Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Pět soupeřů pro hvězdu. Golovkina čeká obhajoba, Canelo má ale z čeho vybírat

  • Napsal Antonín Vavrda

Canelo AlvarezCanelo AlvarezPRAHA – Chvíle restartu profesionálního boxu se blíží. A fanoušci se pochopitelně již nemohou dočkat až uvidí v ringu také své hvězdy. Tou aktuálně nejzářivější ve světě šestnácti provazů je Mexičan Canelo Alvarez (53-1-2, 36 KO).

Všichni doufali v završení trilogie s Gennadijem Golovkinem (40-1-1, 35 KO). Ona ostatně byla také domluvena ve smlouvě na květnový střet s Britem Billem Joem Saundersem (29-0, 14 KO). Jenže dohoda se nehodila na papír a nyní všichni hledají alternativy.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Jisté momentálně je nejspíše jen to, že Kazach si nejdříve střihne povinnou obhajobu pásu IBF s Polákem Kamilem Szeremetou (21-0, 5 KO). S kým se rozboxuje hvězdný Mexičan? Zde je náš výběr inspirovaný ESPN.

Callum SMITH (27-0, 19 KO) – držitel pásu WBA Super v super střední váze

Třicetiletý Brit byl na seznamu Alvareze dlouho na prvním místě, ovšem poslední duel s Johnem Ryderem mu silně nevyšel, byť ho na body opanoval. Mexičan se začal cukat, nelíbila se mu stanovená cena, a tak na dohodu nedošlo. Nyní se očekávají nová jednání a je jisté, že napodruhé se bude chtít Smith domluvit.

PREDIKCE: Smith je vysoký (191 cm a 198 cm rozpětí paží) a tvrdý, na druhou stranu menší typy soupeřů mu úplně tak nevoní. Přes své rozpětí paží totiž jde o typického Brita, který se rád pere, boxuje na střední vzdálenost, což by mohlo a mělo Canelovi sedět.

Navíc – Smith je talent, ne, že ne, ale dosud měl proti sobě jedno pořádné jméno – krajana Georgeho Grovese, který byl ale v té době už zmítán zraněními a ihned po prohře ukončil kariéru. Pro Canela by to neměla být tak složitá překážka, jak se jeví na papíře.

Dmitrij BIVOL (17-0, 11 KO) – držitel pásu WBA v polotěžké váze

Jméno, které láká fanoušky, ale Canela už méně. Ruský bohatýr by kvůli němu sice šel o váhu níže, takže by se potkali v super střední, ovšem zatímco jeho krajan Sergej Kovaljov měl co nabídnout (pás i jméno), u Bivola je to slabší. Byť je momentálně spolu s krajanem nejlepším boxerem své divize, lepším než Kovaljov, jeho jméno málo rezonuje a činí tak z něj příliš velké nebezpečí za malou prestiž.

PREDIKCE: Pokud by na tento střet došlo, musel by Canelo ukázal vše ze svého umění. Bivol patří mezi ty, kteří se v profiringu příliš nerozkoukávali a nebylo to ani třeba. Vytříbený technik, který má zároveň klasickou ruskou tečku. Ze všech uvažovaných možností se nyní jeví pro Canela jako nejvíce nebezpečný rival. V souboji vrstevníků by jednoduše padla kosa na kámen.

David BENAVIDEZ (22-0, 19 KO) – držitel pásu WBC v super střední váze

Ano, tohle by lákalo. Dvě mexické mašiny, dva atraktivní styly. Alvarez souboj se stále teprve třiadvacetiletým krajanem nevylučuje, na druhou stranu dává přednost jiným možnostem než těm mexickým.

PREDIKCE: Benavidez je talent. O tom žádná. Vysoký, dlouhé, a tak neskutečně rychlé ruce, které delšími kombinacemi nezpomalují, ale naopak střílí jako kulomet. Benavidez je brutální zbraň, na druhou stranu je stále až příliš syrový, neobroušený, neotestovaný. Pokud by nezaskočil Canela v úvodních kolech, mohl by se duel proměnit v podobnou školu, jako dostal v jeho věku on sám od Floyda Mayweathera.

Billy JOE SAUNDERS (29-0, 14 KO) – držitel pásu WBO v super střední váze

Ne nadarmo je Saunders kamarádem Tysona Furyho, ne nadarmo mu koluje v krvi kočovná cikánská krev. Sem tam nějaký ten průšvih, jako naposledy s videem, kde souhlasí s násilím na ženách, za které mu byla pozastavena licence (což ho momentálně skutečně moc mrzí), nebo problémy s vahou, které kazí jinak skvělou kariéru levorukého šikuly. Dle nás stále favorit číslo jedna na souboj s Canelem.

PREDIKCE: Po Bivolovi druhé velké nebezpečí pro Canela. Ostatně jeho volba právě z tohoto důvodu překvapila. „Superb“ má totiž všechny zbraně na to, aby Mexičanovi život v ringu znepříjemnil. Je šikovný, je rychlý, má skvělý pohyb, timing, obranu i ofenzivu. Prostě boxer, se kterým v ringu být nechcete a není těžké, aby vám život v něm otrávil. Saunders už zesměšnil Davida Lemieuxe, poradil si s Chrisem Eubankem Jr. Dostane šanci zatančit si také s Canelem? Pokud ano, máme se nač těšit.

Jaime MUNGUIA (35-0, 28 KO) – bývalý šampion WBO v lehké střední váze

Další třiadvacetiletý krajan mexické hvězdy, který touží jít v jejích šlépějích. A ještě lépe je vzájemně zkřížit. Platí pro něj ale totéž, co pro Benavideze. Nejprve jiní soupeři a až poté další Mexičané.

PREDIKCE: Pokud má Benavidez čas, pak Munguia dvojnásob. Jeho styl by navíc Canelovi dokonale seděl. Mexický mladík miluje tlak, neustále jde vpřed, hází spoustu úderů. Jenže Canelo se nejenže něčeho podobného nezalekne (když strávíte 24 kol v ringu s Golovkinem fakt se už nemáte moc čeho obávat), navíc se vypracoval ve vynikajícího kontra-punchera. Nevěříte, podívejte se na video s touto tématikou na našem FB, nebo kdekoliv na Youtube.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze