Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

PODEPSÁNO. Wilder i Fury dali autogramy na smlouvu, Brit vzkázal: Mám tvoji duši!

  • Napsal Antonín Vavrda

Wilder - Fury a až pak JoshuaWilder - Fury a až pak JoshuaLAS VEGAS – Velkolepý duel mezi Joshem Taylorem a Jose Carlosem Ramirezem oživilo další vystoupení Brita Tysona Furyho (30-0-1, 21 KO). Ten nejdříve demonstrativně podepsal kontrakt na třetí souboj s Deontayem Wilderem (42-1-1, 41 KO), následně „narušil“ kvůli vzkazu svému rivalovi také studio televize ESPN.

Už v pátek večer ze zámoří přišla zpráva o tom, že sesazený americký šampion těžké váhy podepsal kontrakt na třetí setkání s Tysonem Furym. Zhruba 24 hodin poté stejný krok učinil také jeho přemožitel.

DALŠÍ NOVINKY K TÉMATU:

„Hele, mám sem hodit autogram? Nebo se přeneseme a vydáme do Saudské Arábie bojovat s někým jiným?“ vtipkoval na videu se svými kumpány manchesterský obr. Narážel na fakt, že už, už se celý svět chystal na jeho střet s Anthonym Joshuou (24-1, 22 KO).

„Ne, zachovám se jako chlap. Wildere, smlouva je podepsaná, jdu si pro tebe,“ dodal poté, co zpečetil třetí setkání se zámořským rivalem, ke kterému by mělo dojít v T-Mobile Arena v Las Vegas už 24. července. A za což mu připadne 60 procent z domluvených financí pro tento střet. Přesně tak, jak stanovila klauzule pro druhý souboj, kterou poražený aktivoval, ale která dle protistrany měla loni na podzim propadnout.

Arbitrážní soudce dal ale na začátku týdne za pravdu americké straně. Wilder měl následně chtít 20 milionů dolarů za to, že si na své právo počká až po britském střetu u arabských šejků. „Nedal bych mu ani 20 tisíc liber. Co, ani stovku. Nemám zájem dávat někomu své peníze, ať si je vydělá, zaslouží v ringu. Jediné, co chci, je mu dát do držky,“ řekl už v týdnu šampion WBC na toto téma.

V sobotu v noci pak pokračoval ve své show. Přestávkové vysílání ESPN s experty Andrém Wardem a Timem Bradleym přerušil nejdříve tanečkem kolem pultu a poté ostrým vzkazem směrem ke svému dalšímu (i poslednímu) soupeři.

„Zničím tě. A myslím to tak, že úplně. Knockoutuji tě. První kolo a bude konec. Mám tvoji duši, tvoji sílu, tvé všechno. Vlastním tě, jsi můj. A zdemoluji tě znovu,“ řekl poté, co ještě stihl vzkázat, že zbaví Wildera utrpení: „Rozeberu tě na součásti, prasknu druhou část tvé hlavy, abys ses mohl vymlouvat na další zranění ramene, bicepsu, slabých nohou, koulí. Všeho.“

Show může, zdá se začít.

Mimochodem, smutnit nemusí ani fanoušci Joshuy. Šampion WBA, IBF a WBO se v původně plánovaný termín pro Furyho – 14. srpna – utká s Ukrajincem Alexandrem Usykem (18-0, 13 KO). Smlouvy sice ještě v tomto případě podepsané nejsou, federace WBO ale už oznámila, že obě strany mají týden na domluvu, jinak stanoví termín dražby.

Levoruký fenomén žijící v americkém Oxnardu je totiž po přestupu do těžké váhy povinným vyzývatelem Joshuy skrze tuto federaci a pokud chce svět vidět první historický zápas o všechny pásy v těžké váze, musí AJ tuto těžkou zkoušku podstoupit.

Vypadá to v této divizi na řádné horké léto...

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze