Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Rozbouřené ostrovy. Haye si 'válí šunky' na jachtě, DeGale se směje Eubankovi

  • Napsal Antonín Vavrda

David Haye a jeho tréninkDavid Haye a jeho tréninkPRAHA – Hodně rušno je v těchto dnech na ostrovech, kterým vládne královna Alžběta II. Zatímco Anthony Joshua a Vladimir Kličko k sobě chovají vzájemný respekt a úctu, o dalších rivalech, kterých se týkají případné další duely s britskou účastí, se ale totéž říct nedá.

Začněme u možná nejsledovanějšího souboje (vyjma toho mezi Joshuou a Kličkem naplánovaného na 29. dubna na fotbalové Wembley), tedy další bitvy v těžké váze mezi šampionem WBC v křížové divizi Tonym Bellewem a Davidem Hayem.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

„Jsem ve skvělé kondici a připravený boxovat třeba hned,“ citovala ostrovní média čtyřiatřicetiletého Bellewa. „V tuto chvíli vážím 103 kilogramů a moje příprava probíhá přesně tak, jak by měla. Zatímco on si válí šunky na slunci a na jachtě, tak já dřu. A to se za necelý měsíc také projeví v ringu,“ přidal liverpoolský rváč.

Ten ve svých slovech odkazoval na poslední příspěvky Hayeho na sociálních sítích, který se na britský šlágr připravuje i se svým koučem Shanem McGuiganem na Floridě. Trénink si zpestřil lenošením na luxusní jachtě v hodnotě více jak 600 milionů korun, na které si zahrál basketbal. A také lehce potrénoval.

„Byl to těžký den, střelba na koš na palubě Skyfall,“ napsal na svůj instagram letos sedmatřicetiletý Haye pod fotku, kde odpočívá ve vířivce s drinkem v ruce. Následně si zahrál na místních plážích volejbal s místním ženským týmem. „Pracujeme na rychlosti a obratnosti s několika novými členy našeho týmu,“ přidal pod další příspěvek.

Z Anglie ale zaznívají hlasy, že to vypadá, jako by snad Haye ani netrénoval na boxerský duel, a že Bellewa hrubě podceňuje. „Nebere ho vážně, a to by se mu mohlo hrubě nevyplatit. Haye se potlouká světě, zatímco Tony je zavřený v gymu a nemyslí na nic jiného než tenhle duel,“ pronesl například promotér večera Eddie Hearn.

„Haye chce boj s Joshuou. Má ale na to porazit Tonyho? Má dost energie, výdrže, je dostatečně odolný? Je tam hodně otázek, který bude muset zodpovědět. Pokud by ale padl s Bellewem, mohl by být právě on dalším protivníkem AJ. Tenhle zápas a úspěch v něm mu otevírá obrovské možnosti,“ doplnil.

Šéf Matchroom Boxing má ostatně v těchto dnech hodně napilno. Stále totiž ještě nemá domluvený další duel pro šampiona IBF ve velterové váze Kella Brooka, na kterého čeká jeho neporažený vyzývatel Errol Spence Jr.

„Kell se nechce vzdát titulu ve velteru, přestože by mu dle mého více slušela lehká střední váha. Kell chce boxovat s Errolem, ten chce bojovat s Kellem. Dohoda je hodně blízko, ale ještě není podepsaná,“ pronesl mladý promotér k tomuto případnému hodně zajímavému souboji, ke kterému měla proběhnout už minulý týden aukce, jenže díky blízkosti dohody, byl její termín posunutý.

Pokud by na bitvu Brook vs. Spence došlo, nejspíše by se prvně jmenovaný dočkal vysněného titulového souboje ve svém rodném Sheffieldu a boxovalo by se na Bramall Lane, tedy dalším fotbalovém stánku. Zdá se, že si Hearn stále více oblíbil možnost pořádat galavečery na otevřených stadionech...

Mediální přestřelku předvádějí také Britové v super střední váze, která je z tohoto pohledu pro ostrovní fanoušky nesmírně zajímavá. V elitní jedenáctce žebříčku BoxRec.com je hned pět boxerů z této země, mezi nejlepšími šesti bojovníky pak jsou čtyři a hegemonii George Grovese, Chrise Eubanka Jr., Calluma Smitha a Jamese DeGaleho narušují pouze Mexičan Gilberto Ramireze a Němec Arthur Abraham.

Zajímavostí a paradoxem budiž, že pouze DeGale má v držení pás jedné z top světových federací. Mistr světa IBO – Eubank Jr. – pak zatoužil toto změnit. Právě olympijského šampiona z Pekingu 2008 si vybral coby svého příštího soupeře.

„Ten chlap se bojí Golovkina, prohrál se Saundersem, ale najednou se cítí být dost dobrý na to, aby bojoval se mnou, a dokonce tím stylem, že si mě vybral? To mě opravdu hodně pobavilo, on i se svým otcem jsou velcí komedianti, kteří patří spíše do cirkusu než do ringu. Je to šašek, pokud se označuje za mistra světa. Všichni víme, které tituly experti, fanoušci i boxeři respektují. Pás IBO mezi ně nepatří. A on nepatří mezi elitu této váhy, duel s ním by mi nic nepřinesl,“ rýpl si do krajana DeGale.

„Před lety jsme spolu spárovali. Měli jsme helmy a 16oz rukavice, ještě v té době myslím ani nebyl mezi profesionály a neměl jsem s ním sebemenší problém. Byla to vstřícnost ode mne vůči němu. Po šesti kolech chtěl skončit, přestože jsme byli domluveni na kol osm. A druhý den jsem se od jeho otce na sociálních sítích dočetl, že on školil mě? Kdo tohle dělá? Upřímně, nemám na ty dva čas, jsou to ubožáci,“ dodal.

Že začátek nové rivality?

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze