Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Prohrál TKO, přesto je za hrdinu. Hasič Ware zachránil život zaměstnavateli na vážení

  • Napsal Antonín Vavrda

Nelson vs. Ware (vpravo) / zdroj foto: Top Rank BoxingNelson vs. Ware (vpravo) / zdroj foto: Top Rank BoxingLAS VEGAS – Americký boxer DeAndre Ware (13-3-2, 8 KO) má za sebou hektický víkend. Ten začal už v pátek večer během tradičního vážení, které se zvrhlo v netradiční drama. Naštěstí s dobrým koncem.

Profesionální kariéru boxera odstartoval dvaatřicetiletý DeAndre Ware před necelými šesti lety a za tu dobu stihl po víkendu už osmnáct zápasů a zařadil se mezi širší kvalitní průměr střední, případně super střední váhy.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Kromě toho je ženatý otec tří dětí také profesionální hasič, který má pochopitelně také školení z první pomoci. To se mu nyní hodilo. V pátek večer poté, co absolvoval vážení proti neporaženému vrstevníkovi Stevenu Nelsonovi (17-0, 14 KO), zahlédl šrumec v místnosti, kde tradiční předzápasový akt bojových sportů probíhal.

Pete Susens, sám bývalý profesionální boxer a nyní jeden z matchmakerů promotérské stáje Top Rank Boxing, totiž zkolaboval, dle všeho prodělal infarkt. Naštěstí bez fatálních následků. Díky Waremu, který mu poskytl první pomoc a poté asistoval i přivolaným lékařům. Ti dopravili Susense do místní nemocnice.

Dle tiskového mluvčího Top Ranku Evana Korna je jeho spolupracovník mimo ohrožení života. „Jsem tu pro svůj vlastní zápas, ale musel jsem dneska využít svých znalostí ve prospěch druhého člověk. Rád bych řekl, že ten chlap byl při vědomí a měl by být v pořádku. Jsem vděčný, že jsem mu mohl pomoct a že jsem mu zachránil život,“ svěřil se poté na sociálních sítích Ware.

Nelson vs. Ware (vlevo) / zdroj foto: Top Rank BoxingNelson vs. Ware (vlevo) / zdroj foto: Top Rank Boxing

Nelson při nástupu vzdal hold zemřelého Black PantheraNelson při nástupu vzdal hold zemřelého Black Panthera

S trochou nadsázky pomohl člověku, kterému vděčí za poslední boxerské příležitosti. Matchmaker je člověk, který skládá pro galavečery jednotlivé zápasy, vybírá soupeře tak, aby bylo vše co nejvíce atraktivní pro fanoušky (nebo by měl). Susens, který díky zásahu Wareho, bude moct na konci října oslavit 40. narozeniny, byl koordinátorem právě sobotní akce.

Waremu, který trénuje během pohotovosti na hasičské stanici, kde má mimo jiné boxerský pytel a běžecký pás, zajistil každopádně hodně těžkou poslední zkoušku. Nelson se škrábe mezi elitu super střední váhy a své schopnosti potvrdil také tentokrát, když „Axemana“ odměnil za pomoc Susensovi knockoutovým triumfem v šestém kole.

Dlužno dodat, že zkušený ringový Jay Nady duel ukončil možná trochu předčasně, po dokončených pěti kolech z deseti každopádně šampion Severní Ameriky federace WBO vedl u bodových jasně 3-0 na body (50-45 a 2x 49-46).

I přes prohru v ringu je ale vítězem celého víkendu v MGM Grand Bubble v Las Vegas právě Ware.

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze