Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

POZVÁNKA PRO ROK 2017 aneb Zápasy, které chce vidět celý boxerský svět

  • Napsal Vojtěch Šmahel

Golovkin vs. Alvarez / zdroj foto: internetGolovkin vs. Alvarez / zdroj foto: internetPRAHA – Šlágr mezi Andrém Wardem (31-0, 15 KO) a Sergejem Kovaljovem (30-1-1, 26 KO) je už nějaký ten pátek za námi. Duel dvou hvězd boxerského nebe byl jedním z těch, který si přál snad každý fanoušek tohoto sportu.

Rozhodně nebyl ale jediným. Které jsou další bitvy, které chce „vidět každý“? O tom následující řádky. Žebříček sestavený Vojtou Šmahelem nabízí pět duelů a startuje od čísla pět až po ten dle něj úplně nejatraktivnější.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

5. DANNY GARCIA (33-0, 19 KO) vs. KEITH THURMAN (27-0, 22 KO)

Hlavně v zámoří je veltrová váha považována za jednu z nejprestižnějších. Když se podíváme na žebříček P4P (napříč vahami) nejvíce boxerů na předních pozicích je právě z veltru. Na druhou stranu: Mayweather je již v boxerském důchodu a bez urážky k Manny Pacquiaovi, tato divize nemá aktuálně svoji jedničku.

Tu by mohl a měl určit souboj Dannyho Garcií s Keithem Thurmanem. Oba jsou neporažení, oba jsou v ideálním boxerském věku (28 let) a oba se prezentují atraktivním stylem. Tento souboj, který je jako jediný v tomto žebříčku naplánovaný, se uskuteční se 4. března. A můžete si být jisti, že tohle bude stát za brzké ranní vstávání.

4. TERENCE CRAWFORD (30-0, 21 KO) vs. ADRIEN BRONER (32-2, 24 KO)

 

Velmi zajímavé zámořské derby by nás mohlo čekat i v lehkém veltru. Z Terence Crawforda se pomalu stává jedna z největších hvězd světového ringu. Jeho cesta je postupná a systematická. Vyčistil lehkou divizi, když během dvanácti měsíců zdolal Rickyho Burnse, Yuriorkise Gambou i Raymunda Beltrana.

V lehkém veltru vybodoval vynikajícího Viktora Postola a v podstatě jediný soupeř, který v této váze ještě za něco stojí je právě Adrien Broner. Ten podobně jako Crawford držel svého času „monopol“ nad váhou lehkou. Skok o dvě divize výše do veltru nejprve znamenal pro Bronera zisk dalšího titulu, aby následně podlehl Marcusi Renému Maidanovi i Shawnu Porterovi.

Právě druhá zmíněná prohra mu ukázala, že velter je už na něj moc a „spadl“ o váhu níže, kde je opět suverénní. Na 11. února má naplánovaný duel s Mexičanem Adrianem Granadosem, pokud i v něm uspěje, jeho duel s Crawforde by byl více než logickým dalším krokem.

3. VASIL LOMAČENKO (7-1, 5 KO) vs. GUILLERMO RIGONDEAUX (17-0, 11 KO)

Pravděpodobně nejméně reálný duel z tohoto seznamu. Za prvé je mezi oběma rozdíl už dvou váhových divizí, za druhé je Rigondeaux navzdory boxerskému umu silně přehlížený boxer, který se těžko prodává. Pro boxerského fajnšmekera by však tohle byla událost desetiletí. Kubánská boxerská škola v geniálním provedení na straně jedné a na druhé straně ta „východní“ v neméně výjimečném ztělesnění. Souboj olympijských vítězů a amatérských legend by bylo skvělé vidět.

2. ANTHONY JOSHUA (18-0, 18 KO) vs. DEONTAY WILDER (37-0, 36 KO)

Doba Vladimira Klička již pominula a ta Tysona Furyho příliš dlouho netrvala. I z těchto důvodů by byl souboj Joshua – Wilder navzdory pseudo-šampionům a různým žebříčkům duelem dvou momentálně nejlepších těžkých vah světa. Duelem dvou neporažených mladých dravců a knockoutérů.

Právě tento souboj by těžká váha potřebovala, aby obnovila svojí zašlou slávu. Zatím k němu ale nedojde, jelikož britskou hvězdu čeká v dubnu Vladimir Kličko a Wildera po návratu z rekonvalescence poraněné ruky nejspíše odveta s Bermanem Stivernem, nebo bitva s Dillianem Whytem.

1. GENNADIJ GOLOVKIN (36-0, 33 KO) vs. SAUL ALVAREZ (48-1-1, 34 KO)

Výše jmenovaným borcům navzdory je právě duel mexické superstar s kazašským knockoutérem tím soubojem, který svět očekává a chce ho vidět opravdu každý. Souboj, který se měl z čistě papírových důvodů uskutečnit už dávno.

Vypočítavost ze strany Alvarezova týmu jeho uskutečnění vždy posunula na neurčito. Proč? Jednoduše proto, že Golovkin je vynikajícím boxerem, který ale nese pro Alvareze více rizika než výdělku. Prohra na body s Mayweatherem mu nikterak neuškodilo, dalo by se však to samé říct i o případném knockoutu od Golovkina?

Tak, či onak, doba tohoto duelu se blíží. Pokud totiž Kazach v březnu zdolá aktuální dvojku střední váhy Dannyho Jacobse, budou lidé kolem mladého Mexičana už jen těžko hledat obhajobu pro své názory.

Jak se vám náš výběr líbí, který šlágr vám v něm pak chybí? O tom všem můžete diskutovat na našem facebooku ZDE!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze