Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Prolínání boxu a MMA pokračuje. Végh oznámil, že se vrátí zápasem v ringu

  • Napsal Antonín Vavrda

Végh vs. VémolaVégh vs. VémolaTRNAVA – Jeden z nejslavnějších slovenských sportovců současnosti, Attila Végh, oznámil své nejbližší zápasové plány. I když nejbližší... týkají se až roku 2021. Hvězda MMA se chce představit v boxerském ringu.

V létě pětatřicetiletý bijec žijící momentálně v Trnavě, kde provozuje také svůj gym Spartakus, naposledy zápasil loni v listopadu, kdy v ostře sledované bitvě po 127 vteřinách knockoutoval Karlose Vémolu.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Byť následně dostával jednu nabídku za druhou, rozhodl si dát pauzu, protože s manželkou očekávali přírůstek do rodiny. Syn Attila jr. porodila manželka Natálie na začátku ledna, o měsíc později se s velkou pompou objevil v kinech dokument Attila.

Sám hlavní hrdina neustále odolával nabídkám a výzvám, včetně těch opakovaných od Vémoly, který si rychle našel další cíl pro pokračování kariéry. Vlastně přijal jedinou, nedávno se s „Terminátorem“ poměřil na AirBiku a tentokrát s ním prohrál.

A teď přišlo na sociálních sítích oznámení: „Už několik měsíců mi denně píšete, kdy budu zase bojovat. Dnes je načase, abych vám dal odpověď. Bojovat budu za rok, a to dokonce v boxu. Vždy jsem si chtěl vyzkoušet boxerský souboj a nyní přišla ta pravá výzva, abych si tento 'splň senil',“ napsal pod minutové video na svém Instagramu.

Duel následně potvrdil i promotér OKTAGON MMA, za který Végh zápasí, Ondřej Novotný. Sám bijec přezdívaný „Pumukli“ totiž jasně naznačil, že tato organizace nebude následovat kroky bývalého rivala z XFN a kombinovat galavečer MMA a klasického boxu.

Na Véghův vzkaz pochopitelně reagoval také Vémola, kterému přišel plán rivala vhod, většinu fanoušků ale zajímá něco jiného: Kdo bude Véghovým soupeřem?

Některé okamžitě napadl souboj Végh vs. Tyson, to je ale pochopitelně čirá sci-fi. Slovenské zdroje Profiboxing.cz mlží, ale jméno by se mělo v éteru objevit velmi brzo. A rozhodně by mělo být hodně zajímavé.

Végh platí obecně za nejlepší postojáře mezi elitou MMA nejen u nás a na Slovensku, pravidelně spáruje se skvělými boxery, ostatně to bylo vidět také ve zmíněném dokumentu, kde se rozhodně nešetřil při bitvách s Robo Ráczem (22-2, 19 KO).

Česko-slovenská scéna na profesionální scéně příliš možností pro Végha nenabízí, jsou tu vlastně pouze tři špičková jména, která by nejspíše přicházela v úvahu, otázkou je, proč by do toho elitní tuzemští boxeři křížové váhy (nebo lehce nad ní) vlastně šli.

Ze světa MMA pak sekli Végha tři muži: Virgil Zwicker, který je ve vězení, Alexander Volkov momentálně zápasící v UFC, a Simon Carlsen, který se loni na IAF 1 vrátil po šestileté pauze a dostal naloženo od veterána Petra Knížete.

Jaký „boj s velkým příběhem“ slovenská legenda fanouškům nakonec nabídne?

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze