Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Peter Fury: Pokud bude chtít Joshua porazit Puleva, musí riskovat. Kubrat je nebezpečný

  • Napsal Antonín Vavrda

Peter a Hughie FuryPeter a Hughie FuryMANCHESTER – Zajímavý pohled nabídl na případný souboj Anthonyho Joshuy (23-1, 21 KO) s jeho povinným vyzývatelem skrze federaci IBF, Bulharem Kubratem Pulevem (28-1, 14 KO) britský trenér Peter Fury.

Sice už oslavil 39. narozeniny, sice je stále mezi elitou těžké váhy, přesto je neustále bulharská „Kobra“ fanoušky podceňovaná. Přitom dosud mezi profíky prohrál Kubrat Pulev pouze jednou – s Ukrajincem Vladimirem Kličkem. A v souboji datovaném do listopadu roku 2014 rozhodně nepodal špatný výkon, byť knockoutová prohra v 5. kole působí jinak.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Od té doby zapsal bývalý elitní amatér osm zápasů, všechny vyhrál. A to včetně dvou soubojů proti britským těžkým vahám – nejprve v německém Hamburku těsně na body zdolal Brita Derecka Chisoru, předloni pak doma v Sofii přeboxoval Hughieho Furyho, v jehož rohu byl i otec a trenér v jedné osobě, Peter.

„Pulev je velmi defenzivní a šikovný, navíc bude určitě ve špičkové kondici. Má i velmi dobrý úder, dle mého je hodně podceňovaný, až nezaslouženě. Je nepříjemný s velkým zápasovým IQ,“ začal své hodnocení Bulhara pro Sky Sports zkušený kouč, který dostal na špici i svého synovce Tysona. Právě s ním v rohu ukončil manchesterský obr nadvládu Vladimira Klička nad nejsledovanější váhovou divizí.

Dle zkušeného trenéra bude muset Joshua vyjít ze své komfortní zóny, pokud bude chtít uhájit své pásy WBA, IBF a WBO a tím také šanci na následný střet právě s Tysonem Furym, se kterým se v sobotu potkal ve španělské Marbelle.

„Hele, jeden tvrdý úder ten zápas neukončí, bude si to muset vše připravit. Bude muset sem tam zariskovat, udělat delší kombinaci a tím se odkryje pro nebezpečné kontry Puleva. A jeho pravačka je hodně tvrdá, to si nemyslete,“ pokračoval Fury, který těmito slovy nepřímo potvrdil vychvalování Bulhara z úst jeho promotéra Boba Aruma.

Šéf stáje Top Rank Boxing opakovaně pronesl, že Pulev má tvrdší úder než Andy Ruiz Jr., který dokázal loni šokovat svět, když AJ knockoutoval v jejich prvním střetu ve slavné Madison Square Garden. Britská hvězda byla v souboji celkem čtyřikrát počítána.

„AJ bude muset být nejen výbušný, ale také velmi chytrý. S Pulevem nesmíte ani na chvíli zaváhat, jinak vás za to potrestá. Je to seriózní zápas, který by měli brát lidé vážně. Víte, když se dostane do určité bodu, tak od vás všichni čekají, že snadno vyhrajete. Ale pro tento zápas to neplatí, není na místě ho podceňovat,“ má jasno Peter Fury.

Ten zároveň varuje, že na Bulhara rozhodně nebude platit taktika jako tlustého Ruize, který přišel do prosincové odvety s velkou nadváhou a totálně z formy. „Pulev je jiný, šikovný a protřelý amatér. Tohle by byla voda na jeho mlýn. On vás potřebuje dostat do klidu, rutiny. Pak je nesmírně nebezpečný, unaví vás, připraví si pro případný rozhodující úder,“ pousmál se Fury, protože těmito slovy dokonale definoval jeho přezdívku „Kobra“.

Zároveň nabídl své služby krajanovi. Jak trenérské, poradní, tak svého syna coby sparingpartnera. „Pokud budou mít zájem, rádi dorazíme do jejich kempu, abychom jim pomohli. Stejně tak to bude prospěšné také pro nás,“ dodal Peter Fury, jehož syn Hughie má momentálně v hledáčku především bývalého šampiona WBO v křížové váze, Marka Hucka.

Zatím slova o kvalitách Puleva lze brát naprosto seriózně, o společné přípravě obou ostrovních bijců už méně. Jistě, Hughie Fury má nyní v zádech Matchroom Boxing s Eddiem Hearnem a jeho vztah (i Peterův) s bratrancem se de facto rozpadl, byť nikdo z rodiny neřekl důvod proč, pořád jde o jednu krev a pořád by se to mohlo následně otočit proti AJ ve chvíli, kdy by se chystal na Tysona Furyho...

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze