Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

S klidem na Býka. Plesníka čeká Kalenga: Ve Spartakusu mám ty nejlepší podmínky

  • Napsal Antonín Vavrda

Kalenga vs. PlesníkKalenga vs. PlesníkPRAHA – Příští pátek se Michal Plesník (9-4, 7 KO) postaví do ringu ve svém dosud největším profesionálním boxerském zápase. Tvrďák z Piešťan si to rozdá s mužem, který patří téměř jednu dekádu ke špičce křížové váhy – Jurim Kayembre Kalengou (25-6, 18 KO). „V boxu je šance vždy 50 na 50, moje kariéra mě naučila dívat se na cíl, ne soupeře. A nechat v ringu vše,“ říká pro Profiboxing.cz jednatřicetiletý Plesník.

Nejprve přišlo oznámení o květnovém souboji Tomáše Šálka v Anglii s Kashem Alim. Jen o pár hodin později informoval manažer Michala Plesníka – Wiktor Materan – o dalším šlágru: „Stanislav Kutin (Ukrajinec s bilancí 9-2, 8 KO) dostal covid, takže Kalenga bude boxovat o menší pás WBC s Michalem.“

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Slovenského chasníka, který se připravuje ve stále silnějším a prestižnějším trnavském Spartakusu, kde vládne Attila Végh, ale informace příliš nezaskočila: „Byl jsem v přípravě na jiný galavečer, který se zrušil, takže mi to vlastně přišlo vhod.“

Pro Plesníka jde o životní duel. Ano, čtyři profesionální prohry nasbíral na půdě soupeře s kvalitním bojovníky, mimo jiné s Chrisem Billam-Smithem, se kterým nedávno prohrál i Vasil Ducár, jeden z parťáků a sparingpartnerů mistra světa WBC v kříží Ilungy Makubu patří do úplně jiné ligy.

Už v roce 2013 sestřelil tehdy neporaženého Gruzínce Iaga Kiladzeho, který následně raději odešel do těžké váhy. O rok později porazil v Monte Carlu z pozice outsidera polského ranaře Matuesze Masternaka, aby následně těsně padl v bitvě o titul mistra světa s ruským šampionem Denisem Lebeděvem.

O titul mistra světa boxoval poté ještě jednou, v roce 2017 o pás menší federace IBO, když nestačil 1-2 na body na Jihoafričana Kevina Lerenu. Na druhou stranu, výkonnost muže, který dělá přezdívce „Býk“ čest jak vizáží, tak stylem, pomalu klesá. Před třemi lety v odvetě po šestém kole vzdal Masternakovi, stejně jako předloni v sedmém kole Michalu Cieslakovi.

Kalenga vs. Plesnik - oficiální plakátKalenga vs. Plesnik - oficiální plakát

Nyní dostává 32. boxer křížové váhy BoxRec.com po více než 16měsíční pauze další polskou šanci. „Věřím, že jsem dostatečně kvalitně připravený na to, abych si s ním poradil. Ve Spartakusu mám špičkové podmínky, díky tomu jsem dokázal zvládnout i poslední nepříjemný a těžký koronavirový rok. Je to pro mě obrovská šance a kdo mě pozná, ví, že tomu dávám naprosto všechno,“ nebojí se velkého jména Plesník.

Tomu hraje do karet – minimálně psychicky – i zákulisí. Stojí za ním mladý polský manažer, který spolupracuje s největším hráči na tomto velkém trhu. „Je s ním výborná komunikace a spolupráce,“ říká slovenský ranař a jeho slova potvrzují i český čtyřlístek Patrik Baláž, Lukáš Dekýš, Marek Andrýsek a Ondřej Schilder.

Pro Plesníka to tak bude příští pátek v Gdaňsku de facto duel na domácí půdě. „Je ale pravda, že místní kluci už se začínají Čechů a Slováků bát, že jim to tady třískáme,“ směje se Materan, jehož chráněnci se vezou na vlně kombinovaných čtyř výher v řadě. Přidá Plesník pro úsměv svůj i svého šéfa další?

Pokud ano, rázem se vystřelí do elitní padesátky této váhy po bok české jedničky Ducára...

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze