Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Pacquiao nemůže vyjít z domu, letos v ringu už nebude. A jeho trenér: Conora by zničil!

  • Napsal Antonín Vavrda

Manny vs. ConorManny vs. ConorLOS ANGELES/MANILA – Jeden z nejvýraznějších boxerů historie Manny Pacquiao (62-7-2, 39 KO) už nejspíše v roce 2020 boxovat nebude. Pronesl jeho dlouholetý trenér Freddie Roach, který filipínskou legendu v posledních týdnech vidí a slyší pouze skrze telefon či chat.

„Cítím, že chce ještě boxovat. Minimálně dvakrát,“ zopakoval Roach včera pro Boxingscene.com nedávná slova z delšího povídání o svém dlouholetém chráněnci a příteli. „Ale letos to nejspíše už nebude,“ změnil svou poslední „výpověď“.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

„Řekl mi, že je tam pandemie ještě horší než tady. Nemůže ani opustit dům, přestože je senátorem. Bydlí se svými dětmi a příbuznými, nechce je ohrozit. Je prostě teď hodně špatná doba a myšlenky na box jdou stranou,“ vysvětlil zkušený boxer.

Je otázka, jak jeho slova lze chápat. Amerika totiž zaznamenala už skoro šest případů pozitivního testu na covid-19, z nakažených zemřelo 181 tisíc. Kalifornie, nejlidnatější stát USA (cca 40 milionů obyvatel), má také nejvyšší čísla z celé země – 693 tisíc nakažených a téměř 13 tisíc úmrtí.

Naopak oficiální čísla Filipín k pátečnímu odpoledni? 209 544 nakažených, 3325 úmrtí a 134 474 vyléčených. S ohledem na skutečnost, že na nich žije zhruba třetina obyvatel USA, to nejsou špatná čísla. Pokud tedy jde o přesné statistiky.

Roach každopádně zopakoval, že nejzajímavějším zápasem pro Pacquiaa by měl být s Mikeym Garciou (40-1, 30 KO), o kterého sám šampion osmi vah hodně stojí. „Jo, byl by to super zápas. Byl by to pro něj perfektní boj,“ pousmála se trenérská legenda.

Manny Pacquiao se svým týmemManny Pacquiao se svým týmem

Dle ní je v jednání také střet s Terencem Crawfordem (36-0, 27 KO), držitel titulu WBO ve velterové váze ale má nyní blíže spíše k Britu Kellu Brookovi (39-2, 27 KO), který dostal od promotéra Boba Arumu nabídku na zápas v hodnotě 1,5 milionu dolarů. Ostrovní bijec je sice možná zvyklý na trochu větší obnosy, v současnosti by ale na tuto cifru mohl bývalý šampion IBF ve velteru kývnout.

Nabízí se ještě možnost... Dlouhodobě sem tam vyzve Pacquiaa jistý Conor McGregor, který před třemi lety dostal boxerské školení od Floyda Mayweathera a zjevně mu to nestačilo. Irský bouřlivák sice už několikrát ukončil kariéru, ale nedávno naznačil, že by se mohl přece jen vrátit, ovšem ne v kleci, ale v ringu.

Navíc za oběma stojí stejný manažerský tým – Paradigm Sports Management. „Ten zápas nedává smysl, maximálně pro to, aby nechal Manny toho kluka zase zbohatnout. Ale pro jeho odkaz? Nula. Ten kluk není boxer, nic neumí. Manny je příliš rychlý a příliš skvělý boxer na to, aby s ním vydržel McGregor v ringu více než tři kola. Upřímně, ten zápas by byl zbytečný pro někoho, kdo jednou odejde jako největší boxer historie,“ řekl dlouholetý trenér (hlavně na kondici) Justine Fortune.

Co se stane, až se tato slova dostanou k McGregorovi?

Manny a FortuneManny a Fortune

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze