Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Pacquiao si klade podmínky pro McGregora. Ten zase sekýruje UFC kvůli Poirierovi

  • Napsal Antonín Vavrda

McGregor vs. PacquiaoMcGregor vs. PacquiaoLAS VEGAS – Vypadá to na hodně zamotaný příběh. Ostatně, tak jak se dá u irského bouřliváka Conora McGregora očekávat (22-4 MMA, 0-1 box). Ten to má nyní rozjednané na několik stran, ani s jednou ale není definitivně domluvený, byť se tváří jinak.

Je to pár hodin, co Conor McGregor zveřejnil na sociálních sítích plakát k charitativnímu galavečeru v Dublinu, který by se měl konat 12. prosince 2020. „Zdarma... McGregor vs. Poirier. Seznam charitativních organizací brzo k dispozici, všechny dary vítány,“ zní u statusu.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Ne, snad, že by on potřeboval dotovat, to opravdu ne. To se jen poslední dny domlouval skrze sítě se svým bývalým rivalem, kterého před šesti lety ukončil po 106 vteřinách prvního kola, na charitativním souboji. A americký bouřlivák, ale také jeden z nejpozitivněji hodnocených lidí z MMA, s radostí souhlasil.

Jenže, nebyl by to Conor McGregor, kdyby to vše nebylo trochu jinak. A trochu divoké.

UFC totiž na stejný večer chystá vlastní akci. Ta samá UFC, která má stále na McGregora exkluzivní práva, pokud jde o zápasy v oktagonu i ringu. Nikde nikdo nezveřejnil do kdy, ale letos ještě ano. A Dana White stále opakuje, že poslední zpráva od irského bijce zní: „Jsem v důchodu.“

Přesto mu UFC nabídla duel s Dustinem Poirierem (26-6) oficiálně. Natvrdo. Žádná exhibice. Což by pro dvaatřicetiletého rodáka z Dublinu znamenalo případné přiblížení se titulové šanci, o rok mladší rival je totiž dvojkou ratingu UFC v lehké váze (McGregor stále pětkou).

Na pozadí toho všeho je skutečnost, že Ir nedávno zveřejnil útržky komunikace s Danou Whitem, ve které ho žádá o zápasy. Konkrétně jeden, s veteránem Diegem Sanchezem. A že chce zůstat letos aktivní. Když to nedostal, „skončil“. Šéfa UFC tím pořádně rozlítil, mimo jiné i pro to, že podobné kousky dělá vždy ve chvíli, kdy má nějaký velký galavečer. Tak, jako tomu bylo o posledním víkendu a UFC 253 se dvěma titulovými bitvami.

Aby toho nebylo málo, Poirier pro ESPN řekl, že nabídku oficiálního zápasu s McGregorem od UFC nedostal, zatímco druhá strana mluví o tom, že ano. Ovšem...

McGregor vs. Pacquiao statsMcGregor vs. Pacquiao stats

23. ledna 2021 chce budoucí ženáč boxovat regulérní zápas v ringu proti filipínské legendě Mannymu Pacquiaovi (62-7-2, 39 KO). Tady vše vypadalo jednoduše, za oběma muži má stát manažer Audie Attar z Paradigm Sport Management, který Pacquiaa mezi svými řadami uvítal letos na přelomu ledna a února.

„V současné době nemám žádnou smlouvu s Paradigm Sports Magament. Založil jsem si vlastní společnost Pac Sports and Entertainment a jsem více než ochotný dát fanouškům to, co chtějí: vzrušující boj s Conorem McGregorem, ale za podmínky, že se na tomto duelu budu spolupodílet jako organizátor. Děkuji vám za zájem a Bůh vám žehnej,“ překvapil senátor své země ve středu povídáním pro britský Daily Mail.

Pacquaio, kterému bude v prosinci už 42 let, sice neboxoval od července 2019, kdy senzačně zdolal favorizovaného (a neporaženého) Američana Keitha Thurmana, touží po zápase s Irem od chvíle, kdy si ten střihl „exhibici“ s Floydem Mayweatherem, který ho v tréninkovém tempu ukončil v desátém kole v srpnu 2017.

„Pokud je tento zápas skutečný, tak to bude ještě rychlejší než s Rickym Hattonem v roce 2009, kterého knockoutoval ve druhém kole,“ řekl směrem k McGregorovi dlouholetý kouč budoucího filipínského prezidenta Freddie Roach. Ten ostatně podpichuje „The Notorious“ opakovaně.

Dostane šanci dokázat pravdivost svých slov, nebo to vše dopadne úplně jinak? Tak trochu to začíná připomínat rozhodnutí české vlády spojená s opatřeními proti šíření covid-19 – v pondělí řekne, že ve středu oznámí něco od pondělí, aby se vše vědělo už od úterý a bylo trošku jinak. A do pondělí ještě navíc daleko...

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze