Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

ŘEČ STATISTIK: Joshua je nejlepší těžkou vahou současnosti! Kdo je za ním?

  • Napsal Antonín Vavrda

Joshua bije MolinuJoshua bije MolinuPRAHA – Zajímavé statistiky uvolnil opět zhruba po měsíci specializovaný server CompuBox. Zatímco na přelomu roku nabídl skrze řeč čísel pět nejlepších boxerů napříč vahami, nyní přišel se srovnáním elitních těžkých vah.

O co jde?

Compubox sleduje vybrané zápasy (za které si klienti z řad novinářů, televizí či organizátorů galavečera zaplatí) a ty poté vyhodnocuje dle opravdu hodně podrobných statistik. A nejde jen o tradiční čísla – Celkový počet úderů, zásahů z přední ruky a tzv. „power punches“.

Podrobnější statistika se skládá z celkem deseti kategorií.

DALŠÍ NOVINKY Z TĚŽKÉ VÁHY:

+/- porovnává hodnocení procenta trefených a inkasovaných úderů. Následuje statistika průměru trefených úderů za kolo ( TOTAL LND/RD) a celkového průměru úderů za kolo (TOTAL THR/RD). Ve čtvrtém sloupci je procento přesnosti zásahů (TOTAL CONN%), následují průměry ran z přední ruky (JABS LND/RD) a „power punches“ (POWER LND/RD), procento trefených „power punches“ (POWER CONN%), procento inkasovaných úderů (OTC%), procento inkasovaných „power punches (OPC%) a celkový průměr trefených úderů soupeřů na kolo (OPP LND/RD).

Co ze statistik vybraných boxerů těžké váhy – Anthony Joshua, Deontay Wilder, Tyson Fury, Vladimir Kličko, Luis Ortiz a Joseph Parker – vyplývá?

Plus/minus srovnání těžkých vahPlus/minus srovnání těžkých vah

Že celkový rating má nejvyšší olympijský vítěz z Londýna 2012 a toho času mistr světa IBF, Anthony Joshua. Což je ostatně důkaz toho, že to s jeho obranou není zase tak špatné, jak někteří pochybovači poukazují. Čísla zároveň ukazují to, co se obecně ví: Vladimir Kličko inkasuje od svých protivníků minimum úderů. V této statistice jasně vládne a to mu ji ještě kazí poslední porážka s Tysonem Furym, kde toho nakoupil za poslední roky suverénně nejvíce.

Statistiky také potvrzují, že Novozélanďan Joseph Parker se až zbytečně pouští se svými soupeři do přestřelek a ti byli v posledním roce dokonce přesnější než on sám, a také ukazují na nebezpečnou přesnost zadní ruky Američana Deontaye Wildera. Právě v ní lze hledat kouzlo jeho úchvatné knockoutové bilance.

Ofenzivní srovnání těžkých vahOfenzivní srovnání těžkých vah

Zajímavostí také budiž, že zatímco tací Luis Ortiz a Joseph Parker téměř nepoužívají přední ruku, Vladimir Kličko má jako jediný z tohoto seznamu vyšší počet úderů na kolo vyslaných ze své levačky než zadní, pravé ruky. Nejen z tohoto pohledu bude jeho dubnový duel s Joshuou nadmíru zajímavý.

Mimochodem, pouze Joshua a Wilder se udrželi v osmi z devíti kategoriích (+/- se celkově nehodnotí) v zelených číslech nad celkovým průměrem všech boxerů bez rozdílu vah, které Compubox má ve svých statistikách (defenzivní čísla je třeba hodnotit pochopitelně opačně).

Dlužno dodat, že je třeba koukat také na počet hodnocených duelů, zveřejněné porovnání vychází u Parkera ze čtyř duelů, u Joshuy, Wildera a Ortize z pěti, u Furyho z deseti a Klička dokonce ze třinácti!

Jak změní tato čísla jejich příští duely?

Ofenzivní srovnání těžkých vahOfenzivní srovnání těžkých vah

Defenzivní srovnání těžkých vahDefenzivní srovnání těžkých vah

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze