Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Paul vs. Askren: box v alternativním vesmíru koncertu a marihuany. Ale hle, lidi to baví

  • Napsal Martin Kopunec

Jake Paul vs. Ben Askren showJake Paul vs. Ben Askren showATLANTA – Jake Paul poskakuje po ringu a pózuje fotografům, zatímco nedaleko od něj, tak jako většinu večera, přítomný DJ mixuje hudbu. Před necelými deseti minutami slavný Youtuber tvrdým pravým hákem ukončil zápas mezi ním a bývalým světovým MMA zápasníkem Benem Askrenem a to hned v prvním kole.

Byl to rychlý konec vrcholu večer, který se pod názvem Triller Fight Club prezentovala spíše jako dlouhý hudební koncert s estrádní vložkou v podobě boxerských zápasů než jako skutečný galavečer boxu.

Jednalo se o box v alternativním vesmíru. A to doslova a do písmene, když si vybavíme robotický nástup Paula.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Zápasy byly jen jakousi boční vložkou až do té míry, že se zdálo, že skutečný sport je tou nejméně důležitou složkou celého večera. Pouze jeden ze čtyř soubojů, které se objevily na placené části večera, byl soubojem dvou zkušených boxerů.

Celý večer provázel alkohol a marihuana. Během souboje Steve Cunninghama a Franka Mira dělala pětice komentátorů, která tvořila vysílací tým, reklamu marihuaně a odkazům na ni. Během střetu Regise Prograise a Ivana Redkacha se všichni řádně posilňovali alkoholem.

Akce se ani zdaleka nepodobala žádnému jinému PPV z celé historie placených přenosů, ale přesto... donutila lidi o ní mluvit. „Je to skvělá noc”, prohlašoval neustále dokola Snoop Dogg. Ještě aby ne, když se jednalo o jeho akci.

Triller Fight Club ale dokázal to, co většina velkých akcí tohoto typu – zaujala. Zejména na sociálních sítích bořila vše, co zbořit šlo. Sobotní noc byla hlavně o show, nešlo ani tak o box jako o to, pobavit lidi v době, kdy je potřebný jakýkoliv kontakt, třeba i přes sociální sítě a internet.

Příští akce, která se bude konat 5. června bude pro Triller teprve tím skutečným testem. Poprvé se na kartě neobjeví Jake Paul. Místo něj bude obhajovat své tituly Teofimo Lopez v souboji s Georgem Kambososem Jr. O hlavní předzápas se pak postará legendární Evander Holyfield, který si to v exibičním souboji rozdá s posledním přemožitelem Mike Tysona, Kevinem McBridem.

Pokud bude večer brán trošku více seriózně, co se týče přístupu ke komentování skutečným boxerských zápasů, je zde naděje, že by tento projekt mohl klapat.

To, co Triller dělá, je zajímavý způsob spojení světa boxu a celebrit, které se vždy motají kolem bojových sportů a tím pádem se prolínají. Budoucím cílem by ale měla být kvalitnější karta. Pár skvělých zápasů, při kterých bude Snoop Dogg mixovat alkohol s hudbou. Každý na akci by měl mít nějakou hodnotu, což se teď bohužel nestalo.

Určitě si pár lidí zakoupilo PPV kvůli představení Justina Biebera, skupiny The Black Keys a Doja Cat, namísto zápasu Mira, Askrena nebo Prograise.

Celý koncept je skvělým nápadem s ohledem na dnešní dobu, ale je potřeba to ještě vylepšit. Pokud se to Triller povede, bude to ve světě boxu velká věc.

Mimochodem, první čísla z prodeje mluví o tom, že za večer zaplatilo přes 1,5 milionů uživatelů a po součtu všech předplatitelů by se akce mohla dostat na hranici 2 milionů prodaných PPV. To už si respekt zaslouží, ať se nám to líbí, nebo ne...

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze