obstarají s dovolením muži.

„Plánuje se to už dlouho a už dlouho se na něj těším. Budu boxovat domu, jdu si pro titul. Nechci nic velkého dopředu vyhlašovat, ale jsem připravený vyhrát a dát do toho vše,“ pronesl k souboji se slovenským rivalem Viktor Agateljan, který mezi profíky prohrál při své „návštěvě“ Austrálie s domácím bijcem s indickými kořeny Tejem Pratapem Singhem (16-4-3, 8 KO). Ten má za opaskem skalp mimo jiné ex-mistra světa super střední váhy Renolda Quinlana.

Tiskovka ke Slunetě / zdroj foto: O. BičištěTiskovka ke Slunetě / zdroj foto: O. Bičiště

Před tímto soubojem pak starší ze skvělého boxerského bratrského dua (vedle Viktora už je profíkem také neporažený Erik Agateljan) zapsal triumf nad tvrdým Slovákem Robertem Ráczem. Aby té provázanosti nebylo málo, právě Rácz je prvním přemožitelem Babiaka, tím druhým se pak stal promotér večera, Lukáš Konečný.

Mimochodem, není tajemstvím, že právě Rácz má o vítěze souboje Agateljan – Babiak zájem. Máme se tak nač těšit, a to nejen v pátek 25. září...

Přímý přenos galavečera odvysílá od 20:20 hodin ČT Sport, v akci tak diváci u televize uvidí pět duelů. Organizátoři momentálně řeší také případný internetový stream už od začátku večera, který startuje předzápasy v 18:00 hodin.

Tiskovka ke Slunetě / zdroj foto: O. BičištěTiskovka ke Slunetě / zdroj foto: O. Bičiště

Startovka ke Slunetě / zdroj foto: O. BičištěStartovka ke Slunetě / zdroj foto: O. Bičiště

Tiskovka ke Slunetě / zdroj foto: O. BičištěTiskovka ke Slunetě / zdroj foto: O. Bičiště

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze