Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Příkrý David Haye: Láska mezi Joshuou a Kličkem by měla být co nejdříve vypnuta!

  • Napsal Martin Kopunec

Haye pro britský deník MetroHaye pro britský deník MetroMANCHESTER – Zatímco celý boxerský svět je nadšený domluvením souboje mezi Anthonym Joshuou (18-0, 18 KO) a Vladimirem Kličkem (64-4, 53 KO), kteří se utkají 29. dubna 2017 na fotbalovém stadionu ve Wembley, jejich rival a taktéž těžká váha David Haye (28-2, 26 KO) má na tento duel trochu jiný pohled.

Ten nabídl ve středečním vydání britské verze deníku Metro. Co bývalý mistr světa v křížové i těžké váze k šlágru, na který již začali fanoušci ve velkém skupovat lístky, napsal? O tom následující řádky.

VÍCE K ZÁPASU JOSHUA VS. KLIČKO:

Souboj mezi Anthonym Joshuou a Vladimirem Kličkem v dubnu příštího roku by měla být jednou z největších událostí ve sportu s letopočtem 2017. Pokud vyprodají fotbalové Wembley pro 90 tisíc lidí, tak se tomu určitě tak bude. Otázkou ale je, jestli bude opravdu zajímavé tohle sledovat.

Osobně si myslím, že na prodeji PPV nevydělají velké peníze. Důvod této mé myšlenky je jasný. V sobotu v Manchesteru nevypadal ani jeden ani druhý, že by spolu doopravdy chtěli bojovat. Spíše to vypadalo jako by Kličko a Joshua domlouvali společnou dovolenou než souboj.

Myslím si, že to bude hnusný souboj, ale poté bude alespoň čas na to, aby Joshua vyzval mě – samozřejmě hned poté, co v březnu knockoutuju Tonyho Bellewa. Já a Tony jsme byli v sobotu sice diváky vypískání, ale jen proto, že umíme rozjet pořádnou show. Myslím si. že Bellew (nejsem si jistý, zda můžu do novin napsat přezdívku, kterou ho nazývám) si právě v Manchesteru uvědomil, do čeho se namočil.

Boxík: Více podobných strkanic ale už nedopustím

Určitě mě a Tonyho Bellewa uvidíte do března stát ještě mnohokrát tváří v tvář.

Nechci ale znova žádnou podobnou potyčku, ale také rozhodně netoužím poslouchat ty jeho žvásty.
Jestliže se ale stane něco podobného znova, zlomím mu jedním úderem čelist a bude po souboji. Nic podobného ale nechci.

Nyní se soustředím na kemp. Myslím, že slunečnější počasí mému tréninku jen prospěje.

Viděl jsem šok v jeho tváři, když Callum Smith knockoutoval Luka Blackledgeho, viděl jsem v ní dokonce panický strach. Určitě si myslel: „Pokud dokáže také KO super střední váha, co se asi stane v březnu mně?“ Sám sebe dostal do nebezpečné pozice. Je to pro něj ten nejnebezpečnější souboj, na který mohl kývnout.

Mám nejtvrdší úder a jsem nejrychlejší bojovník na planetě. Tahle skutečnost musí Bellewa ubíjet, a to má na přípravu už jen necelých dvanáct týdnů.

Já osobně jsem ve skvělé formě, klidně bych mohl boxovat už tuto sobotu. Bellew mě potkal v nevhodnou dobu, samozřejmě pro něj nevhodnou.

Byl sem připraven bojovat v září, ale souboj s Shannonem Briggsem nevyšel. Trénoval jsem i na prosinec, ale pak přišla chvíle pro Bellewa. Tohle je ten zápas, na který celá Británie čeká.

Na poslední tiskové konferenci do mě strčil Bellew první a já se jen instinktivně ohnal. Nechci z toho dělat nějaké drama, ať mi to věříte, nebo ne. Je ale těžké tak nereagovat, když mám před obličejem někoho jako je Bellew. Když jsem byl v Liverpoolu, lidé za mnou chodili a říkali mi: „Zavři tomu člověku hubu“.

Jsem ve všech směrech lepší než on. Bellew se lehce dostane komukoliv pod kůži a na mně je, abych mu doopravdy zavřel hubu.

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze