Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Sanchez: Golovkin není na trilogii připraven. Canelo jej může tvrdě zbít, nechci to vidět

  • Napsal Antonín Vavrda

Golovkin a Sanchez / zdroj foto: archivGolovkin a Sanchez / zdroj foto: archivNEW YORK – Dnes již bývalý trenér Kazacha Gennadije Golovkina (40-1-1, 35 KO) – Abel Sanchez – si nemyslí, že je dobrý nápad, aby se „GGG“ pouštěl do uzavření trilogie s Mexičanem Canelem Alvarezem (53-1-2, 36 KO).

Září 2017, Gennadij Golovkin poprvé naráží na Canela Alvareze. Dle velké části expertů i fanoušků vítězí, ovšem bodoví to vidí jinak, v T-Mobile Arena v Las Vegas zvedá Kenny Bayless ruce nad hlavu oběma: remíza.

VÍCE K ZÁPASŮM CANELO VS. GOLOVKIN:

Září 2018, Gennadij Golovkin se setkání na stejném místě s Canelem Alvarezem podruhé. Mexičan předvádí lepší výkon, je takticky daleko kvalitněji připravený, možná se i začíná projevovat osmiletý věkový rozdíl v jeho prospěch. Přesto duel působí na první dobrou jako remízový. Bodoví jej ale převažují na stranu Mexičana, verdiktem 2-0 na body.

Když poté podepisuje hvězdný Mexičan obří smlouvu se streamingovým gigantem DAZN, vše do sebe hezky zapadá. K této společnosti se o pár měsíců později přidává také Golovkin, byť za zhruba poloviční peníze (35 milionů dolarů za zápas ku 16 milionům dolarů).

Od té chvíle se začíná spekulovat o jejich druhé odvetě, které se Alvarez vyhýbá, co může. Letos už to vypadalo nadějně, ovšem zasáhla pandemie koronaviru SARS-CoV-2. Ovšem dle bývalého trenéra kazašské mlátičky, Abela Sancheze, by to měl brát Golovkin jako znamení shůry, že trilogii završovat nemá.

„Tohle bude bolet. Neříkám to pro to, že už spolu nejsme, ale protože ho znám. Trilogie je nejen největším možným zápasem, ale také nejnebezpečnějším. Protože se tu bavíme o chlapovi, který je na vrcholu svých sil a veteránovi. Klidně může GGG udělat totéž, co udělal Kovaljovovi,“ nechal se slyšet Sanchez.

Ten tak pouze navázal na slova Canelova kouče Eddyho Reynosa, který slíbil fanouškům, že jeho chráněnec v případě završení trilogie Kazacha knockoutuje.

Sanchez, který má mexické kořeny a Canelovu rodinu dobře zná, vedl Golovkina většinu kariéry. Mimo jiné jej připravoval určitou dobu společně s Kovaljovem, kterého Mexičan loni v listopadu tvrdě knockoutoval v jedenáctém kole.

S Kazachem se rozešel teprve loni na začátku roku právě po jeho podpisu smlouvy s DAZN. Dle Golovkina šlo o novou motivaci a také o peníze, Sanchez si měl říct o větší příjem. Ten tato slova odmítl, od té doby se bývalá nerozlučná a nesmírně úspěšná dvojice nemusí.

Pod Sanchezovým vedením dosáhl Golovkin v profesionálním ringu na všechny své úspěchy, byl to zkušený trenér, který často mluvil o tom, že nikdy neviděl obávaného knockoutéra ze sebe vydat sto procent schopností. Pokud by se tak stalo, měli by jeho rivalové obrovské potíže.

Jako kdyby na to nyní ale zapomněl. Stejně jako na ostré hádky s týmem Alvareze poté, co ten neprošel dopingovými testy před prvním termínem plánované odvety na květen 2018. Nebo si jen uvědomuje skutečnost, že nikdo nemládne a že má „GGG“ za sebou přes 300 oficiálních zápasů?

„Canelo a jeho tým moc dobře ví, co dělají. Lákají Golovkina, ale zároveň vyčkávají na vhodný okamžik. Ví, že čas hraje pro ně. Nechci ten zápas vidět. Nechci vidět, že se nechá Golovkin nalákat do pasti. Protože dle mého na to není nyní připraven psychicky ani fyzicky,“ dodal Sanchez.

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze