Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Skrývá Haye něco? Nechce do programu 'Čistý box' a vypadl ze žebříčku WBC

  • Napsal Antonín Vavrda

David HayeDavid HayePRAHA – Ta zpráva v kontextu současného dění nejen v těžké váze tak trochu zanikla, rozhodně ale není zajímavou. Hned 25 boxerů vypadlo ze žebříčků federace WBC kvůli tomu, že se do konce začátku října nezapsalo do programu s názvem „Čistý box“ této organizace. Mezi nimi jsou velká jména jako David Haye, Amir Khan či Jean Pascal.

5. května podepsala WBC smlouvu s VADA (Nezávislá antidopingová organizace pro bojové sporty), která zároveň zavázala zapsat se do nově vytvořeného programu „Čistý box“ všem boxerům, kteří chtějí boxovat o tituly této federace. Prvotně se tak tato podmínka týká sedmnácti světových šampionů a po patnácti boxerech v ratingu této federace v každé váze, kteří mají právo o titul mistra světa bojovat.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Původní deadline pro zapsání se do tohoto programu byl datum 31. srpna 2016, WBC nakonec termín posunula přes polovinu září až do 11. října. Po tomto termínu zveřejnila poprvé nové ratingy, ve kterých chybí pětadvacet jmen z předchozích seznamů. A rozhodně nejde o nezajímavá jména.

Do programu „Čistý box“ (jde o povinné namátkové testování během přípravy na zápasy) se nezapsali mimo jiné Britové David Haye, Amir Khan, Kanaďan Jean Pascal, Američané Vanes Martirosjan a Lamont Peterson, nebo Kubánec Yuriorkis Gamboa. V seznamu je také Portoričan Felix Verdejo, jehož zástupce ale tvrdí, že o ničem nevěděl, a vyjádřil touhu toto pochybení napravit.

„Je to obrovský krok v naší historii a děkujeme všem, kteří s námi na něm spolupracovali a spolupracují. Byly tam nějaké problémy, většinou kvůli překladům a jazykovým bariérám, museli jsme některé věc upravit, ale všechno dobře dopadlo. Samozřejmě budeme program neustále upravovat a vyvíjet tak, aby co nejvíce chránil naše sportovce z celého světa,“ řekl k tomuto programu prezident WBC Mauricio Sulejman.

Co z toho vyplývá? Že se pochopitelně výše zmínění boxeři mohou do ratingů vrátit, pokud splní všechny náležitosti s tím spojené a to nejpozději patnáct dní po zveřejnění nových měsíčních žebříčků. Platí to i pro případná nová jména v nich. V opačném případě z něj zase okamžitě vypadávají.

„WBC je hrdá na své šampiony i jejich vyzývatele, kteří učinili krok vpřed v tomto historickém procesu pro čistotu našeho sportu. A co je nejdůležitější, dali tím najevo, že je pro ně zdraví všech na prvním místě,“ dodal Sulejman.

SEZNAM BOXERŮ, KTEŘÍ SE NEZAPSALI DO PROGRAMU „ČISTÝ BOX“ WBC A VADA
David Haye (těžká váha), Jean Pascal (polotěžká váha), José Uzcategui (super střední váha), Gabriel Rosado (střední váha), Daquan Arnett (lehká střední váha), Vanes Martirosjan (lehká střední váha), Amir Khan (velterová váha), Lamont Peterson (velterová váha), Rances Barthelemy (lehká velterová váha), Yuriorkis Gamboa (lehká váha), Felix Verdejo (lehká váha), Emiliano Marsili (lehká váha), Hank Lundy (lehká váha), Hairon Socarrás (pérová váha), Cesar Juarez (lehká pérová váha), Edivaldo Ortega (lehká pérová váha), Emanuel Navarrete (bantamová váha), Gideon Buthelezi (muší váha), Brian Viloria (muší váha), Javier Medonza (muší váha), Moises Calleros (lehká muší váha), Janiel Rivara (lehká muší váha), Angel Acosta (lehká muší váha), Carlos Buitrago (mini-muší váha), Simphiwe Khonco (mini-muší váha).

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze