Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Pacquiao: Spence zpomalil, porazím ho. A McGregorovi naznačila WBC šanci na titul

  • Napsal Antonín Vavrda

Pacquiao vs. McGregorPacquiao vs. McGregorPRAHA – Legendární Filipínec Manny Pacquiao (62-7-2, 39 KO) stále vyhlíží další možnosti v boxerském ringu. A to přesto, že nestál v ringu – i kvůli koronavirové pandemii – od července roku 2019.

Tři zápasy v řadě na vítězné vlně, nebýt australské ostudy v souboji s Jeffem Hornem (týkající se bodových rozhodčích), byla by jeho vítězná série dlouhá už soubojů šest. Na kdyby se nehraje a sám Pacquiao to ani nepotřebuje.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Především posledním triumfem nad Keithem Thurmanem, v té době neporaženým šampionem WBA (Super), mu přihrál obrovský kredit. „The One Time“ byl v době jejich souboje vládcem velteru, který měl tuto pozici hájit proti jednomu z dvojice Errol Spence Jr. (27-0, 21 KO), Terence Crawford (37-0, 28 KO).

Jeho roli převzal právě legendární „Pac Man“ a fanoušci netrpělivě čekají na vývoj v divizi v letošním roce. Ano, pro všechny je hlavním tahákem souboj Spence Jr. – Crawford, ale i kdyby se jeden z nich utkal s Pacquaiem, bylo by co sledovat. Navíc šampion osmi vah je přesvědčen, že by hlavně proti prvně jmenovanému uspěl.

„Je příliš pomalý. Pomalejší než Thurman, ale byl by to dobrý boj,“ ukázal svoji tradiční „prostořekost“ senátor Filipín a dle mnohých budoucí prezident své země. „Myslím, že Spenceho nehoda z podzimu 2019 ovlivnila. Něco mu vzala. Ano, byl by to hezký a těžký zápas, ale Manny by vyhrál,“ přidal se šéf jeho promotérské stáje a dlouholetý kamarád Sean Gibbons.

Přesto ani jeden z nich nevěří, že by na tento duel v brzké době došlo. Také oni čekají, že se nejdříve střetnou Spence s Crawfordem. A Pacquiaovi to nevadí. Po jistém loňském rozkolu ohledně mediálních informací potvrdil, že podepsal kontrakt s Paradigm Sport, který zastupuje vedle nově i českého samuraje Jiřího Procházky především irskou ikonu MMA Conora McGregora.

Toho čeká už za necelé dva týdny po roce opět souboj v kleci, kdy se podruhé v kariéře utká s Dustinem Poirierem. Obecně se ale čeká, že tím bude jeho aktuální smlouva s UFC naplněna a bude mít volné ruce pro své další aktivity. McGregor se netají tím, že ho to táhne do boxerského ringu.

A Pacquiao se netají tím, že se s ním chce utkat. „Je to moje priorita pro tuto chvíli. Chci totiž vydělat peníze, které bych pak mohl věnovat svým krajanům v boji proti pandemii koronaviru,“ přiznal budoucí člen Mezinárodní boxerské síně slávy. Do té už letos zamířil Floyd Mayweather, který shodou okolností v roce 2017 ukončil kariéru vítězným soubojem s McGregorem.

Sebevědomý rodák z Dublinu loni opakovaně pronesl, že poté, co se stal prvním dvojitým šampionem UFC, chce jako první v historii být šampionem této organizace a také v profesionálním boxu. Pochopitelně mezi muži, mezi ženami se tento kousek již povedl slavné Američance Holly Holmové.

No, a Pacquiao je stále hlavním šampionem WBA. A nemusí zůstat jen u toho. „Pokud porazí kvalitního protivníka, klidně se může zařadit do našeho žebříčku a do pozice vyzývatele šampiona. Proč by nemohl? Když mohou kluci z muay thai, když mohl zkušený amatér Vasyl Lomačenko, může i Conor. Ale musí porazit někoho vysoce respektovaného,“ pronesl prezident federace WBC Mauricio Sulajman.

Fakt, že Pacquiao tento status naplňuje, není třeba pochybovat. Dlužno dodat, že současným šampionem WBC ve velteru je už zmíněný Spence, v lehké střední – který je McGregorově lehké váze v MMA nejblíže – pak této organizaci vládne další Američan Jermell Charlo (34-1, 18 KO).

„To, co jsme viděli proti Mayweatherovi, se tomu samozřejmě nepřiblížilo a je to hlavně tři roky zpět, ale schopnosti, moc a zkušenosti bojovníka má. Ale zatím hlavně v MMA, pro tento status se musí stát boxerem a jak jsem řekl, musí získat skalp někoho vysoko hodnoceného ve váze, ve které by chtěl zápasit,“ dodal Sulajman.

Jak toto vše nakonec dopadne?

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze