Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Sebevědomý Fury: Zvedl jsem se jako Fénix z popela. Jsem tu, abych ukončil Wildera!

  • Napsal Antonín Vavrda

Wilder vs. Fury na tiskovce před prvním duelemWilder vs. Fury na tiskovce před prvním duelemLAS VEGAS – Brit Tyson Fury (29-0-1, 20 KO) si před odvetou s Američanem Deontayem Wilderem (42-0-1, 41 KO) hodně věří. Sebevědomím jej nabíjí současná příprava, ale také závěr jejich prvního souboje, kdy dokázal „rozchodit“ pro mnohé vítězný úder svého protivníka.

Ten moment je jedním z nejsilnějších za poslední dekádu. Možná i v historii těžké váhy. Zdokumentován byl již z nespočet úhlů.

DALŠÍ NOVINKY K ODVETĚ WILDER VS. FURY:

Tyson Fury byl ve 12. kole zápasu s Deontayem Wilderem drtivě poslán k zemi. Všichni – včetně Američana – počítali s tím, že je K.O.nec. Jenže Fury si pár vteřin „pospal“, aby se náhle probudil, postavil na „devět“ na nohy, ustál počáteční drtivý tlak favorita a následně jej naopak on dostal opakovaně do problémů.

„Hele, opravdu nevím, jak se mi to povedlo. Fakt ne. Wilder tvrdí, že jsem ho očaroval. A možná i ano,“ přiznává s odstupem času i sám jednatřicetiletý Brit. „Vstal jsem prostě jako Fénix z popela, abych zápas dokončil, abych vyhrál. To se nepovedlo, tak ho holt ukončím v odvetě,“ pokračoval muž, který do ní vstoupí s novým trenérským týmem.

Po jeho boku bude dvojice Sugar Hill Steward, synovec legendárního Emanuela Stewarda, a Andy Lee. Ex-mistr světa ve střední váze, který sám má za sebou několik velkolepých a nečekaných comebacků. „Užívám si spolupráci s nimi. Potřeboval jsem svůj kemp trochu oživit. S Benem Davisonem to bylo skvělé, vděčím mu za mnohé, zůstali jsme přáteli, ale potřeboval jsem prostě změnu,“ vysvětlil svůj poněkud předvánoční krok Fury.

Krok, který měl podporu také od jeho spolu-promotéra Boba Aruma. „Řekl jsem mu, že potřebuje ve svém rohu novou krev. Pomoc. A také cutmana (odkaz na poslední Furyho duel s Wallinem, který výrazně ovlivnilo tržné zranění nad Furyho okem). Jeho roh mu málem prohrál poslední zápas. Sugar Hill a Andy Lee jsou dobrými volbami. Jeden je skvělý kouč, druhý je bývalý boxer, jeho krajan, který bude pracovat s Furyho hlavou,“ pronesl zkušený promotér.

Ale zpět ke slovům britského obra, který se chystá na duel s Wilderem v místě konání – tedy Las Vegas. „Tentokrát to nepůjde na body. V prvním zápase jsem vyhrál deset kol z dvanácti, ale stejně to nestačilo. Bylo to kontroverzní rozhodnutí a já tentokrát udělám vše pro to, abych vyhrál. Ukázal jsem, co ve mne je. Že se nesesypu z jednoho downu. Protože vím, že je to těžké váha a prostě se to stát může. Nyní je řada na Wilderovi, aby ukázal, co je v něm,“ dodal „Gypsy King“.

Zdá se, že se máme skutečně nač těšit...

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze