Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

První nabídky: 20 milionů od Bare Knuckle a milion za ragbyovou hvězdu pro Tysona!

  • Napsal Antonín Vavrda

Mike TysonMike TysonMELBOURNE – Jsou tu první nabídky exhibičních zápasů pro legendárního Mika Tysona (50-6, 44 KO), který minulý týden oznámil návrat do ringu a následně svým krátkým videem, kde ukázal své umění, způsobil poprask. A minimálně jedna zní více než zajímavě.

Dalo se to čekat. Dalo se čekat, že začnou létat nabídky. A že se o nich budou novináři dozvídat, protože zájemci budou chtít vidět.

VÍCE K NÁVRATU MIKA TYSONA:

Australský promotér Brian Amatruda řekl pro britský Daily Mail, že je ochotný zaplatit milion dolarů za duel nejmladšího šampiona těžké váhy proti jednomu z trojice Barry Hall (0-0-1), Paul Gallen (9-0-1, 5 KO), či Sonny Bill Williams (7-0, 3 KO).

Prvně jmenovaný je třiačtyřicetiletý veterán australského fotbalu, zbylá dvojice pak skvělými ragbisty. Osmatřicetiletý Gallen strávil v osmnáct sezon v Národní ragbyové lize (hrají ji týmy z Austrálie a Nového Zélandu), letos pětatřicetiletý Williams je pak největší hvězdou ze všech jmenovaných v obou svých sportech.

20 milionů dolarů od Bare Knuckle
Mike Tyson dostal včera dle zdrojů Heavy.com nabídku 20 milionů dolarů od Bare Knuckle Championship, tedy od ligy „holých kloubů“. Soupeře by si navíc pro zápasy vypsané na deset minut mohl vybrat sám. „Jsme otevřeni spolupráci, ta nabídka platí, stejně jako další možnosti, pokud by měl zájem. Je zřejmé, že Tyson je žádaným zbožím a my po něm toužíme také,“ řekl promotér BK FC David Feldman.

Rodák z novozélandského Aucklandu mezi profíky vyhrál všech sedm svých duelů a svého času se mluvilo o jeho střetu s mladým krajanem Josephem Parkerem. S národním týmem přezdívaným All Blacks má tento tvrďák doma dva tituly mistra světa (2011 a 2015).

„Spojil jsem se s jeho týmem a řešili jsme možnosti. Dokázal bych si to představit v Melbourne Arena pro 10 tisíc diváků, nebo klidně v Princes Park, kam jsme dostali na duel Jeffa Fenecha s Azumahem Nelsonem přes třicet tisíc lidí,“ nastínil svoji vizi promotér, který organizoval doma duely mimo jiné i Anthonyho Mundineho, Dannyho Greena a Lucase Browna.

A také ten mezi Hallem a Gallenem, který před půl rokem skončil po šesti kolech remízou. Aby těch propojení nebylo málo, zmíněný Fenech je posledním trenérem profesionální kariéry Tysona, která skončila v roce 2005.

„Může mu být 53 let, pořád je to ale obrovské jméno, to jsme nyní viděli. A kdokoliv z těch jmenovaných by byl poctěn s ním být v jednom ringu. Nejde jen o ten zápas, jde o celou tu událost, rádi bychom ho u nás přivítali stejně jako v roce 2012,“ přidal Amatruda a připomněl, že Tyson už u protinožců byl, před osmi lety. Tehdy do Austrálie víza dostal, naopak na Nový Zéland jej nepustili.

„Nyní je to ale jiný člověk, žádné průšvihy, klidný rodinně založený muž, nevidím důvod, proč by nemohl dostat k nám víza znovu. Musíme počkat až opadnou protikoronavirová opatření, myslím, že je to reálné nejdříve na přelomu roku. Nabídl jsem jeho agentovi Maxi Marksonovi milion dolarů, uvidíme, jaká bude reakce,“ dodal australský promotér.

S ohledem, že všichni zmínění mají profesionální rekord a že profesionálním duelem byla i původně exhibice Halla s Gallenem, se nabízí, že by nakonec nemuselo jít o exhibici. Pokud by Tyson prošel zdravotními prohlídkami a získal místní licenci. A souboj s Williamsem, který navíc má v rekordu jméno Franse Bothy, kterého zdolalo i legendární „Zvíře“?

Kromě těchto jmen se už čile spekuluje o dalších, médii prošla jména jako Danny Williams a Kevin McBride, se kterými Tyson na závěr své kariéry prohrál a mnozí by si přáli, aby se za tyto porážky, které „lehce“ kazí jeho rekord, pomstil.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze