Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Paul: Technicky jsem ho zdolal, jako první. Floyd: Blázen. White: Jen blbec za to platil

  • Napsal Antonín Vavrda

Floyd vs. FloydFloyd vs. FloydPRAHA – Byla to show, která rozbouřila i tuzemské vody, kdy se objevila. Objevila se totiž řada těch, která ji brala vážně a chtěla si ji užít. Floyd Mayweather a Logan Paul v osmi kolech z boxu příliš nepředvedli, sami ale mají trochu jiný pohled na věc.

Předběžně 600 tisíc prodaných PPV v zámoří skrze Showtime Boxing. To jsou první čísla sledovanosti nedělní akce, která polarizuje. Přesně tak, jako i její hlavní představitelé. Čísla ale pochopitelně nejsou konečná, započítat se musí celosvětová sledovanost, plus další zdroje. Pokud ale zůstane pod jedním milionem, kritici budou mít náboje. Oba muži totiž před duelem prohlašovali, že se dostanou přes 2 miliony prodaných PPV (za 50 dolarů v zámoří).

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Logan Paul se pak dokonce chvástal, že to bude nejsledovanější boxerská událost historie. Dlužno dodat, že i poloprázdný Hard Rock Stadium v Miami Gardens dával tušit, že něco podobného je pouhou tužbou.

„Věděl jsem, že když se budu držet na distanc, tak budu lepší, technicky jsem vyhrál,“ prohlásil na tiskové konferenci po duelu 188 centimetrů vysoký a oficiálně 86 kilogramů vážící americký Youtuber. „Jsem první, kdo Floyda Mayweathera porazil,“ dodal sebevědomě.

O 15 centimetrů nižší a 15 kilogramů lehčí boxerská legenda s tímto pohledem nesouhlasila. „Jestli je technika v tom, že se pokusí o úder a chytí se, tak dobře, vyhrál. Vím, že má základ v zápasení, a to také ukázal. Jestli je s tímto spokojený. On a jeho brácha, já jim to fakt neberu,“ ušklíbl se na podobnou poznámku Mayweather.

Mimochodem, ESPN tento „duel“ svými redaktory skutečně bodovalo, a viděli jej vyhrát 78-74 (těžko říct, co bodovali?!). CompuBox dokonce počítal údery, byť oficiální bodoví chyběli, pokud by duel neskončil před limitem, vítěze neměl. Prostě klasická exhibice. V ní za 24 minut padlo přesně 71 přesných úderů, 43 od Floyda, 28 od Paula.

Šampion pěti vah trefil 40 procent vyslaných úderů, stejná čísla pak vykazoval v kolonce „power punches“, jeho soupeř pak pouhých 13 procent. V kolonce „power punches“ pak měl zapsáno 21 trefených zásahů ze 144. Většinu z nich ze závěru prvního kola, kdy rozjel větrné mlýny, za které by se nemusel stydět ani Deontay Wilder.

„Byl otřesený, opravdu ano,“ tvrdil Loganův mladší bratr Jake, který duel extrémně prožíval. „Opravdu?“ podíval se účastník exhibice nejdříve na něj a poté na vedle sedícího Leonarda Ellerbeho, promotéra večera a prezidenta Mayweather Promotions. „Nebudu to řešit, to je přece je jedno, byl jsem s ním osm kol v jednom ringu. Chápete? Do konce, byl jsem lepší, techničtější, ve svém druhém, třetím zápase kariéry, která trvá tři roky, to je šílené,“ pokračoval ve chvástavém tónu.

Jestliže oba hlavní protagonisté byli se svými představeními spokojeni, stejně jako byli spokojeni náctiletí fanoušci youtuberské hvězdy, skuteční bojovníci hledali způsoby, jak si odplivnout. Snad nikdo v komunitě bojových sportů nevydal jediné pozitivní prohlášení.

„Myslím, že by měl pokračovat v zápasech s těžkými vahami, křížové jsou málo,“ rýpl si do Floyda v podcastu Zaba Judaha – mimochodem kamaráda a sparinga Floyda – legendární Mike Tyson. „Když chce boxovat, dělat reklamu tomuto sportu, udělal by lépe, kdyby se znovu utkal s Mannym Pacquiaem, ne dělat podobné blbosti,“ dodal muž, který loni strhl doslova lavinu zájmu, když oznámil svůj comeback a v listopadu svedl exhibici s Royem Jonesem Jr.

Exhibici, která měla rozhodně smysl, a hlavně, na kterou se dalo koukat. „Do profesionální ringu se vracet nebudu. Rozhodně ne, jsem v důchodu. A je možné, že to byla i poslední exhibice,“ reagoval Mayweather na podobná slova. „Zpomalil, zub času se projevil i na něm. Neskutečné, ale já některé jeho údery viděl, věděl jsem, co bude dělat,“ přidal na toto konto i Paul.

A výjimečně v tomto našel i slova souhlasu. „Vypadal hrozně, je vidět, že stárne. Upřímně, nechápu podobné akce, co si asi řekne mladý, neznalý fanoušek boxu, když se na to koukne a někdo mu řekne: Ten menší je jedním z nejlepších boxerů historie. Absolutně nechápu, co se děje se světem, zapnu ráno Twitter a nikdo neřeší nic jiného. Přitom, když ses podíval do hlediště, tak tam skoro nebyli žádní diváci,“ řekl pro DAZN promotér Matchroom Boxing Eddie Hearn.

„Tohle nebyl žádný zasraný boxerský zápas. Jak jsem řekl, záleží na trhu, zda to chce. Bohužel, vždy se najdou blbci, kteří dají 50 dolarů za něco takového a kteří si zaslouží být pak zklamaní. Ale to na hony vzdálené tomu, co děláme my. Já chci kvalitu, chci, aby lidé, když vypnout televizi, usínali spokojení, že viděli něco, co za to stálo. Ne znechucení a otrávení. Na fanoušcích mi záleží, tohle je mimo moje chápání,“ přidal se k Britovi, který včera oslavil 42. narozeniny, prezident UFC Dana White.

Tak, co, kolik „blbců“ se nechá na podobnou záležitost nalákat příště?

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze