Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Ryan Garcia chce následovat příklad Shieldsové: Až mi bude 26 odejdu do MMA

  • Napsal Antonín Vavrda

Zleva: Hopkins, Garcia a De la HoyaZleva: Hopkins, Garcia a De la HoyaPRAHA – Americký boxer Ryan Garcia (21-0, 18 KO) přiznal, že během jednoho olympijského cyklu odejde do boxerského důchodu. A že zkusí dobýt další svět bojových sportů – MMA.

Patří mezi nejtalentovanější lehké váhy současnosti, vlastně už nějaký ten pátek se spekuluje o tom, jak se Garcia, Devin Haney, Téofimo Lopéz a Gervonta Davis mezi sebou vypořádají. Diskuse po nedávném triumfu prvně jmenovaného nad Britem Lukem Campbellem ještě zintenzivnily.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Ovšem „King Ryan“, jak si tento dle některých průzkumů marketingově nejzajímavější boxer současnosti, přiznal v The Rich Eisen Show, v boxerském ringu nechce být už příliš dlouho. Vlastně jeden olympijský cyklus, tedy čtyři roky.

„Pokud se všichni shodnou na tom, že jsem porazil všechny v boxerském ringu a že už pro mě neexistuje další výzva, hádej, co udělám? Půjdu všem dokázat, že jsem nejlepší bojovník na světě. Mluví o rukou, mluvím o zápase. Půjdu do MMA a porazím kohokoliv tam, protože pokud Bůh dá, budu tím největším bojovníkem historie. Když na to přijde, klidně porazím Conora McGregora, nemám s tím problém,“ rozpovídal se dvaadvacetiletý talent s mexickými kořeny.

„Neříkám to kvůli snadným penězům, rychlým penězům, zviditelnění se, popularitě. Na tom nezáleží, to vše už mám. Říkám to prostě pro to, že to tak cítím,“ usmíval se mladík, kterého na Instagram sleduje před 8,3 milionů fanoušků a který proslul svými nesmírně rychlými rukama, kterými drtí, jak soupeře v ringu, tak také v různých videích na sítích.

„V mé hlavě mám, že opustím boxerský ring až mi bude 26 let. Ale přesto... pokud bych si to měl rozmyslet a vrátit se zpět, pak jedině s těmi, kteří budou mít postavení a budou tvrdit, že bych je nemohl dokázat porazit,“ dodal současný prozatímní šampion WBC v lehké váze, který se narodil nedaleko Los Angeles, kde nyní žije.

Mimochodem podobný krok – a vlastně ve stejném věku – učinila také fenomenálním Claressa Shieldsová (10-0, 2 KO). Šampionka tří vah, která má doma jako jediná žena také dvě zlata z olympijských her a prohrála jediný oficiální zápas, podepsala už na konci roku 2020 kontrakt s organizací PFL, ve které by se měla představit letos na podzim.

V té době bude rodačce z michiganského Flintu taktéž už šestadvacet let. Mimochodem, bojovnici přezdívanou „T-Rex“ na debut v kleci připravují vedle kamarádky Cris Cyborg také legendární dvojice Jon Jones – Holly Holmová. A druhá jmenovaná ji rozhodně má co předat. Vždyť je to právě „The Preacher's Daughter“, která má jako jediná na světa doma tituly mistryně světa v kickboxu, klasickém boxu a také pás šampionky UFC.

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze