Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Rozjíždí se i box, byť podfukem Dona Kinga. A těšit se mohou i slovenští fanoušci Glory

  • Napsal Antonín Vavrda

Start do roku 2021 v boxu a kickboxuStart do roku 2021 v boxu a kickboxuPRAHA – Svět MMA už je v plném proudu, ostatně slavná UFC má za sebou v roce 2021 už dva galavečery, boxerský se přece jen probouzí pomaleji. O tomto víkendu již ale bude co sledovat také v klasickém ringu, byť hlavní lákadlo – duel Sergeje Kovaljova s Bechtěmirem Melikuzijevem – padlo vinou dopingového provinění prvně jmenovaného.

Pět zajímavých akcí během tohoto víkendu mohou sledovat fanoušci profesionálního boxu. A navrch jako bonus 77. pokračování série Glory Kickboxing, která nabízí neskutečné menu. Zranění jedné ze dvou hlavních hvězd akce – Jamala Bena Saddika – navzdory.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Už v pátek se bude boxovat v Mexiku a také na černém kontinentu, kde je v posledních týdnech pěkně rušno. Zajímavostí budiž, že v největší středoamerické zemi bude galavečer pořádat známý kanadský promotér Camille Estephan.

V akci budou Kazach Sadriddin Achmedov (11-0, 10 KO), už nyní člen elitní padesátky super velterové váhy, a kanadský talent Steven Butler (28-2-1, 24 KO). Ten se vrací po prohře v titulové bitvě se šampionem WBA Rjotou Muratou proti domácímu tvrďákovi Josemu de Jesusi Maciasi (27-10-3, 13 KO).

Že se manažeři snaží v dnešní covidové době využít všech možností budiž i večer v tanzanské Masaki, kde se vedle afrických perel představí i Američan Shawn Miller (měl by boxovat za měsíc také v Ústí nad Labem) a hlavně Bulhar Tervel Pulev (15-0, 12 KO). Mladší bratr neúspěšného vyzývatele o světové tituly Kubrata poměří síly s Namibijcem Vikapitem Merorem (29-9, 14 KO). Pro toho to bude desátý velký zápas kariéry – předchozích devět prohrál. Sice často po boji, ale prohrál.

O den později – se bude opět boxovat v Mexiku. O nic velkého tam sice nepůjde, v akci ale bude Portoričan Emmanuel Rodriguez (19-2, 12 KO), který si zápas zkrátí čekání na odvetu s Filipíncem Reymartem Gaballem (24-0, 20 KO). S tím nečekaně a kontroverzně prohrál v polovině prosince souboj o prozatímní titul WBC v bantamové váze.

Ve floridském Hollywoodu stále má proběhnout galavečer 89letého Dona Kinga, jehož vrcholem je souboj mezi Manuelem Charrem (31-4, 17 KO) a Trevorem Bryanem (20-0, 14 KO) o regulérní titul WBA v těžké váze. Poslední informace mluví následovně: akce se uskuteční, otázkou je, zda v Seminole Hard Rock Hotel and Casino, kde o něm neví.

Syrský bijec žijící v Německu, který stále čeká na víza směr USA, v pondělí večer zveřejnil zprávu, že Don King má „geniální“ plán, jak získat pás pro své boxery – Charr nakonec neodcestuje (problémy se smlouvou) a s Bryanem se utká Bermane Stiverne (25-4-1, 21 KO), ex-šampion WBC, který od pět let staré prohry s Deontayem Wilderem vypadá jako cokoliv, jen ne špičkový boxer těžké váhy. Údajně měl o schválení tohoto zápasu Don King už požádat federaci WBA.

Holt starého psa novým kouskům nenaučíš, respektive legendární a značně kontroverzní promotér prostě a jednoduše pořád pojede i nedlouho před 90. narozeninami svoji „špinavou“ hru.

Co ale je jisté, tak kalifornský souboj mezi dvěma jmenovci – Caleb Plant (20-0, 12 KO) vyzve Caleba Truaxe (31-4-2, 19 KO) ve třetí obhajobě titulu IBF v super střední váze. Právě tento titul oba rivaly spojuje, osmadvacetiletý talent z Nashvillu jej získal před dvěma lety v parádní bitvě s Josem Uzcateguiem poté, co jej uvolnil Brit James DeGale. Ten jej vybojoval zpět v odvetě právě s Truaxem, který ho v prosinci 2017 senzačně zdolal na jeho domácí půdě v londýnském olympijském parku.

V té době už bude znám vítěz pyramidy těžkých vah na kickboxerském galavečeru Glory 77. Tam se měla původně uskutečnit očekávaná odveta mezi šampionem Rikem Verhoevenem a Jamalem Benem Saddikem. Ten se ale zranil a organizace souboj zrušila. A vymyslela naprosto lahůdkovou náhradu.

Pyramidu čtyř mužů. Semifinále obstará Verhoeven s krajanem Hesdym Gergesem, se kterým se už stihl popasovat dva týdny zpět na tiskovce a který už se slavnějším krajanem dvakrát prohrál, a Maročan Tarik Khbabez vyzve dalšího Nizozemce Leviho Rigters. Stále ještě neporažený šampion Enfusion se uvedl dvěma výhrami na předchozím Glory a dle některých by mohl být vyzývatelem či dokonce nástupce Verhoevena.

Jeden z předzápasů pak obstará jeho poslední protivník z Enfusion, slovenský obr Martin Pačas, kterého čeká další Nizozemec Mohammed Balli.

To ale pořád není vše – obhajovat svůj pás šampiona Glory ve velterové váze bude fenomenální Francouz Cédric Doumbé, prozatímní držitel titulu v polotěžké váze Alex Peireira z Brazílie si to rozdá s regulérním držitelem pásu Arťomem Vachitovem z Ruska. Galavečer by mělo být možno sledovat skrze platformu FITE.tv. Cena je tentokrát už 25 dolarů, s ohledem na kvalitu karty se ale nelze divit.

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze