Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Promotéři si ukazují svaly. Hearn: Máme pro AJ vs. Fury vše. Warren: Kecy, chybí podpisy

  • Napsal Antonín Vavrda

Tanečky kolem Joshuy a FuryhoPRAHA – Pořád není hotovo. Už několikrát sliboval promotér Eddie Hearn oznámení šlágru Anthony Joshua (24-1, 22 KO) vs. Tyson Fury (30-0-1, 21 KO), zatím na to ale nikdy nedošlo. „A pokud nebudou podepsané smlouvy, tak ani nedojde,“ kontruje druhý ostrovní promotér, Frank Warren.

Už od loňského pozdního léta existuje ústní dohoda mezi šampionem WBA, IBF a WBO (Joshua) a Furym (WBC), že si to v letošním roce rozdají ve dvou duelech. Je to několik týdnů, co jsme se dozvěděli, že oba s tímto duelem souhlasili také na papíře.

A dostává se nám ujištění, že duel bude brzo oznámen.

VÍCE K TÉMATU:

„Ale nic podepsaného není. Fury nic dosud nepodepsal. Žádný kontrakt,“ řekl minulý týden ostrovní promotér Furyho, Frank Warren. Pro vysvětlení, „Gypsy King“ má za sebou dva oficiální muže a jednoho, co skutečně tahá za nitky – Warren, Boba Aruma (Top Rank Boxing) a především Daniela Kinahana, kontroverzního „obchodníka se smrtí“.

Joshuu pak zastupuje, ostatně jako celou profesionální kariéru, Eddie Hearn. Dle všech indicií nejvíce jednání probíhá mezi trojlístkem Arum, Hearn a Kinahan. Jenže vždy, když dojde na lámání chleba, ozve se právě Warren. Muž, který zatím všechny pozitivní zprávy vždy „stornoval“.

„Ale já nejsem negativní, jak všichni říkají, vůbec ne. Chci ten zápas, ale chci, aby vše bylo na papíře a vše bylo stoprocentní. Abychom proběhlo vše tak, jak má. Ale pokud není nic podepsáno, není zápas. Všichni ale pracujeme na tom, aby k tomu došlo. Duel ale můžeme oznámit až ve chvíli, kdy je vše doladěné,“ pronesl před pár dny zkušený byznysmen. „Ano, máme v rukou smlouvu, kterou nyní řešíme,“ přidal.

„Spartan (Válečník). Jsem unavený. Moji fanoušci jsou unavení. Tví fanoušci jsou unavení. Všichni jsme unavení z řečí. Méně řečí, více akce,“ napsal o víkendu na Twitter rodák z Watfordu, olympijský vítěz z Londýna 2012. Reakce Furyho? „Pojď konečně něco dělat ty jeden velký, ošklivý bezďáku. Když nekomunikuješ, není akce.“

„Máme vše. Termín bude 7., nebo 14. srpna a duel se uskuteční v Saudské Arábii. Řešíme to se stejnými lidmi, se kterými jsme ladili odvetu Joshuy s Ruizem. Byla to parádní akce a tato bude stejná. Naši partneři jsou skvělý,“ pronesl v úterý pro Sky Sports opět hodně nadějně Hearn. „Splnili jsme jim vše, co chtěli, jsme připraveni.“

Jestli čekáte, že s ním Warren souhlasil, mýlíte se. Byť dle jeho posledních slov to přece jen vypadá na blížící se dohodu. „Hele, 7. srpna je nesmysl, nepůjdeme proti olympijským hrám, který ten den vrcholí. Pro jednou s Eddiem souhlasím, jde nám vše o stejnou věc, chceme ten boj. Podepsáno nic není, čekáme na jejich reakci, protože smlouvy (z minulého týdne) jsme jim poslali zpět. Jsme připraveni to podepsat,“ kontroval.

Dle zákulisních informací jsou pro něj klíčové dvě věci – termín, který nekoliduje olympiádě, byť Hearnovi by to až tak nevadilo, přestože Joshuu vede Rob McCracken, který je stále šéftrenérem britské amatérské boxerské reprezentace. A tou druhou je smluvní záruka zmíněných partnerů, že mají slibovaných 150 milionů dolarů, které si oba rivalové při prvním měření sil rozdělí rovným dílem.

Pokud by došlo na odvetu (má být také smluvní), vítěz prvního střetu v ní bude inkasovat 60 procent domluvených financí.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze