Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Přeskočí už Murka?! Youtuber Paul si vybral opět MMA bijce, ex-šampiona Woodleyho

  • Napsal Antonín Vavrda

Jake Paul vs. Tyron Woodley / zdroj foto: Boxingscene.comJake Paul vs. Tyron Woodley / zdroj foto: Boxingscene.comPRAHA – Youtuber Jake Paul (3-0, 3 KO) má před sebou další boxerskou misi. Na konci srpna si to rozdá s Tyronem Woodleym, v boxerském ringu debutujícím bývalým šampionem velterové váhy UFC Tyronem Woodleym.

Ta nejdůležitější fakta – bojovat se bude 28. srpna, duel bude vysílat Showtime Boxing, která zlákala Jaka Paula před pár týdny do svých řad, na svém placeném kanálu, oba budou mít na rukou 10uncové rukavice, váhový limit je nastavený na 190 liber (86 kg) a ring bude mít rozměry 20x20 palců. A hlavně, nemůže do něj hodit vidle Dana White, Woodley totiž už není bojovníkem UFC.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

U čtyřiadvacetiletého Youtube půjde o čtvrtý profesionální duel. A rozhodně ten nejtěžší. O patnáct let starší platí za skvělého postojáře a hlavně jednoho z nejlepších bojovníků své velterové váhy (do 77 kg). Nic na tom nemění ani jeho závěr MMA kariéry a čtyři prohry v řadě.

A hlavně, oba mají za sebou příběh, který táhne. Když se Paul připravoval na duel s Benem Askrenem, byl to Woodley, který kontroloval jeho tejpy. A oba muži se zvládli i pohádat. Ve chvíli, kdy ex-šampion Bellatoru či ONE FC padl po dvou minutách na podlahu ringu, byl „The Chosen One“ prvním, kdo chtěl být dalším Paulovým soupeřem. Jeho tužby byly vyslyšeny.

„Mám seznam lidí, kterým hodlám zavřít svými pěstmi hubu. A protože vstupuji do čtvrtého svého duelu, jsem nadšený, že mohu zavřít hubu prvnímu z tohoto seznamu, pětinásobnému šampionovi UFC, který je znám svoji knockoutovou silou. Tyron je skvělý ofenzivní bojovník, který stál v kleci s těmi nejlepšími na světě. Respektuji jeho kariéru, ale 28. srpna pošlu Tyrona na trvalý odpočinek,“ řekl mladý Youtuber v prohlášení pro ESPN.

„A snad tentokrát Dana White (prezident UFC) konečně ukáže, že je chlap, a vsadí si na svého bývalého šampiona, místo toho, aby se snažil podkopat můj úspěch jako žárlivá ex. Influencer vs. MMA: pojďme si to rozdat. Je čas na show,“ přidal narážku směrem k muži, který si údajně vsadil na Askrena milion dolarů, zároveň mu dával k dispozici na trénink UFC Performance a také vybrané bojovníky na sparing. A měl financovat i tréninky u legendárního Freddieho Roache.

„Ve svém teprve čtvrtém duelu se Jake utká s mnohem silnější konkurencí než většina boxerů v jeho fázi kariéry, které obvykle zahrnují delší amatérské zkušenosti. Floyd, který měl jako amatér bilanci 84-9, nastoupil do svého čtvrtého duelu proti klukovi, který v boxu debutoval, a ukončil kariéru s bilancí 0-4. A ve 50. profesionálním duelu s bilancí 49-0 vstoupil do ringu s Conorem McGregorem, který také boxersky debutoval,“ přidal Paulův poradce Nakisa Bidarian.

První plakátPrvní plakát

Dlužno dodat, že na těchto slovech něco jistě bude, Woodley v postoji navíc za slavným Irem nezaostává, spíše naopak. Na druhou stranu, žádný s Paulových soupeřů v boxerské kariéře zatím také nepokračuje (a ani to nemá v plánu), slavný Američan tak dosud nemá ve své profesionální kariéře na BoxRec.com ani bod. A jsou tak v křížové váze před ním třeba i Češi Rudolf Murko (3-95-2, 3 KO), Dominik Landgraf (4-19, 3 KO) či Jaroslav Kubíček (1-2, 1 KO).

Jelikož také Woodley je boxerským debutantem, bodíky nenaskočí nejspíše ani tentokrát. „Tyron je skvělý boxer, ve svém životě uvádí tento sport jako ten hlavní, trénuje ho daleko déle než Jake. Bude to opravdová show a děkujeme Showtime za to, že ji připravují,“ přidal přesto Bidarian.

Reakce druhé strany? Celkem očekávaná. „Nejsnadněji vydělané peníze mojí kariéry za jeden večer. V podstatě mě přivedli, abych vynesl odpadky. Nemohu se dočkat, až tomu blbečkovi zavřu hubu. Toto dělám pro všechny, pro komunitu MMA i boxu, chci zbavit bojové sporty tohoto týpka,“ pronesla legenda UFC s bilancí 19-7 v kleci.

Už zítra si budou moct oba chlapi říct vše z očí do očí, pár dní před exhibicí Floyda Mayweathera s Loganem Paulem, se jeho mladší bratr potká na tiskové konferenci s Woodleym v Miami.

„Jakeovy ambice tento výběr soupeře jasně dokládá. Stojím proti zkušenému profesionálovi, který má tvrdý úder. Jake dokáže neuvěřitelně poutat pozornost lidí na svoji osobu. Fanoušků i těch, co ho nesnáší. Proti Woodleymu ale ukazuje, že vítá výzvy a dovede přijímat riziko při budování svého boxerského odkazu,“ dodal Stephen Espinoza, prezident Showtime Sports.

A co si myslíte vy?

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze