Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Pro Spence by byla čest poslat Pacquiaa do důchodu, ten spojil síly s Poirierem

  • Napsal Antonín Vavrda

Manny vs. Errol Jr.Manny vs. Errol Jr.
LOS ANGELES – Je to týden, co se v televizních studiích stanice FOX v Los Angeles setkali Manny Pacquiao (62-7-2, 39 KO) a Errol Spence Jr. (27-0, 21 KO). Dva muži, kteří si to rozdají 21. srpna na placeném kanále této televize o pásy WBC, IBF a The Ring ve velterové váze. A možná, tedy určitě, i o daleko více.

Sice už dva roky nestál v ringu, přesto jeho jméno stále rezonuje světem. A také pochopitelně politiky. Vždyť 42letý Filipínec je ve své vlasti také váženým senátorem. A předpokládaným kandidátem na prezidentské volby, které se mají v této téměř 130milionové asijské zemi uskutečnit příští rok v květnu.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

„Samozřejmě, že se jich zúčastním,“ usmíval se potutelně „malý, velký muž“, který ale zároveň odmítl jasně říct, že duel se Spencem bude jeho posledním v dlouhé, předlouhé kariéře. Místo toho tváří v tvář svého nejbližšího soupeře, druhého neporaženého v řadě vychválil.

Třeba, když došlo na téma jeho spojení s Floydem Mayweatherem, který mu nabídl své rady a pomoc. „Nepotřebuje jeho rady. Je lepší než Floyd Mayweather,“ nechal se slyšet muž, který jako jediný dobyl titul mistra světa v osmi váhových divizích.

Aktuálně světovým šampionem není, stále se to ale může změnit. Momentálně je „mistrem světa WBA ve výslužbě“, což znamená, že pokud vstoupí do ringu, měl by bojovat o titul. Jenže promotéři i WBA to zatím vymysleli šalamounsky. Akce se zúčastní také Jordenis Ugas (26-4, 12 KO), který byl před pár měsíci povýšen do pozice jediného držitele pásu této federace ve velteru. Dá se očekávat, že pokud zvítězí, pak právě on bude dalším soupeřem lepšího z dvojice Spence Jr. – Pacquiao.

Tedy pokud Filipínec přece jen nezmění názor a neodejde do důchodu, nebo Spence konečně nevyrazí vstříc Terence Crawford, či posun o váhu výše. To jsou ale až okamžiky příští. Nyní se oba soustředí na vzájemný duel.

„I kdybych ho porazil před limitem a opravdu poslal definitivně mimo šestnáct provazů, může odejít se vztyčenou hlavou. Sportu dal tolik. Peněz, respektu, všeho. By mi by vlastně opravdovou ctí, kdyby po zápase se mnou ukončil kariéry. Mimo jiné i proto, že o svoji budoucnost se opravdu bát nemusí,“ připomněl Spence znovu politickou kariéru svého protivníka.

A také jeho aktivity mimo ring. Není tajemstvím, že velkou část vydělaných peněz investoval, či dokonce daroval do své vlasti, kde není život rozhodně sladký. Ostatně, on sám to moc dobře zná, sám pochází z hodně chudých poměrů.

Navíc se nezaměřuje jen na Filipíny. Přestože by měl být na Dustina Poiriera naštvaný, že mu zhatil „snadné“ velké peníze za duel s Conorem McGregorem, oba muži se naopak spojili a společně staví domy pro bezdomovce v Ugandě.

„Je to skvělý chlap. Má respekt vůči okolí, lidé respektují jeho. Váží si svých soupeřů, na rozdíl od Conora. Box, bojové sporty jsou tvrdý, strašně tvrdý sport, právě proto do něj nepatří urážky, hrubost, či dokonce nenávist. Měli bychom inspirovat, pozitivně inspirovat, ukazovat dnes a denně, že dělám tvrdý, ale čestný sport,“ nechal se slyšet na toto téma muž, který jako jediný boxer historie držel tituly mistra světa ve čtyřech dekádách.

„Za to, jak přistupuje k životu i sportu má můj obrovský obdiv. Vždycky bojoval s těmi nejlepšími, nikdy se nikomu nevyhnul. Je šampionem osmi divizí, ale nešel si pro snadné výhry a s nimi spojené pásy, ale vždy bojoval s těmi nejlepšími. Toho si na něm nesmírně vážím,“ reagoval jednatřicetiletý Američan. Ten tak zavdal podnět pro myšlenky, kdo je tedy nejlepším boxerem tohoto tisíciletí i všech dob.

„Nikdy nemůžeš být považován za nejlepšího bojovníka ze všech, když neporazíš toho nejlepšího ze svých soupeřů,“ nastínil, že i šest let od jejich setkání má stále v hlavě prohru s Floydem Mayweatherem, která přišla později, než se čekalo, a kterou orámovalo jeho zranění pravého ramene.

„Zároveň se stačí podívat do mého rekordu. Vyzval jsem všechny špičkové bojovníky. To chci, aby si lidé pamatovali. Samozřejmě bych rád prosadil svůj odkaz jako ten největší ze všech, ale...,“ dal jasně najevo, že i když oba už nějaký ten pátek zpět oslavili 40. narozeniny, odvetě s Mayweatherem by se nebránil. Zvláště, když moc dobře ví, že momentálně je na tom daleko lépe, na rozdíl od svého rivala bojuje proti elitě, nikoliv v exhibicích s Youtubery či o hlavu menšími kickboxery.

„Musím proti němu být soustředěný každou vteřinu zápasu. Ani na chvíli nevypadnou z koncentrace, jinak hrozí, že vás za to potrestá. Pokud se mi to povede, vyhraji,“ vrátil se zpět do současnosti Spence, který vnímá jako velké varování posledního Pacquiaův duel, ve kterém porazil 2-1 na body do té doby nezdolaného Keitha Thurmana i díky downu ze závěru prvního kola.

„Máme k Mannymu respekt, je tam i trochu strachu. Ale to je dobře, protože to vás udržuje ve střehu, nutí poctivě makat, nic neodfláknout. Čekáme v tom zápase toho nejlepšího možného Mannyho Pacquiaa, trénujeme tak, jako by nás čekalo 20 kol s Mannym Pacquiaem,“ dodal za svého svěřence kouč Derrick James.

„Jsem připraven, vážím stále na hraně velterové váhy, hraji skoro každý den basketbal, někdy i tři hodiny, do toho trénuji v tělocvičně. Nikdy jsem se nepřestal připravovat,“ dal razítko na předchozí slova z tábora soupeře sám Pacquiao. A v jeho případě mu je věří nejspíše každý fanoušek boxu.

21. srpna nás čeká velká noc. Možná jedna z největších boxerských v letošním roce. „O tom nepochybujte, jsem hrdý, že ještě jednou mohou být součástí něčeho takového,“ pronesl na závěr Pacquiao. Tak, že by přece jen nakonec rozlučka?

„Uvidíme,“ dodal Spence Jr...

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze