Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Arum prohrál aukci, ale… Lopez vs. Kambosos součástí Tyson vs. Holyfied III.?

  • Napsal Antonín Vavrda

Lopez vs. KambososLopez vs. KambososPRAHA – Hodně pozornosti na sebe strhla čtvrteční dražba k souboji mezi Téofimem Lopézem (16-0, 12 KO) a Georgem Kambososem Jr. (19-0, 10 KO). Zkušeným promotérům – Bobu Arumovi a Eddiemu Hearnovi – vypálil rybník Ryan Kavanaugh s raperem Snoopem Doggem. I když...

PPV NA SAVE BOXING ÚSTÍ NAD LABEM ZAKUPUJTE JIŽ NYNÍ ZDE!

6,018 milionů dolarů. Toť nabídka Ryana Kavanaugha a Snoopa Dogga z projektu Triller za duel, který vyhlásila federace IBF v lehké váze. Do kapsy šampiona této federace (a také WBC, WBA a WBO) Téofima Lopéze půjde 60 procent částky, jeho vyzývatele George Kambosos Jr. zinkasuje 40 procent. Jenže to není až tak úplně pravda.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Dražby se zúčastnili také promotéři – Top Rank (Bob Arum, zastupuje Lopéze) a Matchroom Boxing (Eddie Hearn, sám za sebe). Prvně jmenovaný byl ochotný zaplatit 2,315 milionů dolarů, druhý pak 3,506 milionů dolarů. Ano, ani jejich součet nedává hodnotu, kterou byl ochotný zaplatit vítěz.

„Od začátku tvrdím, že ten duel nemá hodnotu více než dvou milionů dolarů. Stavíte tady proti sobě muže, který naposledy porazil Vasyla Lomačenka a muže, který zatím vlastně nic nedokázal,“ má jasno 89letý Arum. „Už takto jsme dali více než jsem chtěl,“ dodal.

Ano, australský vyzývatel je momentálně vlastně v pozici, jaké byl loni Lopéz. Zdolal v eliminaci bývalého mistra světa (Leeho Selbyho) na jeho půdě. Předtím si v zámoří poradil s Mickeym Beyem. Jeho předchozí soupeři ale za moc nestály. Tak jako ještě loni a předloni psal Američan, který se k Lomačenkovi dostal skrze Richarda Commeyho či Diega Magdalena, ale zbylí soupeři byli přece jen o level níže.

Bob Arum o Eddiem Hearnovi:

Arum a HearnArum a Hearn

„Zúčastnit se dražby v případě boxerů, se kterými nemám nic společného, se mi nelíbí a je neprofesionální. Já nic takového nedělám. Bylo by to špatně, kdyby vyhrál, tentokrát ale prohrál, a ještě nás nasral. Jsem na něj hodně naštvaný, ale na druhou stranu, jsme obchodníci. Vyříkáme si to, ale pokud si myslíte, že by to ovlivnilo naše jednání ohledně souboje Fury vs. Joshua, tak se nemusíte bát. Jsme obchodníci a rozhodně nenechám hněv vstoupit do jednání, které nám může vydělat takové peníze.“

Na druhou stranu, právě bijec přezdívaný „The Takeover“ cenu duelu notně zvyšuje. Vždyť je to absolutní král lehké váhy, muž, který přeboxoval (byť podivně) pro mnohé „Pana Neporazitelného“.

„Hele, je úžasné, co Triller udělal, ale oni ty peníze utratili hlavně z marketingového důvodu, což mi ale nevadí. Oni se dívají trochu jiným směrem, já musím myslet jinak, dělám 30 akcí ročně. Ale věřím, že jim akce vyjde, protože v takovém případě jsme během pěti minut vydělali 800 tisíc dolarů,“ usmíval se zkušený promotérský bard.

Ano, z výdělku Lopéze 3 911 700 dolarů jde dvacet procent do jeho kapsy, tedy 782 340 dolarů. Také Kambosos nedostane plných 2 106 300 dolarů, část spolkne manažer a další protřelý byznysman boxerského světa Lou DiBella.

Pokud to vypadá takto na prodělečný projekt, v čem tkví ono marketingové kouzlo zmíněné Arumem? Triller je streamingová společnost, která si loni za 50 milionů dolarů pojistila exhibici Mike Tyson vs. Roy Jones Jr. Jen s ohledem na více než 1,6 milionů prodaných placených přenosů je jisté, že se jim tato investice vyplatila.

A podobně přemýšlí šéfové Trilleru i tentokrát. Stále se totiž čeká na další exhibiční duel nejmladšího šampiona těžké váhy, který by měl být – ano, završením trilogie s rivalem a také kamarádem Evanderem Holyfieldem. Obě strany opakovaně naznačily, že dohoda je vlastně na stole a podepsaná. Jen se čekalo na vhodnou příležitost.

Ta dle Aruma nastala právě nyní. Zvláště, když se Tyson s Lopézem hodně sblížil, mladý dravec z Brooklynu se v legendě členu Síně slávy doslova shlédl. Ostatně oba jsou historicky nejmladšími absolutními šampiony bez rozdílu vah. Byť Kavanaugh tuto spekulaci ve čtvrtek dementoval, dokud se neoznámí oba duely, člověk mu může a také nemusí věřit.

Tyson a LopézTyson a Lopéz

Každopádně mladý talent riskuje. Pokud prohraje a vrátí se pod křídla Top Ranku, se kterým má smlouvu ještě na 3,5 roku, jeho cena půjde strmě dolů. A v opačném případě?

„Pokud vyhraje, vrátí se a bude po nás chtít stejné peníze, tak mu řeknu: NE. Ale kdo ví, třeba je Téofimo s nimi tak šťastný, že nám Triller předloží nabídku, kterou nelze odmítnout. Vše je otázkou nabídky,“ pousmál se opětovně starý lišák, který se v tomto byznysu pohybuje přes padesát let. Déle, než je na živu Tyson a déle, než dá součet let obou rivalů – Lopéze (23 let) a Kambosose (27 let).

Má v rukávu další eso? Jen pro připomenutí – právě Arum umí být stejně tak progresivní, jako nesmlouvavý, své by o tom mohli vyprávět Manny Pacquiao, nebo i Mikey Garcia, který kvůli smluvním sporům s tímto promotérem byl více než dva roky mimo zápasový ring...

Lopéz a ArumLopéz a Arum

Tyson a LopézTyson a Lopéz

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze