Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Pochopily hvězdy UFC, že box je více? Do ringu míří McGregor, Diaz ale také Aldo!

  • Napsal Martin Kopunec

Conor McGregor chce boxovat. S Floydem MayweatheremConor McGregor chce boxovat. S Floydem MayweatheremPRAHA – Začalo to doslova nevinně. V dubnu loňského roku se spustila lavina námluv mezi statisticky nejlepším boxerem všech dob a zápasníkem MMA, který pomalu, ale jistě píše historii UFC. Veřejnost jejich kočkování brala zprvu jako jeden veliký vtip...

Když se na sociální sítích začala šířit povedená fotomontáž, na které proti sobě stojí Conor McGregor a Floyd Mayweather, strhla se lavina reakcí. Fanoušci se bavili, v zámoří tím žili, většina expertů ale jejich skutečnému zápasovému setkání nevěřila.

Šlo jen o zábavu, o to udržet zájem o vlastní osobu.

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU:

Jenže McGregor začal nebezpečně dráždit hada bosou nohou. Zprvu se vše mělo následovně. Ir se snaží uhnat americkou legendu a postavit se jí do ringu, taa však naprosto odmítala jakékoliv dohady.

„Jsem v důchodu, žádný souboj se nebude konat, ten bláznivý Ir si všechno vymýšlí a přiživuje se na mém jménu,“ reagoval mnohdy podrážděně muž, který si vydělal boxem přes 800 milionů dolarů. Není to tak dávno, co prohlásil, že ho slova šampiona UFC nezajímají. „Já jsem slon a on je mravenec, slony nezajímá co dělají mravenci,“ tvrdí na jednom z mnoha videí s všudypřítomnými fanoušky a paparazzi.

McGregor si dokonce zařizuje boxerskou licenci ve státě Kalifornie a zkouší tak ještě více přikrmit reálnost souboje. Co na tom, že tak učinil v Kalifornii, zatímco Mayweather by jinde, než v Las Vegas zcela jistě neboxoval. Lidé po celém světě čekají na tento souboj tisíciletí, který by pro Ira přezdívaného „The Notorious“ po finanční stránce zcela jistě nedopadl špatně.

O tom, zda by dokázal vůbec nějak držet krok s boxerem, jenž neprohrál ve všech svých 49 profesionálních soubojích zatím můžeme jen polemizovat. Následný šok však teprve přichází.

Před pár týdny oznámil jediný přemožitel McGregora v UFC, Američan Nate Diaz, že zažádal o boxerskou lincenci ve státě Nevada. Co prosím? Diaz je opravdu velkým bojovníkem, ale že by se stal boxerem?

Nikdo nepodceňuje jeho skvělé schopnosti v jiu-jitsu, ale přeci jen, představa, že by se měl čistě teoreticky díky váze, kterou disponuje, setkat v ringu například se Sergejem Kovalevem je celkem dost šílená.

To ale ani zdaleka není všechno.

Další šokující zpráva přichází na začátku minulého týdne. Brazilec José Aldo, deset let neporažený šampion v UFC v pérové váze, kterého na konci roku 2015 expresně uspal právě McGregor, chce také mezi 16 provazů.

„Hned na začátek chci říct, že to není o penězích. Chci začít od začátku a dobít si cestu až k titulovému souboji. Nejde mi o jeden velký souboj za velké peníze. Chci si splnit sen a být světovým šampionem i v boxu,” rozpovídal se o svých plánech třicetiletý bijec.

„Nestarám se o McGregora, ale doufám, že dostane pořádně přes hubu. Několikrát sem řekl, že pro mě nic neznamená. Já se starám sám o sebe a o svůj sen, být profesionálním boxerem” dodal muž s bilancí 26-2.

„Všichni mluví jako já, oblékají se jako já a chtějí být jako já,” tvrdil ještě před duelem s Eddiem Alvarezem právě McGregor. Nyní ke své hlášce může dodat „všichni chtějí být boxerem jako já“.

A fanoušci tohoto sportu si mnou ruce, momentálně totiž mají ve „válce“ s příznivci MMA lehce navrch. Že by i hvězdy UFC pochopily, který bojový sport je ten nejkrásnější a zároveň i finančně nejlukrativnější?

Dana White sice vybudoval jedinečný byznys, nejdražší sportovní ligu světa, na druhou stranu, není tajemstvím, že sami bojovníci z tohoto obřího víru peněz zase tak velké procento nemají...

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze