Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Selhání ledvin a chudokrevnost. Čínský obr je po kontroverzní remíze v pořádku, ale…

  • Napsal Antonín Vavrda

Zhang inkasuje od Forresta / zdroj foto: Matchroom BoxingZhang inkasuje od Forresta / zdroj foto: Matchroom BoxingMIAMI – Čínská jednička těžké váhy Zhilei Zhang (22-0-1, 17 KO) strávil víkend po remízovém souboji s Jerrym Forrestem (26-4-1, 20 KO) v nemocnici a další vyšetření ho ještě čekají.

Byla to parádní bitva. Náročná, tvrdá s téměř epickým zvratem. Sedmatřicetiletý stříbrný olympionik z Pekingu, který má ty nejvyšší cíle, v prvních třech duelu poslal o pět let mladšího Američana třikrát do počítání. Vypadalo to na rychlou práci.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Jenže zámořský bijec se nevzdal a zápas de facto otočil. Od pátého kola dominoval, dvoumetrový čínský obr žijící už ale nějaký ten pátek v Bloomfieldu v New Jersey postupně vadl a vadl. Poslední tři kola přežil jen díky obrovskému morálu a už v ringu nebyl daleko kolapsu. Do šatny se pak dostal jen díky podpírání svého trenéra Shauna Georgeho.

„Měl skvělý tréninkový kemp, ale všichni jsme viděli, že není od poloviny zápasu ve své kůži. V šatně mu bylo všelijak, a tak jsme ho raději dopravili do nemocnice, kde stráví ještě pár nocí. Dobrou zprávou je, že neurologická vyšetření proběhla bez problémů,“ začal vysvětlovat záležitosti kolem svého chráněnce spolumanažer čínského bijce Terry Lane.

„Trpí ale chudokrevností, měl špatný krevní obraz ohledně hladin enzymů, prodělal lehké selhání ledvin, které mohlo být způsobené velkým vyčerpáním a dehydratací,“ přidal už ty nepříjemnější zprávy týkající se dvojnásobného bronzového medailisty z amatérského mistrovství světa.

Včera už byl z nemocnice sice propuštěn, hned do tréninku ale rozhodně nenaskočí. „Budeme se tím vším muset pořádně zabývat, ale věřím, že se Zhang dokáže vrátit. Děkujeme všem za slova podpory a starost o jeho zdraví. Stejně tak děkujeme za špičkovou zdravotní péči promotérům večera z Matchroom Boxing a DAZN,“ přidal Lane.

Zdá se, že plán šéfa Matchroom Boxing Eddieho Hearna týkající se odvety obou mužů tak vezme za své. A pro čínského levorukého ranaře přezdívaného „Big Bang“ je to další překážka v profesionální kariéře, která trvá už sedm let, ale nikdy se nerozvinula tak, jak by si on sám a manažeři představovali.

Zhang měl svého času „pravidelné“ zdravotní problémy a také složitě hledal špičkového mezinárodního trenéra. Ve chvíli, kdy už se mu povedlo kariéru restartovat – prvním zápasem pod hlavičkou Matchroom Boxing v listopadu 2019 proti Ukrajinci Andreji Ruděnkovi, přišla koronavirová krize, která jej „uvěznila“ na několik měsíců doma v Číně.

Nyní jsou tu po dvou zápasech v posledních třech měsících další komplikace. A nikdo nemládneme, v květnu oslaví rodák z Čou-kchou už 38. narozeniny...

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze