Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Střední a super střední: Charlo, Munguia? Titul chce přemožitel Chaveze i Canela

  • Napsal Antonín Vavrda

Jak to bude dál?Jak to bude dál?PRAHA – Střední a super střední váha zažila o víkendu hodně akční záležitosti. A tím to samozřejmě nekončí. V akci totiž budou do konce roku ještě další hvězdy. A kdo ví, možná se také v těchto vahách dočkáme duelů o tituly všech čtyř nejprestižnějších federací.

Pojďme hezky postupně, takže otvíráme střední vahou.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

JERMALL CHARLO (32-0, 22 KO) vs. Juan Macias Montiel (22-5-2, 22 KO), o pás WBC, 3-0 na body

Byl to nesmírně tvrdý duel, hodně zajímavý. Montiel byl velkým outsiderem, dá se říct, že byl i celkem slušně bitý, ale odolával. A hlavně ukázal vedle tvrdosti ukázal také sílu směrem vpřed. Svým neortodoxním stylem přiváděl šampiona k zoufalství. A to přesto, že trefil o polovinu méně úderů (127 ku 258).

Ostatně, i jindy sebevědomý Charlo se soupeři poklonil: „V každém kole bojoval na maximum. Viděl jsem mu od začátku na očích to jeho odhodlání, že je to opravdový bojovník, který se nevzdá. Nezáleželo na tom, jak tvrdě jsem ho udeřil, chtěl víc. Takového bojovného ducha miluji, bude to skvělý bijec.“

Jaké se mu nabízejí další možnosti? Dle zákulisních informací je první na ráně Jaime Munguia.

JAIME MUNGUIA (37-0, 30 KO) vs. Kamil Szeremeta (21-1, 5 KO), o pás WBO Intercontinental, RTD 6. kolo

Mladý Mexičan odboxoval svůj zápas zhruba o čtyři hodiny dříve než Charlo. Zaboxoval dobře, rozhodně ale nevyhrál TKO, jak avizoval spírk večera naočkovaný „promexickou“ náladou od promotéra Oscara de la Hoyi a rozhodně se nelze chlubit tím, že vyhrál nad Polákem rychleji než Gennadij Golovkin (41-1-1, 36 KO).

Ano, duel trval o jednoho kolo méně, ale následoval po setkání s „GGG“, od začátku bylo stejně jako loni v prosinci jasno, že polský sympaťák nemá šanci na vítězství, a hlavně – kazašská mlátička si s Polákem pohrála, kdyby chtěla, byl by konec v 1. kole, kdy byl poprvé počítán, on ale potřeboval kola. Zápasová kola. A tak si „potrénoval“. Munguia vydal daleko více energie, aby soupeře umlátil a donutil ho vzdát. Respektive trenéra po domluvě s rozhodčím.

Každopádně tým mexického talentu a Charla by si měl nyní sednout a řešit případný vzájemný souboj. Pod hlavičkou Showtime Boxing a Premier Boxing Champions, jelikož pro Munguiu byl tento duel posledním pod současnou smlouvou s DAZN. Je možné, že ji obnoví, jisté to ale není.

Oběma se poté nabízí další možnosti, vedle Charla a Golovkina (IBF) jsou světovými šampiony střední váhy Demetrius Andrade (30-0, 18 KO – WBO) a Erislandy Lara (28-3-3, 16 KO – WBA), který také bojuje pod PBC, zatímco Andrade patří DAZN.

Byť jde jen o přání autora, následující bitvy by vůbec nemusely být špatné, co říkáte?

Charlo vs. Lara – WBC a WBA
Andrade vs. Munguia – WBO
Golovkin vs. Eubank – IBF

GABRIEL ROSADO (26-13-1, 15 KO) vs. Bechtěmir Melikuzjev (7-1, 6 KO) – o pásy WBO International a WBA Continental, K.O. 3 kolo

Když se ocitl v prvním kole na podlaze ringu, málokdo by si na něj vsadil. Jenže Gabriel Rosado ukázal, proč je pravým rváčem ulic Philadelphie, proč je jeho vzorem Rocky a proč v jednom z volných pokračování této slavné série hrál menší roli právě místního boxera z Philly na startu kariéry syna Apolla Creeda.

Skvělý Uzbek udělal ve třetím kole chybu při svém útoku, aby vzápětí on sám ležel na podlaze ringu a „Král“ Rosado mohl slavit. Z dveřníka do své váhy se stal bijec, který reálně může uvažovat o titulové bitvě. Proti komu?

Vlastně proti komukoliv, kdo se nabídne, snad vyjma hvězdného Mexičana Canela Alvareze (56-1-2, 38 KO). K němu má bohužel daleko – jménem, dovednostmi i lukrativností. I když... pokud by se Alvarez nedomluvil na sjednocujícím souboji s Calebem Plantem (21-0, 12 KO), pak tu jistá možnost pro Rosada byla. Buď směr Canelo, nebo Plant.

Stejně tak se nesmí zapomínat na britské duo Billy Joe Saunders – Callum Smith, které se po prohrách s Alvarezem bude chtít chytit, stejně jako na „odpočívajícího“ Daniela Jacobse, který ale hledá mimo jiné i promotéra, či Davida Benavideze (24-0, 21 KO). Stále teprve čtyřiadvacetiletý talent má před sebou srpnový duel s tvrdým Josem Uzcateguiem (31-4, 26 KO), který ale od loňské šokující prohry s Lionellem Thompsonem (22-5, 12 KO) nepředvádí zrovna přesvědčivé výkony.

A ještě na dvě jména – Davida Morella (4-0, 3 KO) a Mario Abel Cazares (12-0, 5 KO). Prvně jmenovaný je skvělým Kubáncem, který už měl v držení regulérní pás WBA v této váze (šampionem je pochopitelně Canelo), druhý je stále relativně neznámý Mexičan, který by se ale skrze souboj s Morrellem mohl dostat právě ke svému krajanovi.

Krajanovi, kterého v amatérského ringu před více než patnácti lety porazil. Stejně jako si loni v září poradil v šesti kolech s dalším krajanem Juliem Cesarem Chavezem Jr. Morrell se měl utkat s Cazaresem už tento víkend. Na oficiálních kanálech duel stále visí, BoxRec.com jej ale v době psaní tohoto článku ze své nabídky stáhl.

Každopádně jedno je jisté, obě tyto divize nabízejí řadu zajímavých alternativ. A my se máme nač těšit.

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze