Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Paul a jeho síť chce odškodné 100 milionů dolarů, Lewis kroutí nechápavě hlavou

  • Napsal Profiboxing.cz

Jake Paul a Lennox LewisJake Paul a Lennox LewisPRAHA – Jestli něco Youtuber a profesionální boxer Jake Paul (3-0, 3 KO) umí, tak na sebe upoutat pozornost. V pondělí odpoledne oznámil známý novinář ze světa bojových sportů Kevin Iole, že společnost Triller podala žalobu na 100 milionů dolarů kvůli ilegálnímu vysílání galavečera, jehož hlavním chodem byl souboj Paula s hvězdou MMA Benem Askrenem.

Nelegální streamování především sportovních přenosů je tématem od chvíle, kdy se rozjely naplno sociální sítě a lidé se naučili žít své životy především ve virtuálním světě.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Pokud jde o události, které nejsou primárně placené, tak nějak to většinou prochází. Problém ale nastává ve chvíli, kdy jde o takzvanou PPV akci. Tedy akci, za jejíž shlédnutí si musíte zaplatit určitý poplatek, byť třeba máte daného operátora, nebo televizi.

Hodně ostře proti tomuto brojí (a také úspěšně) v Austrálii, nebo například UFC, jednička v MMA světě.

Nyní se přidal také Triller, společnost, která z placených přenosů žije. Třetí dubnovou sobotu tato platforma společně s FITE.tv zprostředkovala světu sportovně-kulturní show, jejíž vrcholem byl boxerský souboj mezi známým Youtuberem a nyní také profesionálním boxerem Jakem Paulem a bývalým šampionem dvou světových MMA organizací, Benem Askrenem.

REAKCE LENNOXE LEWISE:

„Co čekali, když měli celý marketing na sociálních sítích zaměřených na mládež? Mají opravdu teenageři 50 dolarů, aby si zaplatili PPV?“

„Co se týče Paula, problémem je právě to, že dostává profesionální licenci. Jak může mít profesionální licenci někdo, kdo nemá ve svém rekordu ani jednoho profesionálního boxera jako soupeře? Tohle je fraška, tohle není můj milovaný sport.“

Prvně jmenovaný knockoutoval úspěšného bojovníka z klece už v prvním kole, čímž řádně rozbouřil scénu bojových sportů. Naposledy to dokázal uplynulou sobotu, kdy si za ním během UFC 261 přišel i legendární Daniel Cormier, toho času spolukomentátor, a řádně z očí do očí Paulovi vyčinil. Následně jej veřejně vyzval na zápas.

Zatímco dva dny na to čtyřiadvacetiletý Youtuber truchlil na pohřbu kamaráda, známý boxerský novinář Kevin Iole na Twitteru informoval o tom, že Triller podal žalobu u okresního soudu v Kalifornii na 11 webů a asi 100 osob za nelegální streamování, a hlavně prodej galavečera Paul vs. Askren.

Dle žaloby takto společnost přišla o dva miliony předplatitelů (PPV si dle oficiálních zpráv zakoupilo legální cestou 1,6 až 2 miliony fanoušků), což při ceně 49,99 dolarů činí ztrátu 100 milionů dolarů.

„Je absurdní, pokud si někdo myslí, že podobně drzá krádež podobně velkolepé akce mu může projít. Neexistuje v tomto ohledu žádný rozdíl mezi něčím podobným a nákupem drahého produktu, které poté prodáváte se slevou z korby náklaďáku někde na parkovišti. Je to nezákonné ať už u civilního soudu, nebo před trestním tribunálem,“ řekl mluvčí Trilleru pro MMA Fighting.

Dle něj má žaloba velkou šanci na úspěch, jelikož zloději přenosu nebyli nijak jištění VPN či dalšími firewally, takže nebylo těžké je dohledat. Triller potřebuje situaci vyřešit co nejrychleji, jelikož už 19. června plánuje další akci, tentokrát už primárně boxerskou, jehož hlavními chody bude souboj o krále lehké váhy Téofimo Lopéz vs. George Kambosos Jr. a také další střet legend – Evander Holyfield se postaví poslednímu přemožiteli Mika Tysona, Kevinu McBridovi.

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze