Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

S Tysonem jsme kamarádi. Raději bych čtvrtý souboj s Bowem, říká Holyfield

  • Napsal Antonín Vavrda

Holyfield vs. Bowe / zdroj foto: ArchivLOS ANGELES – Vlastně okamžitě poté, co Američan Evander Holyfield (44-10-2, 29 KO) oznámil svůj návrat, začalo se spekuloval o jeho exhibičním souboji s krajanem a velkým rivalem, Mikem Tysonem (50-6, 44 KO). On sám ale má trochu jiné přání...

Jestli se nějaká těžká váha v posledních třech dekádách vyžívala v odvetách, pak to byl právě bijec přezdívaný „The Real Deal“.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Ještě v křížové váze stihl dva duely s Dwightem Muhammadem Qawim. V těžké pak stihl dvojzápas s Michaelem Moorem, Mikem Tysonem, Lennoxem Lewisem, a dokonce trilogie s Johnem Ruizem a Riddickem Bowem.

Zajímavostí budiž, že jediný dvou a více zápas, který mu opravdu vyšel, je ten s Tysonem.

„Náš charitativní duel by byl jistě zajímavý, nezříkám se ho,“ pousmál se sedmapadesátiletý bývalý absolutní šampion obou nejtěžších vah, v čemž je výjimečný (Haye opanoval křížovou váhu, v těžké ale sjednocující souboj s Ukrajincem Vladimirem Kličkem prohrál).

„Ale jsme přátelé, nemám potřebu s ním jít do ringu,“ přiznal následně Holyfield, který v odvetě z roku 1997 přišel o část ušního boltce. To jejich vztahy řádně narušilo, po letech ale Tyson nabídl rivalovi veřejnou omluvu a od té chvíle se postupně vše vrátilo do dřívějších kolejí. Oba se totiž znají už od první poloviny 80. let, nebylo daleko k tomu, aby společně reprezentovali USA na olympiádě v Los Angeles 1984, na které Holyfield vybojoval bronz.

Podobné vztahy má také s Lennoxem Lewisem, se kterým svedl dvě památné bitvy. Kde ale rivalita nevyprchala ani po letech, je ale v jeho vztahu ke krajanovi Riddicku Bowemu.

S tím nejprve v roce 1992 přišel o pozici absolutního šampiona těžké váhy, aby o rok později dokázal v zajímavém souboji, který přerušil parašutista v sedmém kole, těsně 2-0 na body. V roce 1995 – opět v listopadu – se oba utkali potřetí, před limitem sice slavil Bowe, z trilogie si ale odnesl „větší šrámy“. Zatímco Holyfieldova kariéra vlastně pořád ještě rostla, ta brooklynského rodáka uvadala.

Sice do jejího konce – v roce 2008 – neprohrál, kvalita soupeřů ale šla rapidně dolů. A Poláka Andrewa Golotu porazil jen díky jeho horkokrevné povaze a sporným diskvalifikacím v obou duelech. V prvním i druhém případu přitom i přes bodové odečty vedl u rozhodčích Golota.

„Můj manažer zkoumá hodně variant, ale pokud se zeptáte mě na jméno soupeře, se kterým by se rád utkal, tak je to Riddick Bowe. Jak jsem řekl, s Mikem jsme kamarádi,“ přidal Holyfield.

Vyslyší „Big Daddy“ s manažrem Elim B. Karabellem jeho výzvu? Bijec přezdívaný mimo jiné „Warrior“ sice mluvil o tom, že by se chtěl představit v exhibici s charitativním podtextem, aby pomohl s bojem proti koronaviru SARS-CoV-2, s Bowem by z toho ale mohl být nakonec i regulérní, ostrý a osobní střet...

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze