Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Poirier je příprava na Pacquiaa. Irský bouřlivák McGregor to s boxem myslí vážně

  • Napsal Antonín Vavrda

Conor vs. Poirier vs. MannyConor vs. Poirier vs. MannyPRAHA – Hvězda světa bojových sportů, Ir Conor McGregor (22-4 v MMA a 0-1 v boxu), to myslí se svými dalšími plány naprosto vážně. Příští zastávka by měla být odveta s Dustinem Poirierem (26-6) v kleci, následovat by měl boxerský střet s Mannym Pacquiaem (62-7-2, 39 KO).

Je to pořád dokola. Dvaatřicetiletý Conor McGregor ukončí kariéru, aby ji následně obnovil. Jako kdyby se tyto kroky učil od svého boxerského rivala Floyda Mayweathera. Americká legenda je podobnými kroky a šponováním fanoušků proslulá.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

V lednu se McGregor vrátil do klece, aby za 40 vteřin zničil Američana Donalda Cerroneho, následně se ale nepohodl s Danou Whitem, prezidentem UFC, a opětovně ukončil svoji kariéru. Že to ale nebylo myšleno až tak vážně dokazuje letní „story“, kdy jej při plavbě na jachtě Středozemním mořem navštívili dopingoví komisaři USADA, jelikož je stále v antidopingovém programu UFC.

Následně se šel „Notorious“ uklidnit na večírek na Sardinii a hned má na krku trestní oznámení za sexuální obtěžování...

Celý kontroverzní incident ale dokázal upozadit chováním na sítích, kdy vyzval na exhibiční listopadový duel svého bývalého rivala Dustina Poiriera. O rok mladšího rodáka z Carencra dokázal před šesti lety ukončit za 106 vteřin.

„The Diamond“ na výzvu reagoval souhlasně, posléze se do všeho vložil také White a nyní se řeší, jakou formou se souboj uskuteční. Zda půjde o oficiální duel, nebo „jen“ onu exhibici. Každopádně Poirier je pro McGregora součástí šikovného plánu.

„Chce se mnou bojovat kvůli přípravě na Mannyho. Nevím, jestli je to podmínka UFC, nebo jeho přání, ale je to kvůli jejich boxerskému souboji příští rok. Jak lépe se na otočený gard připravit, než střetnutím s dalším otočeným gardem? Myslím, že právě toto se mu honí hlavou,“ řekl jeden z nejoblíbenějších MMA zápasníků současnosti v podcastu Teddyho Atlase, špičkového to boxerského kouče.

A McGregor s tímto výrokem souhlasil. „Ano, jde o souboj leváků (otočené gardy jsou všichni, on, Pacquiao i Poirier). Potřebuji zlepšovat své MMA dovednosti se špičkovými soupeři a zároveň se připravuji na Mannyho. Není snadné přecházet mezi oběma sporty, ale já chci ukázat, že to jde. A proti těm nejlepším, tak mi to přijde správné,“ napsal na sociální sítě Ir.

Že se jeho sen – souboj se šampionem velterové váhy v boxu – blíží, potvrdil dva dny zpět sám filipínský Senátor, který v místě svého pracoviště podepsal (konečně) už v únoru avizovanou smlouvu s Paradigm Sport Management. Tedy manažerskou společností, která zastupuje také McGregora.

To by mohlo jednání obou stran výrazně zjednodušit, byť je třeba dodat, že jak už naznačil Poirier, rodák z Dublinu stále „patří“ UFC. Na kolik zápasů má ale smlouvu, ví jen on a White. A také Pacquiao bude chtít z boxerského duelu vytěžit maximum, hlavně po finanční stránce. Byť v jeho případě nejde až tak o vlastní bankovní účet, jako o milované Filipíny. Jak sám avizoval, velkou část z výplaty za tento souboj chce věnovat své zemi, která si taktéž prošla (a stále prochází) koronavirovou krizí.

A pro šampiona WBA jde také o šikovný krok. McGregor je sice vyšší a těžší, na druhou stranu o tom, kdo je jasným favoritem tohoto případného souboje, není třeba pochybovat. Na druhou stranu, brzo dvaačtyřicetiletá legenda naposledy boxovala loni v červenci, když v těžkém a vyrovnaném zápase porazila do té doby neporaženého Američana Keitha Thurmana. Ir by tak mohl posloužit jako ideální rozehřátí pro očekávanou rozlučku s kariérou před prezidentskými volbami na Filipínách v roce 2022.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze