Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Prezident ONE Championship: Duel Oscar de la Hoya vs. Eddie Alvarez je opravdu na stole

  • Napsal Antonín Vavrda

De la Hoya vs. AlvarezDe la Hoya vs. AlvarezSINGAPUR – Jako by těch propojení světů boxu a MMA nebylo málo. Prezident ONE Championship Chatri Sityodtong pro Boxingscene.com potvrdil, že už mluvil s oběma protagonisty o boxerském souboji Oscar de la Hoya (39-6, 30 KO v boxu) vs. Eddie Alvarez (30-8 v MMA).

Krátce před 48. narozeninami si na konci ledna nadělil Oscar de la Hoya asi nejdůležitější dárek – novou boxerskou licenci ve stále Kalifornie do roku 2026. Dal tím jasně najevo, že to s návratem do ringu po třináctileté pauze myslí naprosto vážně. S návratem do ostrého, regulérního zápasu, dlužno dodat.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Po počátečních námluvách, respektive výzvách směrem k hvězdnému Kazachovi Gennadiji Golovkinovi vzal přece jen trošku zpátečku a začal se rozhlížet po reálnějších cílech. S ohledem, že následně podepsal kontrakt se společností Triller a Snoop Doggem, nabízela se podobná cesta jako v případě Jake Paula, jehož víkendový duel s Benem Askrenem dokonce De la Hoya spolukomentoval.

A nyní to vypadá stále reálněji. „Ano, existuje opravdu reálná možnost souboje Oscara de la Hoyi s Eddiem Alvarezem. Mluvil jsem o tom s oběma a Eddie ten duel opravdu chce, hodně chce,“ řekl pro Boxingscene.com šéf asijské K-1 a MMA organizace ONE Championship.

Právě v ní sedmatřicetiletý Američan po odchodu z UFC zápasí. Aktuálně s bilancí 1-2 a se zápasem proti Rae Yoon Ok před sebou (28. dubna v Singapuru). „Šampion Christian Lee si dává asi nyní chvíli pauzu, což chápu, protože se mu narodilo dítě, tak není důvod, proč si nezkusit box, zvláště, když De la Hoya o ten zápas stojí, co jsem tak slyšet,“ citovala Alvareze ESPN.

Je pravda, že „The Underground King“ je především výborným postojářem, navíc rodákem z boxerského města Philadelphie. Na druhou stranu, naposledy prohrál diskvalifikací, předchozí tři porážky – s Timofejem Nasťjuchinem, Dustinem Poirierem a Conorem McGregorem pak zapsal na TKO.

„Hele, pokud se to stane, nic mě nezastaví. To by byl sakra zápas. Zápas, ve kterém by mě podporovala celá Philly, pro mě by to byl splněný dětský sen. A věřím, že bych ho dokázal pořádně potrápit. Pokud by skutečná nabídka přišla, rozhodně bych neváhal,“ dodal muž, který aktuálně bojuje ve velterové váze do 77 kg, ale předtím byl šampionem UFC ve váze lehké (do 70 kg).

Jeho o jedenáct let starší potenciální soupeř tvrdí, že už nyní je na hranici váhy střední (v boxu), což je kolem 72,5 kilogramů, ostatně v profesionálním ringu tento limit atakoval pouze jednou, před sedmnácti lety proti Felixi Sturmovi, většinu kariéry pak strávil v nižších vahách.

Pětikilový rozdíl by ale neměl být problémem vyladit dohodou na papíře. Stejně tak vše sedí termínově, pokud se samozřejmě příští víkend Alvarez nezraní, pak červencové datum plánovaného návratu mimo jiné olympijského šampiona z Barcelony je v pohodě zvládnutelné i pro případného boxerského debutanta.

„Eddie má moji plnou podporu. Samozřejmě má s ONE Championship smlouvu, ale já osobně jsem opravdu velkým fanouškem Oscara de la Hoyi, takže pokud si to chce s Eddiem rozdat, já tomuto souboji v cestě stát nebudu,“ dodal na závěr Sityodtong.

Zdá se, že se máme nač těšit. A kdo ví, třeba se bude De la Hoya bude prezentovat podobně kvalitně jako Sergio „Maravilla“ Martinez, který je o pouhé dva roky mladší a který po loňském návratu stihl zapsat už dvě výhry před limitem. Pokud předvede další, má od federace WBA slíbený titulový zápas ve střední váze. Tedy ve stejné, kde by se rád pohyboval De la Hoya...

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze