Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Skutečný hrdina. Chlapec ochránil sestřičku před útokem psa, dostal světový pás WBC

  • Napsal Antonín Vavrda

Bridger Walker se svojí sestřičkouBridger Walker se svojí sestřičkouWYOMING – Nečekaným hrdinou posledních hodin se stal teprve šestiletý chlapec Bridger Walker. Ten riskoval vlastní život, aby zachránil život mladší sestry před rozzuřeným psem. Hrdinský kousek přežil, byť jej stál devadesát stehů v obličeji.

Ten příběh je starý sice už týden, obletěl svět až nyní, když na něj na sociálních sítích upozornila slavný herečka Anne Hathawayová. Co se ve čtvrtek 9. července v malém městečku Cheyenne ve Wyomingu stalo?

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Páníčkům totiž utekl německý ovčák, který se rozběhl směrem k malé čtyřleté holčičce. Případnému ataku se rozhodl zabránit její o dva roky starší bratr Bridger. A to i za cenu vlastního života. Atak nakonec zastavili až dospělí, ovšem šestiletý chlapec byl ošklivě pokousán v obličeji.

Rány museli sešít chirurgové devadesáti stehy.

Příběh se dostal mezi lidi ve chvíli, kdy jeho teta, která synovce a neteř měla na starosti, umístila na sociální sítě snímek Bridgera s popiskem, že je ten velkým fanouškem Avengers a právě se stal jedním z nich.

Komentáře pod příspěvkem s těmito slovy souhlasily. Navíc si „vypůjčila“ také zmíněná Hathawayová.

„Nepatřím mezi Avengery, ale poznám hrdinu, když ho vidím. Snad jsem ve svém životě byla alespoň z polovina tak statečná, jako ty. Přeji ti brzké zotavení a mnoho svěžích skal. Hey, Marku Ruffalo, nepotřebuješ parťáka?“ napsala známá herečka a zmínila i svého kolegu, který je představitelem nepřemožitelného Hulka.

Příspěvek získal 1,4 milionů lajků, tisíce komentářů a během dne se k němu vyjádřili vedle Ruffala i další zástupci filmových superhrdinů v čele s Wolverinem Hughem Jackmanem. Kousku malého chlapce si všimli také ve světě bojových sportů.

Jeho hrdinství ocenil například Egis Klimas, známý to manažer ukrajinských hvězd profesionálního ringu, mimo jiné i Vasyla Lomačenka či Alexandra Usyka, a také jedna ze čtyř nejprestižnějších boxerských federací – WBC.

Ta se rozhodla udělit Bridgerovi Walkerovi pás čestného mistra světa. A to nejen nějak virtuálně, prezident organizace Mauricio Sulejman zařídil, aby mu byla replika pásu poslána osobně, stejně jako další dárky pro něj a sestru, kterou ochránil.

Mimochodem, americká média následně citovala otce chlapce, který se měl synka zeptat, proč skočil mezi sestru a psal. Ten mu měl bezelstně odpovědět: „Pokud měl někdo umřít, pak jsem to měl být já.“ Po obrovském zájmu veřejnosti přidala rodina prohlášení: „Myslím, že si Brigde můžeme vzít všichni příklad a pokud budeme jen z části ke světu přistupovat jako toto malé dítě, pak to může přinést větší mír do našich domovů, komunit, států a zemí.“

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze